Artėjant pavasariui esame išsiilgę žalumos ne tik gamtoje, bet ir lėkštėje. O kai visi dietologai vienu balso trimituoja, kad žalios spalvos valgomos daržovės ypač sveika ir naudinga. Tad savo mėgstamą pikantišką žuvienę drąsiai paskaninau žaliaisiais šparagais, bet galima ir špinatais. Jie irgi puikiai derėtų prie žuvienės pikantiškumo. Svarbiausia, kad daržovės būtų traškios ir nepakeitusios spalvos.

Mano pikaniška žuvienė gausiai praturtinta ne tik žuvimi, ką jau pats patiekalo pavadinimas deklaruoja, bet ir su tikrai didelia gausa daržovių. Kitokių, nei įprastai gaminu. Paprastai žuvienes aš mėgstu gaminti tirštas, negailėdama skirtingų žuvų ar jūros gėrybių. Kartais gaminu ir tiesiog sultinį a la consomme su žuvies file. Man patinka jausti skirtingų žuvų aromatus sultinyje.  Išvirtas sultinys iš vienos žuvies man atrodo labai vienpusiškas. Todėl pirkdama žuvis su galvomis, jų neišmetu, bet užšaldau. Lašišos dažniausiai į savo sultinius nededu, nes ji tokia “pikta” savo skoniu ir aromatu, kad žuvienė gauna nebe žuvienė, o lašišienė. Geriau aš išverdu suomišką žuvienę , kur lašiša puošia visą sriubą. 

Virdama žuvienes mėgstu eksperimentuoti naudodamasi kitų šalių patirtimi. Pati įdomiausia pikantiška žuvienė gavosi su raugintų agurkų sultiniu, ukrainietiškai. Nepatikėsite, tas agurkų sultinio pikantiškumas su žuvimi toks netikėtas, kad vertas drąsios virtuvės eksperimento. Mus sužavėjo tai tikrai 🙂 Laukiu agurkų sezono, kada vėl galėsiu pakartoti.

Man skaniausia yra pikantiška žuvienė, net nesvarbu kokios šalies atspindį turės. Ar ji bus su grietinėle, kokosų pienu, ar tiesiog su su daržovėmis. Svarbiausia, kad ji turėtų to gundaus aštrumėlio, kuris švelniai kutena gomurį. Šį kartą, labai jau laukiant pavasario, pagalvojau ir puikiausiai pavyko, pagardinau šparagais.

Pikantiška žuvienė su šparagais
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 Baltijos menkės file
 2. įvairių žuvų kaulai ir galvos ( buvo šamas, dorada, strekas)
 3. 2 morkos
 4. 1/4 kalafijoro
 5. 1 svogūnas
 6. 1/4 saliero gumbo
 7. 2 pomidorai
 8. 1 valg.š. natūralios pomidorų pastos
 9. 1 čili pipiras su sėklomis
 10. 200g šparagai šalieji
 11. žiupsnelis krapų (džiovintų)
 12. aliejus
 13. 3 lauro lapai
 14. 5 kvapnieji pipirai
 15. druska
Paruošimo būdas
 1. Išvirkite žuvies sultinį. Sudėkite į puodą su šlakeliu aliejaus riekelėmis supjaustytus svogūnus, apkepkite, bet nesuskrudinkite. Apkepus, į tą patį puodą sudėkite žuvies galvas ir kaulus, užpilkite šaltu vandeniu. Suberkite stambiai supjaustytą 1 morką, dalį saliero gumbo, supjaustytą čili pipirą, lauro lapus, kvapniuosius pipirus, druską. Virkite ant labai mažos ugnies, kad rodos puode vanduo nejudėtų apie 2 valandas. Nemaišykite. Sultinys bus labai skaidrus. Palikite atvėsti.
 2. Kitame puode suberkite kubeliais supjaustytą kalafijorą, morką, saliero gumbą, pomidorus be odelių. Įdėkite pomidorų pastą. Išmaišykite. Užpilkite atvėsusiu skaidriu sultiniu. Virkite max 10 minučių, kad daržovės dar būtų traškios. Sudėkite gabalėliais supjaustytas menkės file, šparagus. Užvirkite, bet kad ne burbuliuotų vanduo, bet vos vos. Išjunkite ugnį. Uždegę puodą dangčiu, palikite 5-7 minutėms. Prieš pilant į lėkštes, pabarstykite krapais ar kitomis prieskoninėmis žolelėmis.
Pastabos
 1. Pastaba: mano krapai buvo džiovinti. Žinoma, skaniau su šviežiomis žolelėmis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą