Kartą, Šveicarijos kalnų miestelio restoranėlyje, pavaišino maža užkandėle “miško grybų cappuccino”. Labai sužavėjo jos skonis ir aromatas, todėl labai noriu šiuo mažu stebuklu pasidalinti ir su jumis. Pagaminimas paprastas, o nuostabų daug:)
 
Pateikalui reikės:
5vnt. džiovintų baravykų kepurėlių
1vnt. svogūno galvutės (nediduko)
balto vyno šlakelio ir vandens
pieno
 
Baravykus reikia išmirkyti, sumalti. Kartu sumaliau ir svogūno galvutę. Tada masę kepiau keptuvėje su aliejaus lašeliu,o kad susidarytų sultinys, įpyliau šlakelį vyno ir vandens. Turinio nuskystinti nereikėtų, nes valgoma su šaukšteliu. Įdėjus į indelį, užpyliau pieno puta. Labai stiprus, išraiškingas baravykų skonis suminkštinamas pieno putele. Skanaus:)
Odeta
Autorius

Komentarų: 5

  1. Odeta Atsakyti

    Turiu labai mažą plaktuvėlį, draugė sakė, kad tokį nusipirko Iske. Aš neturiu kavos aparato, nes tiesiog negeriu kavos. Mano plaktuvėlis qtrodė su maža apvalia spirale ant galo. Tik mažiems kiekiams:)

  2. Dar pieno puta puikiai pasidaro su french press aparačiuku, kurį dauguma naudoja arbatai nuspausti. Tereikia pieną (apie 50ml) pakaitinti ir gerai pasidarbuoti kilnojant aukštyn žemyn rankenėlę. Tokiu pačiu principu ir Tupperware apačiukas putai pagamintas – naudoju ir nesiskundžiu 🙂 o ir dar per Jamie O. laidą rodė, kad karštą pieną suplakė neblogai tiesiog mažame užsuktame stiklainyje 🙂

  3. Odeta Atsakyti

    Mane jis sužavėjo, tik jeigu ruoši, grybų masę reikia padaryti skystesne ir mažomis porcijomis, nes labai išraiškingas ar kaip kitaip parašyti ryškus skonis.

Parašykite komentarą