Šiais metais mūsų kieme populiariausių kepinių ant laužo penketuke yra daržovės. Grilinam pomidorus, cukinijas, svogūnus, česnakus, grybus (baravykus), sviestinius moliūgus, salierus, baklažanus ir t.t. Net didžiausi skeptikai, ir tie ypatingai teigiamai priėmė mūsų daržovių grilinimo sezoną. Iš vaisių labai mėgstame grilintą ananasą su čili pipirais, o dabar prisižadėjau būtinai išbandyti keptą ant laužo arbūzą ir melioną. Gal kas jau esatę išbandę šiuos vaisius ant griliaus? Parašykite, prašau, ar vertas dėmesio eksperimentas:).
Kad nebūtų ant stalo vien daržovės, galima iškepti mėsytės ar kaip kad mes žuvytės. Šį kartą grilinome merlangą.4 porcijos4 merlangai
didelė puokštė šviežios kalendros
didelė puokštė krapų
malti juodi pipirai
aliejus
įvairios daržovės
raudonėlis

 
 

Pirmiausia pasigaminkite anglių. Vienkartinius kepimo indus ištepkite aliejumi (jokiais būdais neprilaistykite, nes degs). Žuvį pabarstykite pipirais, gausiai prikimškite kalendromis, krapais, įdėkite po citrinos riekelę.
Svogūnus nulupkite ir perpjaukite pusiau, moliūgus supjaustykite 0,5-1cm storio riekelėmis, baravykus supjaustykite riekelėmis taip pat. Pomidorą padalinkite pusiau. Apiberkite druska, pipirais, raudonėliais.

 

Pirmiausia padėkite kepti daržoves. Po kokių 7-10min jos bus šiek tiek apkepusios. Apkepimas labiausiai matosi ant pomidorų, jie atrodo lyg ir norėtų pradėti virti. Tada padėkite ant griliaus ir kepimo indą su žuvimi. Kai tik pajusite žuvies aromatą, maždaug po 3 minučių, apverskite ant kitos pusės. Tuo pat metu apverskite ir daržoves. Kepkite dar keletą minučių kol žuvis pabaigs kepti, tuomet ir daržovės bus iškepusios.

Kaip skanu, tai net neturiu žodžiu apsakyti:).

 

Odeta
Autorius

Komentarų: 7

 1. Super, Odeta!! Viskas kas nuo griliaus, kas kvepia dūmu, yra super!! Iš grilintų vaisių esu mėginusi tik saldžius persikus ir nektarinus, ir tiekiau juos su ledais. Arbūzo nebandžiau, bet kažin ar tie, kurių galima LT nuspirkti, tiks, nes kelis kartus pirkom, ir visiškai be skonio ir be saldumo…

  • Odeta

   Nida, as perku arbūzus prie Plento baro, kurį jau nugriovė 🙂 Ten jie tikrai skanūs. Vakar kaip tik viename gimtadienyje buvau, tai sakė, kad bananus kepa ant griliaus, žiauriai gerai gaunasi. Ir dar pavaišino žiauriai skaniai iškeptu ant griliaus karpiu. Niekaip negalėjau atsitraukti nuo tos žuvies visą vakarą!Tai dabar nekantrauju kada galėsiu išbandyti, nes karpis žuvis didelė ir jai reikia kompanijos:) Arba ją galima keisti lynu.

  • Odeta, arbūzų viečikės dar neradau (nors daugumą jau tikrai suradau "savo" taškų, dažnai su tavo pagalba, už ką labai dėkoju:)), tad gerai, kad užrodei – su didžiausiu malonumu išbandysiu! Nes kiek turguj vyras pirko, kiek parduotuvėj rinkomės – na nepasitaikė dar saldus, nors tu ką… Gal tik man taip nepasisekė… O be to, turiu prisipažinti, kad atpratau valgyti arbūzus su sėklomis (čia Anonimui ant pykčio šitą parašiau:)))))

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Nida grizo i LT ir pradejo pastoviai varyt, kaip cia jai mat viskas negerai – tai zuvies nerasta, tai arbuzai beskoniai, tai gal tu grizk i savo Izraeli geriau, ten kur visko tau yra? Arba gal nustok varyti ant salies, kurioje gyveni, ar esi priversta gyventi? Niekas gal nevercia?

  • Odeta

   Anonimiški, gal tiesiog, kai pragyveni 5 metus šalyje kur visais sezonais gali rasti visko, net ir silkės. Kaip aš juokiuosi, kad vien dėl silkės trūkumo negalėčiau gyventi pietinėse šalyse. Grįžus sunku įeiti į vietinę rinką. Reikia susirasti savo "tašku" kur pirkti mėsą ar žuvį, daržoves ar vaisius. O svarbiausiai, čia aš jau iš savo varpinės, man labai svarbu kaina. Ir nepakenčiu, kai už brangiai nusiperki produktą, kuris neatitinka nei kokybės, nei kiekybės. Einu pirkti į Kalvarijų turgų, bei į "Šiaurės jūrą", "Gegio mėsinę" ar Fabijoniškių turgelį ir tikrai nespjaunu pas kaimo moterėlę nupirkti šviežutėlį sūrį ar kiaušinių ir t.t. Manau svarbiausia surasti teisingus prekeivius 🙂 O kaip jūs manote?

  • OOO… Tik dabar perskaičiau kritiką savo atžvilgiu:)) Oi kaip čia mane kažkas gerai pažįsta, seka kiekvieną mano kritikos strėlę, ir žino, kas man patinka ir kas ne:))) Mielasis ar mieloji, nematau reikalo jums aiškintis anei teisintis, o šiaip tai gerai man visur, nes arba randu kas man patinka, arba keičiu tuos produktus, kurie nepatinka, kitais:) Ir jums to paties linkiu:)

Parašykite komentarą