Turiu gerą, ukrainietiškas šaknis turinčią draugę. Kai ji nusprendžia draugus pavaišinti savo firminiais barščiais, kiekvieną kartą atrodo, jog niekada jų neatsivalgysiu. O kai ji prabyla dar apie gaminimo įvairovę, kokia eile dėlioti visus ingredientus, tai pasidaro baisoka, nes skamba kaip didžiausias mokslas. Bet vieną svarbiausią niuansą išdavė, kad reikia nepatingėti, ir visas daržoves šiek tiek apkepti, nes skonis tampa dar įdomesnis.
Aš pati, virdama burokėlių sriubą, nes barščiais dabar jau nebegaliu jos vadinti, gaminu ypač paprastai. Išsiverdu sultinį, tada sudedu visas reikalingas sriubai daržoves. Ir tiek žinių. Kartais pagardinu džiovintais baravykais, kartais tiesiog sukrečiu konservuotų burokėlių vietoj šviežių, o kai netingiu, tai gaminu Nidos lenkiškus barščius.
Šį kartą išbandžiau ukrainietiškus barščius, pagal savo draugę. Šaukštas nuo tirštumo juose turėjo stovėti, bet dėl šeimos valgymo ypatumų, šiek tiek pakoregavau. Šie barščiai tikrai patys geriausi kokius esu virusi savo gyvenime.

 

Barščiai
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300 g jautienos šonkaulių
 2. 2 l vandens
 3. 1 svogūnas
 4. 2 česnako skiltelės
 5. 2 raudoni burokėliai
 6. 2 bulvės
 7. 1 morka
 8. 100 g baltų pupelių
 9. pipirų grūdeliai
 10. lauro lapai
 11. druska
 12. petražolės
 13. 1 valg.š. sviesto ghee
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro užmerkite pupeles. Jos puikiai išbrinks iki sriubos virimo pradžios.
 2. Į puodą sudėkite jautienos šonkauliukus. Užpilkite šaltu vandeniu ir virkite ant mažos ugnies, nugraibant susidariusias putas. Suberkite prieskonius, išskyrus petražoles. Kai nebeliks putų, suberkite išbrinkusias pupeles.
 3. Burokėlius supjaustykite šiaudeliais, bulves kubeliais. Morką sutarkuokite burokine tarka. Svogūnus ir česnakus smulkiai sukapokite. Keptuvėje apkepkite svogūnus su česnakais, kol šie švelniai pagels. Suberkite į puodą. Toje pačioje keptuvėje apkepkite bulves su morkomis. Šioms suminkštėjus, sudėkite į puodą su sultiniu. Galiausiai apkepkite šiaudeliais pjaustytus burokėlius ir vėl šiems apkepus, suberkite į puodą ir troškinkite ant mažos ugnies mažiausiai 40 minučių. Bet šiaip barščiai yra patys skaniausi kitą dieną.
Pastabos
 1. Tiekiant į stalą, būtinai pabarstykite smulkintomis petražolėmis ir įdėkite šaukštą grietinės. Jeigu ją valgote.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Užsimaniau barščių perskaičiusi:) Man burokėliai bet kokia forma ir bet kokiu pavidalu patinka:) Daržoves ir aš apkepu gamindama sriubą visada! Net bulvės apkepintos suteikia kitokio skonio. Čia fainas priedas tos pupelės! Man irgi tinka visur ir visada. O labiausiai neįprastai nuskambėjo sviestas pabaigoje. Hm, tikrai bandysiu!

  • Odeta

   Nida, tie barsciai labai sotus. Vieno dubenelio uztenka pietums sociai pavalgyti 🙂

Parašykite komentarą