Bulvių salotos su prieskoninėmis žolelėmis – labai populiarios skandinavijoje ir vokietijoje. Kiekvienoje šalyje su savomis inerpretacijomis, bet visada labai skanios. Anksčiau galvodavau, kad bulvių salotos tai kaip mūsų balta mišrainė turi būti, bet pasirodo nebūtinai. Jos gali būti ruošiamos ir su sultiniu, ir su garstyčiomis, ir su begale įvairiausių žolelių ir dar daug įvairiausių interpetacijų. Priklauso nuo šeimininkė užmojo ir kiek turi virtų bulvių. Aš niekaip negaliu atsidžiaugti  pasaulio įvairovės posūkiu, kai galima drąsiai miksuoti neįtikinamiausiu rakursu.

Šiose salotose labai svarbu, kad bulvės būtų kuo jaunesnės, nekrakmolingos ir jokiu būdu nepervirtos. Kad iš salotų nesigautų košė. Lengva rūgštelė, kurią išgauname iš obuolių acto ar citrinos sulčių su prieskoninių žolelių gausa suteikia salotoms gaivumo ir lengvumo, bei puikiai dera kaip garnyras prie bet kurio mėsos ar žuvies patiekalo. 

Kadangi esu didelė bulvių gerbėja ir tikrai jų neatsisakau savo virtuvėje. Tad kiekvienas naujas recepto atradimas mane labai džiugina. Kaip aš džiaugiausi, kai atradau bulvių nukrakmolinimo metodą arba paskanintą mūsų tradicinę baltą mišrainę. Ai, negaliu nieko išskirti…man visi patiekalai iš bulvių yra patys skaniausi. Labai rekomenduoju išbandyti šias Bulvių salotos su prieskoninėmis žolelėmis , jos puikiai atgaivina patiekalą, kas tikrai nebūdinga bulvėms, kurios suteikia sotumo ir sunkumo. Žinoma, šias salotas galima valgyti ir tiesiog, be jokių kitų priedų.

Bulvių salotos su prieskoninėmis žolelėmis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 3 didelės mažai krakmolingos bulvės
 2. 1 nedidelis raudonas svogūnas
 3. 5 svogūnų laiškai
 4. sauja šviežių petražolių
 5. sauja šviežių kalendrų
 6. 3 krapų šakelės
 7. 1 arb.š. garstyčių
 8. 100ml saulėgrąžų aliejaus
 9. 2 valg.š. obuolių acto
 10. druska
 11. malti juodi pipirai
Paruošimo būdas
 1. Išvirkite bulves su visomis odelėmis. Nepervirkite. Atvėsinkite, nulupkite. Supjaustykite riekelėmis.
 2. Prieskonines žoleles susmulkinkite. Svogūnus supjaustykite plonais pusžiedžiais, paminkykite tarp delnų. Suberkite ant bulvių.
 3. Aliejų sumaišykite su actu ir garstyčiomis. Supilkite ant bulvių su žolelėmis. Viską išmaišykite. Palikite 20-30min. skoniams susitovėti.
Pastabos
 1. Saulėgrąžų aliejų galima keisti alyvuogių, o obuolių actą citrinos sultimis ar baltojo vyno actu.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą