Mane žavi turguje žuvies pardavimo stiliai. Koks nuostabus “manjana” jaučiamas Ispanijos turguje, kai visi plepa savo gergždženčiais balsais ir atrodo diena sustojo turguje. Koks viliokiškas flirtas Itališkame, Palermo turguje…švyti seksualumu pjaudamas kardžuvei galvą, net jauti jo malonumą.
Kiekvieną gabalėlį paglosto, nusišypso..net pavydu…koks galantiškas. O ji atsidėkoja savo šviežumu…seilė varva pirkti ir gaminti. Turgūs Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje vyksta ryte, pradžia lyg ir 8 val. ryto, bet geriau dar neiti, nes prekeiviai tik iškrausto  ir išdėlioja savo prekes. Jie niekur neskuba, mėgaujasi buvimu, prekiavimu…žavinga. Ir atrodo, kad jiems visai nesvarbu, parduos jie ar neparduos – visuomenė, bendravimas! Net toje pačioje Prancūzijoje, atrodo rafinuoti, pasipūtę, nekalbantys kitomis kalbomis prekeiviai(ko jiems kalbėti, juk ir taip yra gerai, paslaptingiau?), o turguje kalba tau, pasakoja, nors tu nieko ir nesupranti….koks nuostabus jausmas BENDRAVIMAS!
Jeigu palyginti turgus Ispanijoje, Italijoje, Prancūzijoje žuvies gausa nereali, net negalėčiau pasakyti kokios nėra. SILKĖS! Bet su jūros gėrybėmis, skiriasi, labai svarbu kuriame regione esi: midijos prie Atlanto vandenyno smulkutės, o prie Viduržemio jūros didelės (man asmeniškai skanesnės smulkesnės), moliuskai (“milijonas” rūšių su neaiškiais pavadinimais, gerai, kad lietuviai visus juos vadina moliuskais) – didesnė įvairovė prie Viduržemio jūros, bet dieviškos šukutės – prie Atlanto vandenyno, ten ir austrės, bet Prancūzijoje austrių kultūra tokia paplitusi, kad nebesupranti kur jų nėra, ko nepasakysi Ispanijoje ar Italijoje.
Tačiau, nenukrypstant nuo temos, pasireku labai gražų kardžuvės gabalą. Kepiau ant įkaitinto sviesto keptuvėje labai labai trumpai, maksimum 2 minutes ant vienos pusės ir tiek pat ant kitos pusės ( kardžuvės storis buvo apie 1 cm), kad nesudegtų sviestas ir neperkeptų žuvis. Galima kepti ant aliejaus, ne taip greitai dega ir “švaresnis” paviršius išlieka. Nuimu nuo ugnies, apšlakstau 0,5 citrinos sultimis su alyvuogių aliejumi, druska, pipirais maltais, smulkintomis petražolėmis. Kaip norisi visą tai pakartoti:))
Gerai, kad Vilniuje yra žuvies parduotuvė “Katino dienos žuvis”, kurioje galima nusipirkti tikrai šviežios natūralios žuvies. Rytoj bus ketvirtadienis “Žuvies diena”:)
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 4

  1. Puikus reportazas, skaitau su malonimu, o dar ir su foto!!! Pavydetinas turgaus vaizdas, o dar labiau aprasyta nuotaika 🙂

  2. Kaip tik Katinose dienose įsigytai kardžuvei ir ieškau recepto:) Ačiū, man patinka, kad gerų produktų negadint begale prieskonių ir trijų dienų marinavimu.

    • Odeta

      Ačiū:) Labiausiai mėgstame netūralų maistą, neprskonintą, neperkeptą ir net ne padažais aplietą:) Malonu, kad Jums irgi patinka toks nesudėtingas maistas:)

Parašykite komentarą