Tai vienas žemiškiausių produktų yra silkė, dėl kurios galiu ir naktį atsidariusi šaldytuvo dureles, paskanauti. Arba suvalgau gabalėlį…na gerai, dar vieną ir viskas, bet atsidariusi šaldytuvo dureles matau tik ją vienintelę silkutę.
Taigi išpažinusi savo meilę silkei, nenustoju eksperimentuoti su ja. Šį kartą sugalvojau, kad noriu gaivios silkutės.

 

Užkandėlei reikės 3 porcijoms:
1 silkės file
3 didelių pomidorų
1 svogūno
2 šakelių šviežio baziliko
1 valg.šaukšto saulėgrąžų aliejaus
druskos
maltų juodųjų pipirų
žiupsnelio krapų, svogūnų laiškų
1 arb.šaukštelio raudonojo vyno acto
1 arb. šaukštelio alyvuogių aliejaus

 

Pirmiausia iškaulėju silkę. Supjaustau plačiomis juostelėmis.
Svogūną supjaustau storais žiedais ir apkepu labai karštoje keptuvėje po 1 min. ant kiekvienos pusės.
Pomidorams nulupu odelę ( įmerkiu minutei į verdantį vandenį ir ji pati nukrinta), išimu sėklas ir sutrinu su baziliku bei saulėgrąžų aliejumi, šiek tiek įberiu druskos ir maltų juodųjų pipirų.
Smulkiai sukapoju krapus su svogūnų laiškais, užpilu raudonojo vyno acto šlakeliu, alyvuogių aliejumi, pabarstau šiek tiek druska ir maltais juodaisiais pipirais.
“Žiauriai” skani silkutė. Nepatingėkite šiek tiek pasikuisti virtuvėje ir apturėsite puikiausią užkandį.

Odeta
Autorius

Komentarų: 88

 1. Kaip gražu!! Nors po Kalėdų galvojau, kad silkės visus metus nenorėsiu, bet pamačius šį įrašą vėl užsimaniau… Niekur nesidėsi – nuo savo šaknų toli nepabėgsi:) Puiki idėja ir graži prezentacija.
  P.S. Ar kartais ne vyno actu reikia užpilti žalėsius (tu rašai: krapus su svogūnų laiškais užpilu raudonojo vyno šlakeliu)?

  • Odeta

   Nida, Tu visiškai teisi, greitai taisau klaidas:)
   Būtinai išbandyk, nes toks kvapnumas ir gaivumas, nesijaučia riebumo, kaip dažniausiai tradiciniuose silkės paruošimuose:)

 2. Aš irgi maniau, kad ilgai Kūčių ir Kalėdų patiekalų nenorėsiu, bet jau ir vinegredą, ir baltą mišrainę dariau, ir silkę, ir spanguolių kisieliaus pakartojimą dariau;-). Dar radau akmeninio kietumo kūčiūkų saują vienam indelyje, tai po vieną šuniui mėtau, kai gerutis būna (bet čia gal kokia šventvagystė, bet labai manęs nepasmerkit dėl to, nes vistiek tų kūčiūkų nebeįmanoma įkast, o aš stengiuosi ekologiška būti ir maisto nemėtyti).
  Odeta, aš dar eilinį kartą prie porcijos dydžio prisikabinsiu;-)

 3. Odeta Atsakyti

  Dovile, kadangi mes Kūčias ir Kalėdas paskutiniais metais švenčiame kukliau, tai galiu ir vinegretus ir silkes be sąžinės graužimo kapoti:)
  Porcijos? Palauk, baigiu rašyti kitą silkės variantą, kur kiekis ohoho:)))
  O kaip Tavieji vaikščiojimai per tokį šaltį?

  • Na, dabar tai labai nevaikštau, nes laukiu šiltesnio oro. Praeitą savaitę tai sąžiningai atvaikščiojau iš darbo, o į darbą dar važiavau. Man tai nešalta kai einu, bet vyras labai barasi ir liepia nešalt;-) Vakar dar pažiūrėjau dukros mokymosi rezultatus, nusprendžiau, kad ir taip protinga, tai irgi į mokyklą neleidžiu;-)))
   Odeta, man kitais metais iš anksto prieš savaitę paaiškink apie tas kuklias Kalėdas.

  • Odeta

   Dovile, pažadu papasakosiu, tik Tu nepamiršk priminti:)))

  • Būtinai, nes čia tokia man paslaptis. Aš irgi tik vos vos pasigaminu, bet gal kad šeima tik 3 asmenys, iš kurių vienas nieko nevalgo, tai ir padauginu su tais 12 patiekalų. O Kalėdoms visgi jau reik kitų patiekalų.
   O silkutės tavo visos šaunios. Aš vis vyrui kokį patiekaliuką parodau seilei pavarvint;-)

  • Odeta

   Dovile, rytoj patalpinsiu tikrą vyrišką silkę:) Dar paragauk su rikotos sūriu ir mano pačią pirmą silkutę pagal kolegę. Ji tokia paprasta, bet tokia tobula, kad net suvokimas: tobulumas slypi paprastume, tikra tiesa.

 4. Gurmaniskiau turbut neimanoma! Jau pateikimas kaip auksciausios klases restorane 🙂 gerai, kad silkiu nemegstu kitaip nezinau kuo baigtus :p

  • Aguonele , pažiūrėjau, kad Vokietijoje gyveni. Mano sesutė irgi Vokietijoje gyvena. Ech, kaip jos jau pasiilgau.

  • Odeta

   Aguonėle, Jau Tu čia ir pavarei liaupsių…bet skanu buvo tai tikrai:)Man iki Tavųjų duonos ir tortų šedevrų dar laaabai toli:)
   O silkę aš labai mėgstu:)

  • Odeta

   Kaip Tau gerai, o aš taip ir blaškausi Lietuva, Prancūzija, Ispanija….kaip ten sakoma "nepasieda" esu:)

  • Odeta

   Gedai, su adžika kitaip. Pabandyk susitrinti pomidorą su baziliku ir būtinai su saulėgrąžų aliejumi ir raudono vyno acto šlakeliu…patikėk, nerealu:)

 5. Bamdžiau su alyvuogių aliejumi ir balzaminiu actu.Valgiau su gruzdinta menke. Bazilikas irgi buvo. Patlkėk irgi buvo gerai.

 6. Odeta Atsakyti

  Gedai, tikiu. Paskutinį kartą būdama Ispanijoje nusipirkau sūdytos menkės. Jau svajoju kaip ekspirementuosiu. O menkę labai mėgstu. O kaip ją gruzdini?

 7. Moku gaminti saldumynus, megstu juos valgyti, nors nuolat koja laikau ant stabdzio:) Bet vidurnakti is lovos del saldumynu – tikrai nesikelciau, o vat del silkes – laisvai:)) Aisku,tai siek tiek perkeltine prasme, nes vidurnakti is vis nevalgau:)
  Aguonelei,as baltai pavydziu (jei yra tokia pavydo rusis)del to,kad ji gyvena Vokietijoje, ir daugiau niekur nenori nei grizti nei vaziuoti. Nezinau,kas su m animi negerai, bet as vis noriu ir noriu. Penki metai praeina ir as jau turiu nauja fix ideja. Savjoju "nusesti" tokioje salyje,kad galeciau pasakyti, kad labai patinka ir niekur nenoriu isvaziuoti ir i niekur grizti. Gal,Aguonele,cia kazkoks spec. receptas tam yra?:) As rimtai.

  • Na nera jokio recepto. Isvaziavau 18 metu, galima sakyti viena i kita sali kur turejau pati suaugti. Nebuvo labai jau lengva, (bet mano gyvenime sypsosi saule kazkaip vis… :)) bet pati tuo metu tiesiog norejau is Lietuvos, turejau galimybe ismokti kalbos delto taip dariau. 1998 kai isvaziavau, man Lietuva buvo labai niuri. Kiek pamenu tas darbo uzdarbis baisus buvo, kazkaip bijojau ateiteis…O cia ka. Padirbau aukle, labai daug patirties igavau, pabaigiau mokslus ir dirbu savo darba, kuris man prie sirdies. Susiradau vyra (lietuvi :)), ileidom saknis, gyvenam nesiskusdami, keliaujam o ko dar noreti? man patinka sistema visa cia, vietiniai su savo priciudais, na bet ar mes lietuviai kitokie? :))
   P.S. va kaip tersiam mes Odeta tavo bloga :DD

  • Odeta

   Aguonėle, todėl jis ir vadinasi BLOGAS:) O aš galėjau įleisti šaknis D.Britanijoje, bet kadangi jau turėjau vyrą Nr.1 lietuvaitį, nors tas žavingas anglas apsukęs galvelę buvo kaip reikiant:))) Grįžau namo kaip tikra, nuolanki lietuvaitė ir buvau teisinga žmona….ir kas iš to????? Nr.1 nebeliko ir labai gerai…gyvenimas tęsiasi ir pokyčių nereikia bijoti:))))))

 8. Odeta Atsakyti

  Lina, labai natūralus jausmas ieškoti pokyčių. Kaip visi didieji žmonijos žinovai sako, kad kas 5-7 reikia keisti arba gyvenamą vietą, arba darbą, arba vyrą:) (kvatoju). Bet kokiu atveju, nereikia laikyti savyje trūkumo, nepasitenkinimo, bet kalbėti, o tada būtinai atsiranda situacija, žmonės, kurie kartais labai pakeičia tavo gyvenimą….Ot kaip aš čia protingai pavariau:) Man atrodo, tiesiog reikia nebijoti keistis:) Viskas, daugiau nepamokslauju…Aguonėlė šiuo klausimu gal rimčiau galėtų padiskutuoti:)

  • Manau jog butina kazka keisti, jei tik jauciamas trukumas! As tai manau, jog kiekvienas gyvenam tik karta ir turime dziaugtis viskuo. Pabandykit kas ryta sau i veidrodi pasakyti labas rytas. Pamatysit koks keistas jausmas bus. Taigi kiekvienas turime pradeti pirma keistis nuo saves, save pamilti (aisku nepersistengiat:)) o tada jau ieskoti ir idealios vietos…

 9. Prisijungiu prie jūsų diskusijos. Aš irgi už tai, kad pokyčių nereikia bijoti. Manau, kad visą laiką reik save analizuoti, kas vyksta tavo gyvenime, ar visko užtenka, ar einu teisingu keliu ir t.t. Oi, aš tokių nepopuliarių sprendimų esu padariusi gyvenime, kad net sunku logiškai paaiškint kodėl taip nusprendžiau. Pvz. prieš metus priėmiau sprendimą palikti vadovės vietą su geru atlyginimu ir nusileisti laipteliu ar pora žemyn į specialistės pareigybes, nes labai aiškiai suvokiau, kad nors ir esu nebloga (na, OK labai gera;-)))) specialistė, tačiau kaip vadovė esu šiaip sau, nes sugebu vadovaut tik tiems, kurie ir patys labai motyvuoti, labai drausmingi ir pareigingi ir patys žino kaip ir ką dirbti. Vos tik atsirasdavo koks naglesnis, kuris man akis pradėdavo draskyti, aš iškart pasimesdavau taip, kad norėdavosi vidury dienos grįžti namo, užsikloti galvą antklode ir nieko nematyti.Aišku, toks pokytis buvo labai sunkus,ir finansiškai, ir psichologiškai. Bet iš kitos pusės ir palengvėjo labai. Turiu laiko gaminti maistą, daugiau pabūti su šeima, paskaityti, į teatrą nueiti ir šiaip atsirado laiko "niekonepaneveikti" 😉

  • Bet vyrą vis dar patį turiu;-) Aš tik su darbais eksperimentuoju. O gyvenamą vietą paskutinį kartą keičiau prieš 5 metus, o prieš tai beveik metus kaip ir niekur išvis negyvenau.
   Vienžo, visi kažką keičia, tik objektai skirtingi:-)

  • Odeta

   Bet kokiu atveju, keiti vieną iš tų rekomenduojamų?:)

  • Na, taip:-) Dažniausiai keičiu darbą. Bet ne visaip taip, kad jau išeini su visam, bet aš taip po truputį keisdavau veiklos profilį dirbdama su tais pačiais žmonėm. Gyvenamąją vietą keisčiau dažniau, bet mano šeimoje labai visi konservatyvūs ir jiems saugumo pastovumas teikia. O manyje, matyt, vienų senelių genai prasimuša, nes vienas senelis kelis kartus radikaliai gyvenamąją vietą keitė, kad būdamas virš 60 metų dar važiavo į kitą miestą ir namą statėsi. Man va pavyzdys, kad niekas niekad nėra vėlu.

  • Odeta

   Oho, nerealus senelis:) Bet man patinka pokyčiai, net labai:)

  • Siaip,zinot, ko mane ismoke skandinavai? Nebijoti keistis profesineje srityje. Pas mus,Lietuvoje,labai sureiksminimas issilavinimas,igyta specialybe ar profesija. O jie labai lankstu tuo klausimu. Dirbo mokytoju, nuejo i kursus,ziu jau dirba naftos kompanijoje projektu vadovu. Pas mus juk vos ne kriminalas butu! Zinau moteri,kuri pagal issilavinima finansininke,po 10 metu darbo nusprende,kad nori buti masazuotoja,ilgainiui atidare spa centra kalnuose ir jai puikiai sekasi.

  • Odeta

   Sutinku su Tavimi, Lina. Tikiuosi su šia patirtimi įneši į mūsų lietuvišką kraują šiek tiek sumaišties keičiant profesijas:) Labai smagu būtų pasimatyti ir paplepėti apie įvairius dalykus, gal ką sugalvotume:) parašyk odetajok@gmail.com

  • Lina, tu teisi dėl to, kad Lietuvoje profesija ikonizuojama. Aš po 10 metų darbo finansuose, susimasčiau vidaus auditore padirbėt, tai dieve, kiek privargau, kol mane kas į darbą priėmė. Ir tai primenama nuolat, kad vaje nėr tos auditorės patirties, kai faktiškai tokius krūvius pernešu ir sėkmingai.

 10. Odeta Atsakyti

  Dovile, kartais reikia nusileisti, kad vėl galėtum pakilti…gal dabar tas periodas ir yra? kaip Tavo pokalbiai dėl darbo? Man irgi viena darbdavė yra sakiusi, kad atšliaušiu pas ją ant kelių jog neišmestų iš darbo: o aš tuo tarpu buvau vieniša mama su lėliuku ant rankų, be namų ir metama iš darbo. Nešliaužiau. Nežinau ar gerai ar blogai, bet savigarbą išsaugojau. Aišku ji dabar manęs nepažįsta, bet tai jau jos problemos. O svarbiausia, kaip Aguonėlė sako, mylėti save ir pasitikėti savimi:)

  • Odeta, manau, kad man su tuo darbu nieko neišėjo. Man reiktų CV susipaprastint ir mažiau pliurpti, kaip aš vienu metu sugebėjau skirtingus atsakingus darbus dirbti, o dabar va noriu tokio paprasto darbelio..Gal konkurenciją bučiau padariusi savo vadovui, net nežinau..Matyt, man Dievas kitą planą yra numatęs;-) O dėl nusileidimo ar pakylimo ar totaliai tebesu pasimetusi. Kaip ir samdomam darbe karjeros nebesinori daryti, o ką norisi daryti tai dar neišsirutuliojo.
   Aš irgi už tai, kad savigarbą reik išsaugoti, nes irgi tokių bjaurių žmonių darbe esu sutikusi, kad baisu.

  • Dovile,man yra taip nutike,kad i darba manes neprieme del per aukstos kvalifikacijos. Tad dabar as perdarau savo CV pagal pareigas i kurias pretenduoju:)

  • Odeta

   Pasakysiu merginos. Dirbti pačiai sau yra ŽIAURIAI sunku, bet ta laisvė yra nereali ir viską nugali:)Buvo toks laikas, kai atrodė būti be darbo, be namų su kūdikiu ant rankų tragedija, bet dabar galiu pasakyti, kad tai toks spyris priimti sprendimus…

 11. Aš ir turėčiau ką pasakyt apie gyvenimo pokyčius.
  Baigus tuometinį LŽŪU (būtinai turėjau baigt aukštąjį, nes giminėj visi su aukštaisiais) septynis metus atidirbau administratore didmeninės prekybos įmonėje, prekiaujančioje visokiais automobiliniais "peričiundalais". O visada norėjau būti virėja !!! Pasidarė taip bloga nuo to darbo, kad vos ne supykindavo atėjus į ofisą. Išėjau. Po kurio laiko nusprendžiau stot į profesinę ir įsigyt virėjos profesiją, man jau buvo 31 metai (čia reiktų padėkoti mano vyriškiui, kad suteikė man galimybę mokytis ir daugiau nieko neveikt). Po dviejų metų turėjau diplomą. Restoranas, kuriame atlikinėjau praktiką, pasiliko mane dirbt pusryčių virėja. Spalio mėnesį gavau išsvajotą vietą šaltų patiekalų skyriuje. Taigi dabar esu šaltų patiekalų virėja ir šefė sako, kad aš tikrai kažkada šefausiu :))
  O silkę, kai būnu pasidariusi, valgau grįžus iš darbo 12 nakties 😉

  • Odeta

   Laura, nesikuklink, man Tavieji receptai tokie iš pagrindų…labai žaviuosi…gal kada į kursus priimsi?

  • Odeta

   Mielai:) Tik reikia susiderinti Vilniuje ar Kaune:)Dar trumpam nulėksiu pas arabus, pasimokyti kokias jie gėrybes gamina, kad daugiau patirties mainams turėčiau:) Vyną prie jūros gėrybių pažadu:)

  • Jei planuot link pavasario, tai pakviesčiau į Ringaudus (netoli Kauno), pas savo tėvus ir sesės šeimą…jauki lauko pavėsinė, sodas, pirtelė, grilius ir šypsenos …. 😉

  • Odeta

   Laura, mielai…pavasarį apie ausirašykime elektroniniais paštais:))) Galime ir Vilniuje, pas mane?

  • Galima ir Vilniuje, tik duok žinot kaip ir kada, nes man dar su darbo grafiku reiks paderinti ir viskas 😉

 12. Odeta Atsakyti

  Laura, Tu nereali. Aš irgi noriu padirbėti virėja prie tikro šefo. Paprasčiausia virėja. Aš po savo 3-jų universitetinių išsilavinimų, tiesiog noriu pabandyti save be darbo tik galva. Žinai, aš buvau įstojusi kaune į kažkokią aukštąją mokylą (žiauru, net pavadinimo nepamenu) mokytis maisto technologe. Man užskaitė labai daug dalykų ir reikėjo tik keletą egzaminų ir praktikų išsilaikyti, bet per savo tikruosius darbus pamiršau nuvažiuoti į sesiją. Garbės tai nedaro man…bet virti vis dar tebenoriu:)

  • Odeta, KTU?
   Na, o aš siūti ruošiuosi mokytis. Jau siuvimo mašiną turiu ("pasiskolinau" neribotam laikui iš draugų rūsio, tokią apkirmijusią). Gal net užuolaidas pasisiūsiu, nes savo vizijose matau tokias meniškas sukombinuotas su gabalėliais nėrinių iš Paryžiaus sendaikčių turgų;-))))
   Aš kai savo mamai ta viziją pasakojau, tai mačiau siaubą jos veide ir man siūlėsi į Gariūnus nuvažiuot ir mygom man tas užuolaidas nupirkt paprastuoju būdu.

  • Odeta

   Ne aš VGTU, statybininkė:)))Aš Gariūnuose tesugebėjau vieną kartą per gyvenimą pabuvoti…

  • Na, bet maistininkai Kaune, tai atrodo, kad tik KTU yra.
   Aš, žinok, irgi buvau gal 1 ar 2 kartus prieš kokius 9 metus;-)

  • Odeta

   Dovile, ten ne Universitetas buvo, o nka=koks a la technikumas, jie dabar vadinasi aukštaisiais:)

  • Taip, tada buvo technikumas, dabar ten lygtais kolegija ar kažkas panašaus, suteikianti neuniversitetinį aukštąjį išsilavinimą 😉

  • Turbūt baigtųsi gyvenimas, jei negalėčiau dirbt virėjos darbo. Dabar iš viso esu kažkokioj fanatizmo būsenoj dėl savo darbo :)) Gailiuosi tik, kad gal per vėlai pradėjau, bet kitą vertus žiauriai džiaugiuosi, kad išviso tai padariau!

 13. As tokia nepopuliariu sprendimu priiminetoja,kad kartais mano protas ima mane barti. Stai nesenai turedama gera uzmokesti,stabiluma,sutvarkyta buiti,realias perspektyvas savo verslo kurimui,viska meciau ir grizau is turtingos skandinavijos. Protas liepia grizti,o sirdis prasosi i Ispanija:)) Kur nei kalbos moku ispanu (nors be jos moku keturias kalbas, tad gal ne taip jau ir blogai), nei kazkokiu rysiu ten turiu yaptingu,nei siaip ten ekonomine situacija nedziuginanti.
  Aciu jums visoms uz pasidalinima savo mintimis. Kai isgirsti,kad ne viena tokia esi,tai ir drasiau pasidaro:)
  Odeta,tikiuosi,tu nepyskti,kad mes cia ne apie maista.

  • Odeta

   Lina, aš labai džiaugiuosi, kad kalbame ne tik apie maistą:) Ispanų kalba yra labai lengva, ypač, kai savaitę pasėdi Maroke, be lašelio alkoholio…grįžti į Ispaniją, o čia taip su meile pasiautėji, kad ispanai pradeda galvoti, jog esi vietinė:))) Niekada nepamiršiu dar ir diskotekos su "proteziniais" diedukais…kaip jie linksminasi…ech:)
   Kai buni Ispanijoje, nelabai ir jauti krizę, bet tikriausiai reikia žiūrėti ką ten nori veikti. O gal galima LT žiūrėti ką veikti su ta šalimi? Oi kiek pas mane idėjų ir norų….

 14. Ohoho kokia čia pas jus diskusija verda… Nuo egzistencinių klausimų iki protezinių diedukų show Ispanijoj:) Kaip aš jums visoms pritariu, kurios nebijo keist specialybių, gyvenamų vietų, nebijo rizikuoti nei kilti (karjeros laiptais), nei leistis – kurios klauso savo vidinio balso, o ne taiko į kažkieno nustatytas normas. Aš tai kadangi širdy valkata didžiausia, tai man tik duok kitas šalis, naujas aplinkas, naujas erdves, naujas specialybes (juk kuo mažiau žinai – tuo įdomiau), naujus darbus (bet tik tuos, kurie mane veža!). O šiaip tai aš manau, kad nei viena patirtis neprapuola, o ir atsitiktinumų gyvenime nedaug: viskas kažkurlink veda. Dovile, gerai tu sakai, kad jei ne šis darbas, tai Dievas, greičiausiai, kažką kitką tau paruošęs:) Tik įteiks tą "kitką" tada, kai to nesitikėsi:)
  O aš tai dabar visa labai liūdna, nes gavau kojos traumą, sportuot negaliu, tai tik kilogramus auginti belieka…

  • Sveika Nida, kaip tu traumą gavai? Neliūdėk labai, gal bent baseinintis gali?
   Aš irgi mažai vaikščiojau, nes šalčiai baisulingi buvo. Be to, man tokia sunki šita darbine prasme savaitė, kad net baisu. Bet vakar ką veikiau darbe, tai žiauriai įdomu. Ogi, sekiau kinų grupę, kuri galimai pinigus plauna;-) Bet tik galimai, nes reik pririnkti labai rimtų įrodymų;-)))) Visokius video įrašus žiūrėjau, kinus skaičiavau, grupavau juos susietumą, operacijas stebėjau…
   Dar vakar vakare anglų testą parašiau, tai maniau, kad ir iki namų nepareisiu. Šiandien vėl su "kinų mafija" kovosiu;-)))

  • Odeta

   Nida, traumą tenise gavai? Dabar kentėti su dietomis turi, nors mano draugė labai žinoma psichologė vis mane pamatydama, sužavi su visokiais sportais per kelias minutes, dabar ji varo pagal Tabata. Nežinau kokia ji gerumo, bet kai draugę pamačiau, tai apšalau…kokia kūda!:) Sakė reikia pradėti nuo 2 min., po to pereiti prie 4min. ir t.t.
   Dėl patirties, tai su Tavimi irgi pilnai sutinku. Ar bloga, ar gera ji vis tiek naudinga buvo. O valkata aš irgi esu. Kai pinigų neturėjau tai autostopu Europą išmaišiau, o dabar 2 mėn. jeigu niekur neišlekiu, tai namuose sumaištis ir "depresija" Norisi lėkti skristi ir t.t.Taip ir blaškausi po pasaulį ir veiklą norisi ne kabinetinę veikti ir t.t.

  • Odeta

   Dovile, pasirodo Tu dabar šnipė, o gal net visas lietuviškas Džeimsas Bondas?:))) Man tokie darbai nepatinka, nemėgstu knaisiotis po kitų marškinius ar purvą:)

  • Dovile, nu nesitikėjau, kad tu tokiom svarbiom operacijom užsiimi!! Čia tai bent. O traumą aš, merginos, gavau, nepatikėsit kaip. Persisportavau:) Tiksliau persibėgiojau. Neatkreipiau dėmesį laiku į tai, kad mano pėdos (kaip beje, didžiosios daugumos žmonių) nėra tobulos, jos neteisinga plokštuma liečia žemės paviršių kai bėgu. Kol vaikštai to nesijaučia, bet kai duodi daug kruvio, gali net kaulas įskilti… Tam, kad taip neatsitiktų reikia pasidaryti ortopedinius įdėklus, kurie laikytų pėdą teisingai. Kadangi aš dar ir nekreipiau ilgai dėmesio į tai, kad man vis pėdą skauda po bėgimo, tai pirmadienį einu kaulą skanuot, ar nėra įtrūkimų. Bet svarbiausia, kad per mėnesį būtinai privalau pasveikti, nes Birmoje mano abiejų kojų ohoho kaip reikės! Ortopedinius įdėklus jau gaminuosi:) Ir į baseiną einu:) Ech…. Bet ačiū už palaikymą. Labai labai.

  • Odeta

   Nida, Birma tokia dar turistų nenutrypta…oi kaip tau bus smagu…o tokiose kelionėse sveikatėlės reikia stipriai:) Lauksiu įspūdžių:))

  • Oi, Odeta, iki marškinių nagrinėjimo net neprieinu ir pačiai nesinorėtų;-) Dažniausiai matau tik beasmenius, beveidžius pinigų judėjimus;-))
   Bet visai neblogai ateityje kokiu detektyvu kaip Puaro tapti;-))) (Džeimsas Bondas ne taip įdomu)
   Nida, paprastai mano darbe nebūna taip įdomu. Tikrinu tik kaip banko veikla atitinka įstatymus, ar darbuotojai laikosi vidaus tvarkų, ar dokumentai tvarkingi, visokios tvarkoms ir verslo procesams rekomendacijas rašau ką patobulinti, kad būtų teisingiau, kad rizika sumažėtų, kad nebūtu apgavysčių ir žioplų dalykų. Bet kartais nutinka ir kas nors labai įdomaus, kai netyčia ką nors užkabini ir tada reik įrodyti, kad jau kiti pradėtų gilesnius tyrimus.
   Nida, mano vyrui tai krūva problemų su kojomis po avarijoje patirtų lūžių, Dabar jau reiktų jam meniską operuoti, nes pastoviai traumuojamas nuo paprasčiausio vaikščiojimo. Tai vienas ortopedas-traumotologas jau jo geru draugu tapo, kai susitinka jau ir pabaliavot;-))) O ką padarysi, kai pastoviai problemas reik spręsti,

  • Odeta

   Dovile, svarbiausia tikėjimas:) Man medikai sako, jeigu tokiu tempu taip ir toliau varysiu…bus trumpai, o jeigu sulėtinsiu, bus ilgiau, o jeigu visai pakeisiu gyvenimo būdą, gal pavyks ir ilgai. O aš žinau, kiek skirta tiek ir bus….kaip sakoma "gali šikna žemę raižyti", bet gali tik šiek tiek pastumdyti, o likimas visų vienodas:)

  • O ką tau gydytojai rekomenduoja? Nevalgyti? Sportuoti? Nesinervuoti? Aš tai labiausiai norėčiau išmokti nebesinervuoti, nes labai jautriai viską pergyvenu.

  • Odeta

   Dovile, vieną dalį ligos nugalėjau. Dabar liko pagrindinė, sportuoti neleidžia, nes negalima krūvio (nebent lėtai vaikščioti), o laikytis dietos, nesinervuoti ( o kai situacija labai įtempta, tai patikek, kaip lengva) tai prirašė:) Svarbiausia, kad neleidžia šiais metais į kalnus:((( Taigi, ramiai, lėtai ir neėsdami bandome gyventi toliau…juk dieta "tablečių" prirašyta išsami:))))

  • Džiaugiuosi dėl tavęs, kad sveiksti. Užtat dabar tikiuosi, kad turi daugiau laiko kitiems dalykams: šeimai, namams, dukrai, visokiom grožio procedūroms, knygoms, filmams. Nepastebėsi kaip greitai prabėgs "ramusis' laikas ir vėl lakstysi su slidėm;-)

 15. Na, ir padiskutavot 😉 užjaučiu, Nida, dėl pėdų. Nors pati tokių bėdų neturėjau (nes nebėgiojų ha ha ha), bet mano vyras kartą žiauriai kankinosi – buvo pasidaręs skliauto uždegimas, tai stypčiojo ant pirštų galų – paeit net negalėjo.

  O dėl klajokliškumo, tai suprantu Jus – kartą paragavęs, kas tai yra – nori vėl ir vėl. Mane tik toks dvylipumas persekioja – ir pas saviškius noriu sugrįžti, nes skaudu matyti kaip jie ilgainiui keičiasi, sensta (apie tėvus aš čia), o tu prarandi laiką, kurį galėtum praleisti drauge. Iš kitos pusės, kažkur giliai kraujyje pulsuoja noras išgyventi kitur, peržengti adaptacijos sunkumus, pažinti, išmokti naujų dalykų…

  O darbus keičiau beveik visuomet tada, kai imdavau jiems duoti daugiau nei gauti iš jų pati. Bet negaliu girtis drąsa – viską už mane tvarkė pats gyvenimas. Ačiū jam. Ir žaviuosiu Jūsu narsa 🙂

  • Odeta

   O man Rūta, medikai primygtinai liepia keisti gyvenimo būdą, jeigu noriu ilgiau gyventi:) Bet tai ką aš darau, man labai patinka, bet vis norisi naujumo, o ne sustojimo ir ramaus gyvenimo. Noriu ramiai, bet įdomiai gyventi:) Tikiu, kad taip ir bus…o gal net dar įdomiau:) Nes viską gyvenime darau aš pati:)

  • Tikiuosi, kad silkė Tave išgelbės 🙂 Na, čia pokštas. O jei rimtai – galima klajoti ir ramiai, ar ne? Ir ramybė dar nereiškia klajonių pabaigos ir nuobodulio.

 16. Odeta Atsakyti

  Rūta, taip ir buvo. Silkė išgelbėjo:))) Liko dar šiek tiek, bet …nieko nepadarysi:) O dabar stengiuosi ramiai keliauti, be didesnių krūvių, gaila, kad slidinėjimo šiais metais tenka atsisakyti, bet kitais metais….dvigubai:)))

 17. Anonimiškas Atsakyti

  Ooooohoooo! Na ir praleidau diskusija (pati valkataudama 😀 ). Net nezinau nuo ko komentara pradeti… Pavelavau, o pasakyti tiek daug noriu! Issigydau biskutuka ir geriau prie vyno gyvai pratesti. Kazkodel man atrodo,kad visas merginas i kruva sukvietus – plepesiai nesiliautu para ar daugiau :)) As is gerosios puses cia 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Mielai kvieciu susitikti ketvirtadieni, Vilniuje, dar vieta susitikslinsime.Tave, Lina, Dovile, Geda pasiplepeti apie kulinarija ir ne tik. Nida, Ruta, Aguonele mielai pakviesciau, bet jos ne Lietuvoje, o gal? Ketvirtadieni!!!! Ar tinka diena? Laika siulykite? Ir siaip visus kitus mielai diskutuojancius kvieciu prisijungti? Kur ir kaip siulykite? As visomis keturiomis uz:) Visu be galo krasto pasiilgau paplepeti gyvai:)

  • Man tinka diena, o laikas tik po 17 val. Vieta tinka bet kuri, bet būtų fainiau kur anksčiau centro, Senamiesčio ir t.t. Mums reikia tokios vietos, kad galėtumėm papliurpt iki soties, todėl reiktų kad muzika labai garsiai negrotų ir kiti klientai per arti ausis ištempę nesėdėtų ir neklausytų, nes gi dalinsimės labai paslaptingais receptais, kuriuos tik mūsų garbingos giminės iš kartos į kartą perduoda. Ane?

  • Anonimiškas

   Cha cha, Dovile, smagiai tu cia :)))) As sia savaite alergija gydausi, tai prirista prie namu esu ir laiko, tad man atkrenta si savaite. Siaip antradieniais ir ketvirtadieniais negaliu (kita savaite dar ir treciadieni). Hmm nekas cia su mano laiku ziuriu… Jei cia tik as negaliu – tai manau maziausiai beda, ir be manes si ketvirtadieni meetas gali buti. Visu paslapciu nespesit per ta vakara issidalint, liks ir man dar kitam kartui ka isgirsti manau 🙂
   Skaitytoja

  • Odeta

   Dovile, tai kaip darome?:) Laukiame mielos Skaitytojos ar bandome dviese vynu pasimėgauti:) Galime drinti ir kita dieną:
   Skaitytoja, turiu ir aš tą nelemtą alergiją, bet ji tokia daugiau kaip šienligė…stabiliai kiekvieną vasaros pradžią…dėl to stengiuosi kur nors išlėkti, kad neužuoščiau tų žolių kurios tuo metu žydi ar dar kažką daro:)
   Labai noriu su jumis merginos susitikti ir smagiai paplepėti. Kadangi aš esu šiek tiek papi ponia sau, tai man prie jūsų lengviau prisiderinti, jūs sutarkite, o aš su tikru prancūziško Rose atvyksiu:)))

 18. Anonimiškas Atsakyti

  Man kiek kitokia alergija… Odos. Ir dievai tezino, kodel ji pasirodo (nors, itariu, metine shisha man koja pakiso svetur). Dar laukiu vieno meeto pakeitimo, tada zinosiu, kurios kita savaite dienos laisvos (tiksliau vakarai). Sia savaite susilaikau, o del kitos brukstelsiu savaitgali (i asmenini maila tiesiai, manau bus greiciau 🙂 )
  Skaiytoja

 19. Odeta Atsakyti

  Merginos, aš labai noriu jus pamatyti:) Kitą ketvirtadienį manęs LT jau nebėra, o grįšiu vasario pabaigoje su arabiškais nuotykiais:))

  • Tai susitinkam būtinai šį ketvirtadienį. Kaip pasiteisinimas alergija negalioja, nes man irgi nuolatinė alergija nuo dulkių, pasireiškianti visom formom. Galima tik kiaulių-paukščių gripu pasiteisint. Taigi netingim, organizuojamės ir pirmyn.
   Laiką siūlau 17.30. Galima vėluot maksimum 10 min.;-) Odeta, siūlyk vietą. Aną kartą aš per vargus pasiūliau;-)

 20. Odeta Atsakyti

  Kviečiu pasisėdėti Studio 9 (nors paskutinį kartą buvo žiauriai šalta), arba į kažkoks Vilniaus g. Sušių baras yra. Man norisi tiesiog gero vyno ir geros kompanijos. Aš esu absoliuti tundra užeigėlių klausimu. Kartą esu buvusi Didžiojoje g. prie Mineralinių vandenų, gal ir brangokai, bet Tapai buvo super, kiek pamenu ir vynas nebuvo blogas:) Parašykite man į gmailą…rytoj iki 16va. būsiu nepagaunama, bet po to visa mūsų jūsų visų bendravimui gurmdimuisi visalabai pasiilgusi:)

  • Aš irgi tundra užeigėlių klausimu, bet matyt dėl to išrankumo ir gaminam namuose;-) Tai einam bet kur. Vistiek faina bus, kai pradėsim plepėt;-) Man labai reik "karmą prasivalyt" moteriškais plepesiais.

  • Tai varom į Studio 9 (nusprendėm). Visos virėjėlės ir kepejėlės ten renkasi 17.30 maždaug. OK?
   P.S. Skaitytoja, prašom jungtis ir neprigalvoti visokių ten pasiteisinimų;-)

 21. Anonimiškas Atsakyti

  Aaaa, merginos 😀 Ka tik perskaiciau! Tai kad ketvirtadieniais as ir del kitu uzsiemimu negaliu (kaip anksciau rasiau, antradieniai-ketvirtadieni pas mane visai uzimti). Laukiu dar pakeitimu, kita sav atsilaisvinti antradienis (gal) turetu, tai kazkurie vakarai butu laisvi. Tik idomu ar Odeta pries kelione laiko turetu? :/ Ir pavydziu baltai kad ir kur lektum pas arabus! As is Dubajaus ka tik pargrizus ir noriu vel atgal! Ypac silto oro :)))) Nenurasykit manes del siandienos – ka tik pamaciau, bet vistiek nebuciau galejusi :(((

 22. Odeta Atsakyti

  O ką Dubajuje veikei?:))) Atostogavai ar kitą veiklą turi? Taip ir atsitiko, mane prieš kelionę, taip darbai užpuolė, kad darbus baiginėju vos ne pusiaunaktį:((( Bet sutarkime, dabar jau griežtai, po vasario 20, kai grįšiu būtinai susitikime. Juk nuostabu pažinti žžmones, kaip jie gyveną, ką veikia. Tam net klubai sukurti, kad žmonės keistųsi informacija…už tai ir pinigus moka…o mes merginos….juk kartais pažintys tokių nuostabių dalykų atneša:) O aš tuo labai tikiu:) Dabar turiu lėkti į susitikimą, bet savaitgalį būtinai pabandysiu ką nors skanaus skanaus palikti:) Man labai džiugu, kad jūs skaitote komentuojate ir tiesiog plepate, kaip normalūs žmonės:)))) Ačiū Jums:)))

 23. Anonimiškas Atsakyti

  Kaip normalus zmones – cia net nusisypsojau 😉 Ne is blogos puses! Bet as net nemaniau, kad per foodbloga galima rasti tiek idomiu pasnekoviu ir visomis temomis! tikrai! Del to ilga laika ne nekomentuodavau, buvau pasyvi skaitytoja 🙂
  Del susitikimo – mielai! Jau ne karta sakiau! Ir grieztai sutariam :)) Tik kad pas mane irgi "durnas" laikas ispuoles – sventes, pries jas daug darbu, po Naujuju dar nenormaliau darbu, paskui kelione, kuri dar prasitese ilgesniam laikui, nei buvo planuota, is jos grizus – dar daugiau darbu…. Iki kovo men toks visai nezmoniskas tempas bus. O Dubajuj buvau darbo reikalais. Na, aisku, vakarais budavo ir kiek laisvo laiko, vietiniai tikrai pasistenge, kad pamatytume visko daugiau 🙂 O Tu irgi darbo reikalais?
  Skaitytoja

 24. Odeta Atsakyti

  Aš irgi darbo reikalais, bet bandysiu nors porą dienelių nugriebti ir savo malonumui, nueiti į "Petit maison" pavakarieniauti, man ten dieviškai ruošia žuvį, o gal į tą jūros gėrybyną, kur sumokėjęs 75 AED gali jūros gėrybes ryti glėbiais:)))
  O dėl susitikimo, kai pribręsi tai ir parašyk man į gmailą, o tada ir susibėgsime…neskubininkime įvykių:) Viskas yra gerai, tik nepersidirbk, kad po to neatsitikų kaip man:( Čia aš kalbu, darboholikė:)

 25. Anonimiškas Atsakyti

  O as tam restorane nebuvau :/ Reikes atsiminti, dar gresia greitu metu grizti. O as esu pribrendus ir tikrai labai noriu susitikti 🙂 Man siaip idomu labai – pirma karta tiek pradejau bendrauti internetinej erdvej ir taip smagiai ir apie viska! Labai noriu gyvai susipazinti 🙂
  O persidirbti… tikiuosi islaviruosiu 🙂 Anksciau to nemokejau, ko pasekmes – budavo baisios. Patirtis daro savo lyg ir :)) Tik reikia isgyventi ta vasario men kazkaip 😀 O paskui – atoookvepis 🙂
  Tad labai lauksiu ziniu, kai grisi, busi atsigavusi ir vel kviesi merginas susitikti 🙂
  Skaitytoja

 26. Odeta Atsakyti

  Restoraną tiesiog privalai aplankyti:) Mėsa buvo nereali.
  Kas dėl bendravimo internetu, aš irgi sunkiai pradėjau ir dabar toli gražu ne su visais pavyksta. Matyt kaip ir visur reikia surasti tau priimtinus žmones. O rašyti iš viso man buvo iššukis ( dabar toks madingas žodis)…bet po truputi po truputi susipažįstu su tikrai labai įdomiais žmonėmis susipažįstu. Man atrodo, jeigu žmogus mėgsta skaniai pavalgyti ir supranta maisto vertę, bei mėgsta sukiotis virtuvėje, ar gi gali būti blogas, neįdomus žmogus?:) O dar jeigu vyną mėgsta, tai iš viso, fantastiškas (juokauju, bandau aš čia apie save:)))
  O Tu laikykis, ištrauk vasarį, jis juk trumpas?:)
  Kai grįšiu būtinai susibėgsime, bus labai smagu ir linksma:)

 27. Anonimiškas Atsakyti

  Tas ir gasdina – vasaris trumpas :))) Bet istrauksim 🙂 Laikas greitai bega, lauksim griztant ir sekmes kelioneje, kad darbai puikiai susideliotu 🙂
  Skaitytoja

Parašykite komentarą