Dievinu gurmaniškas, skanias keliones. Paskutinėje kelionėje po Prancūziją, pavyko paragauti antienos: krūtinėlės, kulšelės, pašteto, kepenėlių įdarytų su figomis, terino ir t.t.
 
 
Pranzūzų dievinamas ančių kepenėlių paštetas. Dažniausiai patiekiamas su paskrudinta balta duona, svogūnų ar figų džemu. Šiuo atveju buvo pateikta su saldžiomis vynuogėmis ir graikiniais riešutais.
 
Anties krūtinėlė su raudono vyno ir vynuogių padažu, žiupsneliu salotų bei “laisvomis” bulvytėmis. Bulvytės buvo apvirtos, o poto iškeptos.
 
Aukštasis pilotažas! Natūrali anties kepenėlė įdaryta figomis. Labai švelnus, tirpstantis maloniai gomurį nuteikentis skonis su saldžiu vynu sužadina apetitą naujiems potyriams.
 
  Po tokių pasimėgavimų, užpuolė mintis, pavaišinti draugus antienos patiekalu. Nuvykusi į parduotuvę suradau labai gražias antienos kulšešeles. Taigi, mano patiekalas 6 draugų kompanijai:
Patiekalui:
6 vnt. anties kulšelių
300 ml  raudono sauso vyno
100 ml vandens
1 svogūnas
3 didelės šakelės petražolių
žiupsnelis druskos
žiupsnelis juodų maltų pipirų
1 šaukštas sviesto
 
Garnyrui:
žirniai su ankštimis
česnako skiltelė
1 šaukštas sviesto
virtos bulvės
Apkepiau smulkiai kapotus svogūnus keptuvėje su sviestu. Tada apkeptus svogūnus ir kulšeles sudėjau į troškintuvą. Supyliau vyną, vandenį, sudėjau druską, pipirus ir kepiau orkaitėje apie 1,5 valandos. Garnyrui, bulves tiesiog išviriau, mums labai patinko virtas bulves “dažyti” į nuo troškinio likusį padažą. O žirnius tiesiog sudėjau į ištirpintą sviestą , kuriame jie pakepė apie 5-10 minučių. Subėriau smulkintą česnako skiltelę, pabarsčiau druska. Draugai sakė, kad skanu ir liepė būtinai šį patiekalą aprašyti savo Bloge. Labai tikiuosi, kad ir jums patiks. Juk, tai taip paprasta.
 
 
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą