Sumuštiniai su tuno salotomis, tai mano naujausias atradimas. Pirmą kartą tokį sumuštinį paragavau viešėdama Alikantėje, Ispanijos pietuose. Kur turguose nuo daržovių gausybės raibsta akys ir ne tik nuo šviežių, bet ir įvairiausių prigamintų salotų, užkandukų, alyvuogių, mišrainių, marinuotų ir raugintų skanumynų. Ta pasiūla taip išlepina, kad grįžus atgalios į namus, norisi visur rasti tokios kokybės daržovių, vaisių, žuvies, mėsos, užkandžių, o neradus, puolu gaminti ir mėgautis ne ką prastesniais skoniais.

Šie sumuštiniai su tuno salotomis skiriasi nuo kitų mano gamintų tuno salotų . Šios salotos labai gaivios, sakyčiau daugiau pomidoriškos, čia tunas labiau prieskonis, nei pagrindinis ingredientas. Šiose salotose galima naudoti konservuotus pomidorus savose sultyse, bet tik ne smulkintus, o tuos tiesiog nuluptus. Arba maišyti konservuotus ir šviežius, kas kart gaunant vis kitą skonį. Lygiai taip pat kaip alyvuogės, gali būti ir juodos ir žalios. Galima pabarstyti skirtingais prieskoniais, kalendros lapeliais ar laiškiniu česnaku, ar petražolėmis. Šitos tuno salotos su labai plačiomis improvizacijos galimybėmis.

Dar atkreipiu dėmesį, kad tuno salotos labai šlapios, su daug sulčių. Todėl jas reikia ant duonos riekelių dėti prieš pat  patiekiant valgytojams. Šie sumuštiniai man skaniausi su prancūziška bagete ir dar skaniau kai ji būna pakepinta. Čia puikiai tiktų ir itališka duona ciabatta arba tiesiog ant stangrių salotų lapų.

Sumuštinis su tuno salotomis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 nenidelė skardinė konservuotų pomidorų be odelių
 2. 2 pomidorai
 3. 1 saldus svogūnas
 4. 200g konservuoto tuno savose sultyse
 5. 100g alyvuogių
 6. 1/2 citrinos sulčių
 7. alyvuogių aliejus
 8. druska
 9. malti juodi pipirai
 10. prancūziška bagetė (batonas)
Paruošimo būdas
 1. Pomidorus nulupkite, išimkite sėklas, supjaustykite.
 2. Konservuotus pomidorus išimkite iš skardinės, sultis nupilkite, supjaustykite ir sumaišykite su šviežiais. Svogūną supjaustykite kubeliais. Tuno sultis nupilkite. Sumaišykite viską. Pašlakstykite aliejumi, citrinos sultimis. Pabarstykite druska, pipirais.
 3. Prancūzišką bagetę supjaustykite 1-1,5cm storio. Paskrudinkite orkaitėje ar tosteryje.
Pastabos
 1. Pastaba: Tuno salotas ant duonos dėkite prieš pat valgymą, kad duona per daug nesumirktų ir išliktų traški.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą