Jejejeje, primieji grybai! Aš pirmoji iš mūsų šeimos radau baravyką! O tai dažniausiai ši sėkmė būna nusisukusi nuo manęs. O grybus mes renkame labai paprastai, savo sodyboje. Kol atidarome vartus, vienas iššokame iš mašinos ir lekiame tiesiai į beržynėlį, o tada klyksmas:- YRA GRYBŲ!
Galiu drąsiai pasigirti, radome nei daug nei mažai, bet 1 litrą virtų paberžių, raudonviršių ir baravykų, bei didelę saują voveraičių ir dvigubai didesnę ūmėdžių.
Taigi, po visų tokių pompastiškų pasigyrimų apie pirmąjį laimikį, gaminu labai paprastą, bet labai neprastą užkandį. Kurį pirmą kartą paragavau pas savo draugę, ukrainietę, kurios mama kas kartą nustebina vis naujomis paprastų patiekalų interpretacijomis, apie kurias negalėjau net pagalvoti.Didelė sauja ūmėdžių
saulėgrąžų ar kito aliejaus
1 nedidelė česnako skiltelė
druska

 

Ūmėdes nuvalykite. Supjaustykite norimo dydžio gabalėliais. Apvirkite 10 minučių. Vos išjungus ir nupylus vandenį iš karto apiberkite smulkiai sukapotais česnakais, užliekite aliejumi ir leiskite  puode atvėsti.
Užkandis valgomas šaltas. 

Odeta
Autorius

Komentarų: 15

 1. Grybavimo pavydžiu (atrodo, oras tik grybams ir palankus:)), bet patiekalų su grybais tai jau ne:)) Turiu bėdą – organizmas visiškai nepriima jokio grybo. Taip pasitaikyti gali tik tam, kas kilęs iš grybų sostinės Dzūkijoje:))) Bet džiaugiuosi ir tikiu, kad buvo skanu! Visada tikiu, nes niekad neragauju:)

  • Odeta

   Nida, su grybais taip jau būna, arba mėgsti arba ne:) Ir aš girdėjau, kad ta "liga" pasireiškia būtent dzūkams;) Kaip man su avižine koše, žinau, kad sveika ir skanu, o į burną paimti negaliu:)

 2. O jej, kaip esu pasiilgus grybų ir kaip aš valgyčiau šitas salotas…Reiks veržtis į miškus savaitgalį :).

  • Odeta

   Vilma, reikia reikia į miškelį, nors keletai valandų:) Ir grynas oras ir pasivaikščiojimas ir mankšta, o dar jeigu grybų rasit, tai iš viso "bombų bomba" pramogos:)

 3. Oi, neerzink su grybais. Mes šiandien vakarienei voveraites gaminom (tik pirktines). Tiksliau tai vyras gamino, bet kadangi tai darė futbolą žiūrėdamas, tai visur trūko kažko, Tai druskos, tai dar kažko. Ach, reik pakentėt kol futbolas baigsis.

  • Odeta

   Dovile, zinok ir mums futbolas labai stipriai mityba koreguoja:) Reikes svori mesti, o tai tie naktinejimai absoliuciai ne i nauda;)

 4. Anonimiškas Atsakyti

  Kaip pavydu! As siemet dar negrybavau 🙂 Nors sededavau sodyboj kiekviena savaitgali :))) As irgi tik pirktinem voveraitem lepinausi, reikes kazkada ir savo darliaus prisirinkti 🙂
  O as grybus nerealiai megstu! Neatsisakyciau dabar umedziu siu 🙂 Reikes pasiziureti turgeliuose kas per asortimentas.
  O man atrodo, kad as esu vienintele, kuriai futbolas neidomus… Kaip balta varna 😀 Niekaip neissiuriu as jo.
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, kai išeini į kiemą ir tau po nosimi auga grybai, tai jų nerinkti tiesiog neįmanoma:) Man dar pasisekė, kad vyras juos visada išvalo, o man belieka tik išvirti ar kitaip paruošti:) Pas jus gi sodyboje irgi grybai turėtų į krepšius patys lipti?:)
   O kas dėl futbolo, tai gi turi būti ir "baltų varnų" (juokauju):) Aš tai ta juoda varna, kaip visi, sergu už visokius savo favoritus, einu miegoti vos ne su pirmaisiais gaidžiais, valgau naktimis ir visaip kaip kitaip nuodėmiauju:)

  • Anonimiškas

   Pas mus ne visai prie duru pabire tie grybai, bet kiek paejus tikrai buna 🙂 Reikes atidziau jau apsiziureti savaitgali.
   Zinai, visuose bloguose vis paskaitineju, kaip uzkandzius visokius prisiruosia ir eina ziureti futbolo, tai net uzpavydejau 😀 Viena vakara prisiruosiau irgi visko, isipyliau vyno ir ejom ziureti…filmo 😀 Taip taip, baltu varnu visada buna, as tai tikrai tokia su futbolu :))) Tie tavo nuodemiavimai labal labai skamba, geras laikas 🙂
   Skaitytoja

  • Odeta

   Gal gali rekomenduoti kokį gerą filmą ar serialą, o tai dabar jaučiu visišką filmų badą?:)

 5. Anonimiškas Atsakyti

  Oij, as biskiuka susivelinau 🙂 Del Doviles filmu irgi pritariu, juos reikia paziureti 🙂 O serialu tai rekomenduociau Games of Thrones, Suits, Games of Cards.
  Skaitytoja

Parašykite komentarą