Užsikasiau darbe su problemomis, tad grįžusi į namus nebeturėjau nei jėgų, nei įkvėpimo virtuvėje kurti. Darbas užgožė visas mano svajones, džiaugsmus ir kūrybines mintis. Bet gal tai ir į naudą… pailsėjo šeima nuo manęs ir mano kūrybinių sėkmių ir nesėkmių virtuvėje, nuo mano emocijų.
Na, gerai, nebesiguosiu, nebedejuosiu….turiu būti linksma, šypsotis, nes ne viskas baigiasi vien darbu:). Ta proga nusiperku jautienos sprandinės ir parsinešu į namus, ilgai žiūrėdama, jaučiu, kad bundu ir vėl noriu gaminti, kepti, virti…koks tai nuostabus jausmas….ech:)))) Ką čia pagaminus ( krapštau pakaušį)?

Jautienos troškinukui su baravykais ant šparaginių pupelių patalo reikės:
500 g jautienos sprandinės
2 svogūnų
5 baravykų (naudojau šaldytus)
3 morkų
aliejaus
maltų juodųjų pipirų

 
Jautieną supjaustau mažais gabaliukais, pašalindama visas plėves, nereikalingus riebalus, pasūdau ir papipirinu. Svogūnus sukapoju, morkas nulupu ir supjaustau 2 cm galiukais. Įkaitintoje su aliejumi keptuvėje apkepu svogūnus, po to sudedu jautienos gabalėlius ir troškinu apie 1 valandą. Po to sudedu morkas, baravykus ir toliau palieku kepti – trokšti iki mėsa tampa minkštutėlė. Man tai truko apie 40 minučių. Tuo tarpu pasiruošiu šparagines pupeles su rytietišku prieskoniu.

Šparaginių pupelių patalui reikės:
200 g šviežių šparaginių pupelių
alyvuogių aliejaus
skrudintų sezamų aliejaus
2 česnakų skiltelių
1 arb.šaukštelio Tabasco padažo
1 arb.šaukštelio sezamo sėklų
1 arb.šaukštelio citrinų sulčių
smulkintų petražolių

 
Šparagines pupeles apverdu 2 minutes. Tuo tarpu įkaitinu keptuvę su alyvuogių aliejumi ir sudedu šparagines pupeles, apiberiu druska, pašlakstau Tabasco padažu ir palieku kepti, kartas nuo karto pamaišydama apie 10 min. Tada suberiu susmulkintą česnaką, sezamo sėklas, bei įpilu šlakelį skrudintų sezamų aliejaus. Patroškinu dar keletą minučių. Pupelės išlieka traškios, bet su rytietišku prieskoniu. Dedu į lėkšę pupeles, ant viršaus dedu jautienos troškinį su baravykais. Kokia puiki nuotaika…kaip gera vėl norėti kuistis virtuvėje:))))
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą