Kartą, iš godumo, prisipirkau vištienos šlaunelių be kaulo. Ką daryti? Vyniotinį, kepsnius, suktinukus, pyragą ar dar ką nors subtilaus? Ir naršydama po savo mėgstamus puslapius radau pas Segebutę http://segebute.blogspot.com/2011/03/nerealius-vistienos-marinatas.html tikrai nerealų marinatą. Tiesa, aš jį šiek tiek pakoregavau. Negaliu sakyti ar skaniau, nes originalo neragavau, bet jis tikrai nusipelnė šio “Nerealaus” pavadinimo. O kadangi jau pavasaris…tai koks pavasaris be pavasariškų salotų:)

Marinatui naudojau, bet vėl gi, su šiek tiek savos improvizacijos:
1/4 stiklinės (60 ml) obuolių acto

2 didelių šaukštų medaus
1 valg. šaukšto dižono garstyčių

3 skiltelių česnako, pjaustyto, nes labai tingėjau išimti šerdeles 

2 arb. šaukštelių druskos

1/2 arb. šaukštelio šviežiai maltų juodųjų pipirų

2 valg. šaukštų alyvuogių aliejaus

Šlaunelių pakuotėje, berods buvo 6, tai visas ir marinavau apie 2-2,5valandos.  

 

 

Marinuotas šlauneles (nesausinau) dėjau į įkatintą iki 180 laipsnių orkaitę ir 15-17 minučių kepiau. Gal nusausintos šlaunelės būtų labiau apskrudusios, bet ir tokios labai  labai skanios buvo, o sultingos nerealiai:). Kartu su pavasarinėmis salotomis:

ridikėliai
agurkas
aliejus
druska
pipirai

 
 
Jūs galite netikėti, bet marinatas tikrai nerealus, visai tikrai taip, kaip rašė Segebutė. Gal actas ir nėra sveikiausias produktas, bet mėsytės skonis, tikrai privers čepsėti iš savo …kaip skaniau aprašyti, net negaliu sugalvoti, SKANUMO…prisipažinsiu, mes “apžoriškumo” ir padažą iš skardos išlaižėme, tiesa, ne liežuviais, bet vis tiek….rašau didžiosiomis raidėmis…REKOMENDUOJU!!!!!!! 
Odeta
Autorius

Komentarų: 8

 1. Oi kaip Jūs, Odeta, mokat išgirti 🙂 taip iškart ir noris eit ir išbndyti tą marinatą 🙂
  O dar labai liuksinis marinatas mėsai yra su rabarbarais, nu tas tai irgi nemoku apsakyti koks skanus.. laukiu jų sezono ir būtinai darysiuos 🙂

  • Odeta

   Reda, būtinai išbandyk šį marinatą:)) Ir būtinai parašyk savo, su rabarbarais, labai rūpi išbandyti:))

  • Odeta

   Oditėle, šiandien ir aš dėl šių salotų daug atiduočiau:) Bet patikėk, nemeluoju, marinatas tikrai nerealus:))

  • Išbandžiau – tikrai nerealus ;)) maniškis liepė įsidėmėti receptuką ;))) tikras gėris, marinavau virš valandos ir skonis kuo puikiausias 😉

 2. Odeta, taip džiugu pamatyti savo recepto kitą variantą ir kitas nuotraukas 🙂 Aš irgi vištienos nesausinu: kuo daugiau ant mėsos padažo – tuo daugiau skonio.

  • Odeta

   Oi, negaliu po šiai dienai marinatu Tavuoju atsidžiaugti:)Visiems tik ir rekomenduoju:)

Parašykite komentarą