Krevetė su juodosiomis pupelėmis ir cukinijomis užgimė Ispanijoje, pačių šauniausių merginų vakarėliui.  Tai buvo 5 merginų išvyka į Ispaniją, Katalonijos miestelį, “pasaulio pakraštį” PortBou. Šiek tiek apie jį minėjau ir įraše apie poną tobuląjį otą. Šis miestelis ypatingas tuo, kad yra visiškai ant sienos su Prancūzija, Pirėnų kalnuose, ant Viduržiemio jūros kranto, jis nekvepia turistiniu kurortu ir dar čia labai patogu atvažiuoti traukiniu. Čia galima būti emigrantu net kelis kartus per dieną. Pereiti kalną iš Ispanijos į Prancūziją ir atgal. Jeigu esate mėgėjas pasivaikščioti kalnuose, tai PortBou yra kaip tik jums. Jeigu mėgstate žuvį ar jūros gėrybes, skaniausius pomidorus ir kitas daržoves, vaisius, tai tikrai ta vieta, kur liksite patenkinti. O jeigu dar ir meną mėgstate, tai rasite ir Dali muziejų ir jo namą vos už 36km arba traukiniu už kelis eurus. O jeigu senovinę architektūrą, jūrą ir vėją…tai čia tiesiog PRIVALU atvykti :).

Taigi, vos atvykusios 5 šauniausios merginos į PortBou, kitą dieną nudardėjome nuo kalno tiesiai į turgelį. Prisipirkome žuvies, daržovių, vaisių … Žodžiu: – ne duok Dieve, sukūsim 🙂 Ir prasidėjo…krevetės su tuo ar anuo, kalmarai, sepijos, aštuonkojai, žuvis, sūris, kumpis su didžiausia gausa daržovių ir t.t. Tikros atostogos galvoms, bet tikrai ne pilvams…

Dėl tokios šviežių produktų gausos, stengėmės degustuoti nedidelėmis porcijomis ir sveikiau derindamos produktus. Todėl šią krevetės užkandėlę pasiūliau su juodosiomis pupelėmis ir cukinijomis. Cukinijas naudojau šviesiai žalias, jos man pasirodė sultingesnės ir lengvesnės tekstūros. O juodasias pupelės, kad suteiktų užkandžiui pikantiškumo ir įvairovės.

Krevetės su juodosiomis pupelėmis ir cukinijomis derinys pasirodė puikiai: saldu, pikantiška, gaivu.

PortBou: Krevetė su juodosiomis pupelėmis ir cukinijomis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 5 didžiosios krevetės ( kiek valgytojų, tiek vienetų )
 2. 250g juodųjų pupelių
 3. 2 česnako skiltelės
 4. 3 nedidelės cukinijos ( šviesiai žalios)
 5. 1 saldus nedidelis svogūnas
 6. 1 čili pipiras
 7. 1/2 citrinos
 8. aliejus
 9. druska
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro užmerkite juodasias pupeles. Sudėkite pupeles į prikaistuvį, užpilkite vandeniu, kad vos apsemtų ir virkite kol pupelės suminkštės. Keptuvėlėje apkepkite 1 susmulkitą česnako skiltelę. Užpilkite česnaką ant pupelių, pabarstykite druska, pašlakstykite aliejumi. Išmaišykite.
 2. Keptuvėje kur kepė česnakas įpilkite šlakelį aliejaus, sudėkite krevetes, perpjautą pusiau čili pipirą. Kepkite ant vienos pusės 3 minutes, suberkite 1 česnako skiltelę, supjaustytą riekelėmis. Apverskite krevetes ir dar 3 minutes pakepkite.
 3. Cukinijas supjaustykite išilgai riekelėmis, tam labai tinka mandolina arba morkų ar bulvių skustukas. Svogūną supjaustykite pusžiedžiais. Į keptuvę įpilkite šlakelį aliejaus, suberkite svogūnus, kai tik šie pradės mikštėti, bet dar bus pakankamai traškūs, suberkite nusausintas cukinijų juosteles. Palikite 0,5 minutės pakaisti, pamaišykite. Dar max 1 minutę pakaitinkite. Išjunkite ugnį. Geriausiai cukinijas iš karto dėkite į serviravimo lėkštę. Pabarstykite druska, Palaistykite citrinos sultimis.
Pastabos
 1. Pastaba: cukinijos turi būti tik šiltos ir traškios.
 2. Toks pikantiškai saldžiai gaivus užkandis
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą