Putpelės man labai patinka keliais aspektais. Viena, kad jos yra nedidukės ir labai lengva porcijuoti, t.y. sukaičiuoti valgytojus ir pateikti pagal poreikius. Dažniausiai vyrai suvalgo dvi, o mes merginos po vieną. Kita, kad putpelių mėsytė labai švelni ir drėgna. Trečia, kad patiekalą su šiomis gražuolėmis pagaminu per 30 minučių, o tai reiškia, kad šast ir vakarienė ar pietūs ant stalo.

Putpelės labai skanu su obuoliais arba puikiai tinka kepti griliuje. Kepant griliuje, svarbu, kad putpelės būtų su odele, nes kitu atveju išbėgs sultys, sudegs mėsa ir būsite nusivilę patiekalu ir sakysite, kad niekam tikusi mėsytė. Šį kartą putpeles gavau iš Penkauskų putpelės ūkio. Jų putpelės yra be odos, todėl reikėjo šiek tiek galvą pasukti kaip padaryti patiekalą, kad mėsytė išliktų sultinga, tuo pačiu savo sulčių neatiduotų padažui ar sultiniui. 

Putpelės su topinambų piure, mano galvoje man nuskambėjo labai pavasariškai. Todėl susigundžiau šeimyną palepinti skirtingais skoniais vienoje lėkštėje. Topinambai man labai patinka dėl savo riešutinio skonio, savose odelėse keptas česnakas, dėl saldumo, o putpeles paskaninau cinamonu, kardamonu ir gvazdikėliais. O, kad atsirastų gaivos ir spalvos pabaigoje, sutrynus topinambus įdėjau didžiulę saują špinatų lapelių. Ech, visi namai kvepėjo….

Putpelės su topinambų piure
Spausdinti
Ingredientai
 1. 4 putpelės
 2. 4 gvazdikėliai
 3. 1/2 arb.š. malto cinamono
 4. 1 žvaigždinis anyžius
 5. 1/4 arb.š. maltų juodų pipirų
 6. druska
 7. aliejus
Garnyras
 1. 3 nedidelės česnako galvutės
 2. 1kg šviežių topinambų
 3. 1 petražolės šaknis
 4. sauja špinatų
 5. druska
 6. 1 valg.š. alyvuogių aliejaus
 7. 1 citrina
Paruošimo būdas
 1. Sutrinkite gvazdikėlius, žvaigždinį anyžiu. Sumaišykite su cinamonu, juodaisiais pipirais, druska. Įtrinkite putpeles ir palikite 10-15 min. marinuotis. Sudėkite į kepimo indą kartu su česnako galvutėmis. Pašlakstykite aliejumi. Uždenkite kepimo popieriumi. Kepkite orkaitėje 160 laipsnių, 30 minučių.
 2. Kitoje skardoje sudėkite nuplautus topinambus. Petražolės šaknį supjaustykite mažesniais gabalėliais. Uždenkite folija. Orkaitėje kepkite 30-40 minučių. Išimkite iš orkaitės. Nulupkite odeles, sutrinkite su blenderiu. Pabarstykite druska. Pašlakstykite aliejumi ir sumaišykite su sauja špinatų.
Pastabos
 1. Prieš tiekiant palaistykite citrinos sultimis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą