Tunas viena iš tų žuvų, kuri man skaniausia žalia ar tik vos vos pakepta, kad viduje būtų vos šilta, kaip sakoma raw. O jeigu pabarstyta sezamo sėklomis, tai tobulas patiekalas. Perkeptas tunas, mano supratimu, visai nevalgomas, tokiu atveju man žuvies mėsa veliasi tarp dantų ir tampa visiškai sausa ir nebeįdomi. Tada belieka sutrinti su aliejumi ir pasidaryti a la konservus, bet kai pagalvoji, tai tik brangios žuvies gadinimas. Tokiu atveju, geriau atsidaryti konservų dėžutę ir pagaminti salotas su pupomis ar pomidorais. Bus ir pigiau ir skaniau ir nereiks vargti. O žalias tunas yra ne ką mažiau improvizuojamas, kaip kad konservuotas. Galima gaminti seviche , tartarą , carpaccio….ir visa tai, tik su viena žuvimi, svarbiausia, kad būtų šviežia.

Tunas su šviežių agurkų tartaru – tai dar viena improvizacija su termiškai neapdorotu , žaliu tunu. O agurkų tartaras ant viršaus nuostabiai atgaivina, pagyvina sodrų šiek tiek marinuotos žuvies skonį. Lėkštė, su žalios spalvos mažais agurko gabalėliais, atrodo labai gaiviai ir norisi kuo greičiau sėsti ir mėgaustis kiekvienu kąsniu.

Tai toks labiau azijietiškas užkandis, kur tuno sašimi lengvai išsimarinavęs sojos padaže su agurkų svogūnų salotomis. Jeigu esate japoniškos virtuvės gerbėjas ar gerbėja, tai neabejotinai šis patiekalas privalo atsirasti ant jūsų stalo. Svarbiausia tik nusipirkti šviežios žuvies, geriausia tuno, bet pagalvojau, kad tiktų kardžuvė, lašiša ar kita riebesnė ( mėsiškesnė) žuvis. Viskas priklauso kiek norite improvizuoti ir turite drąsos 🙂

Tunas su šviežių agurkų tartaru
Spausdinti
Ingredientai
 1. 300g šviežio tuno
 2. 1 agurkas
 3. 1 raudonas svogūnas
 4. 1 valg.š. sojos padažo
 5. 4 valg.š. ryžių acto
 6. 1 arb.š. medaus
 7. 1 valg.š. aliejaus
 8. druska
Paruošimo būdas
 1. Agurką nulupkite ir sukapokite kuo smulkiau. Palaistykite 2 šaukštais ryžių acto, išmaišykite. Palikite, kol paruošite likusius ingredientus.
 2. Svogūną supjaustykite plonais pusžiedžiais, lengvai patrinkite tarp pirštų.
 3. Pasidarykite sojos, 2valg.š. ryžių acto, medaus, druskos, aliejaus padažą. Išmaišykite.
 4. Šviežią tuną supjaustykite riekelėmis. Užpilkite padažu. Pabarstykite svogūnų pusžiedžiais.
 5. Agurkus nusausinkite ir apiberkite patiekalą.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą