Lietuviška balta mišrainė – neatsiejama mūsų tautos šventinio stalo dalis. Ypač kai atvykstame pas savo mamas per Šv. Kalėdas ar Šv.Velykas, dažniausiai stalo yra, kad ir nedidelės bet dubenėlis su sočia, riebia balta mišraine: gausiai aplieta majonezu, kiaušiniais ar kokio virto kumpio ar net “šlapenkės” įpjaustyta. Ir nors, žinodami, kad tai nėra sveika, kad apsunksta pilvai, vis tiek vieną kitą šaukštą žiūrėk ir įsidedam. Ir mėgaujamės jos skoniu su didžiausiu malonumu, bent aš tai tikrai. 

Mano namuose balta mišrainė dažniausiai gaminama prieš įvairias ilgesnes keliones, kai reikia sunaudoti užsilikusias daržoves ar majonezo indelį, kuris per ilgai užsistovėjo šaldytuve ir daugiau nieko įdomaus nesugalvojau. Ir jeigu neišvalau daržovių turinio savo mėgiamia Daržoviene, tada gaminu populiariąją mišrainę. Tik šį kartą Lietuviška balta mišrainė: sveikiau . Ne todėl, kad kažko specialaus dėjau ar nedėjau, tik šiek tiek pabandžiau pakeisti vienus produktus kitais ir visai nenuprastinant skonio. Sakyčiau, net maloniai nustebome, kad šiek tiek pakeitus ingredientus skonis tik pagerėjo!

Lietuviška balta mišrainė ženkliai palengvėjo kai majonezą pakeičiau lašeliu jogurto, bei žirnelių sutimis, rukolos salotomis, o bulves pakeičiau kitai šakniavaisiais. Sumažinus cukraus ir riebalų kiekį, bet suteikusi suteikus rukolos salotų pikantiškumu, ne tik atgaivinau/ pagaivinau baltos mišrainės skonį, bet ir suteikiau lengvumo. Juk taip smagu, kai nereikia skaičiuoti kąsnių ir kalorijų….ir pavasario laukti langviau 😉 Tikiu, kad ir Jums patiks šis mano lietuviškos baltos mišrainės variantas.

Lietuviška balta mišrainė: sveikiau
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 petražolių šaknys
 2. 2 morkos
 3. 100g konservuotų žirnelių
 4. 2 rauginti agurkai
 5. sauja rukolos salotų lapelių
 6. 1arb.š. majonezo
 7. 1valg.š. graikiško jogurto
 8. 2valg.š. aliejaus
 9. druska
 10. malti juodi pipirai
Paruošimo būdas
 1. Petražolių šaknis kartu su morkomis išvirkite ir atvėsinkite.
 2. Rukolos salotas sutrinkite trintuve ( blenderiu) su aliejumi.
 3. Smulkiai supjaustykite svogūną, agurkus, morkas ir petražolės šaknis. Suberkite konservuotus žirnelius.
 4. Išmaišykite kartu su sutrintomis rukolos salotomis, majonezu ir graikišku jogurtu.
 5. Pagardinkite druska ir maltais juodaisiais pipirais.
Pastabos
 1. Petražolių šakinis galima keisti saliero šaknimi.
 2. Rukolos salotų pesto puikiai parūgštino ir suteikė mišrainei švelnaus pikantiškumo.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą