Otas tobulasis, todėl, kad jis tikrai tobulasis. Labai švelni, minkšta, aromatinga žuvis. O ją iškepti yra vieni juokai. Esmė tokia…kad jokiais būdais neperkepti ir nepamiršti įdėti sviestuko !!!

Šiuo metu, visuose turguose gausiai matosi plekšnių. Plekšnė tikra oto sesė. Jos tiesiog ženkliai mažesnės už otą, bet visa kita ne taip jau ir skiriasi. Tai riebi ir nuostabiai skani žuvis, nežiūrėkite, kad ji nėra brangi. Tiesiog, skonis pinigais neįkainojamas. 

Iš tiesų, pirkau otą draugų atvykimo proga į mano naujuosius namus Ispanijoje, Katalonijoje, PortBou. Per keletą dienų, mes nuveikėme TIEK daug!!! Buvo žiauriai gera, kai senasis pianinas sugriaudėjo triukšmingai ir namus užliejo emocijų audra. Buvo pasodintas citrinmedis ir gavo vardą “Lemonas Rimša”- sodintojo/krikštatėvio vardu. Išeita į kalnus gaudyti Tramontanjos ( Pirėnų kalnų vėjas). Išsimaudyta vyno jūroje….Tas ekstraordinarus  pojūtis užbūrė, kad būtinai turiu pavaišinti ir taip skaniai, kad riaumotume iš pasitenkinimo džiaugsmo. Tad pamačiusi didžiulį Otą ant ledų, neatsilaikiau ir sugalvojau, kad tai bus pats geriausias patiekalas mūsų ekspresyviai kelionei kuliminuoti. Visai kaip, Linai, Tavo misterijoje “Senasis tikėjimas”.  Žuvis-orkestras su choru….paprasta, harmoninga ir triukšmingai saldu apsilaižant pirštus….

Kadangi žuvis buvo tikrai ne tokia ir maža, tai puikiai pasidalinome keturiese. Jeigu pirksite, nedideles plekšnes, tai skaičiuokite po vieną, kiekvienam žmogui. Jeigu kepsite visą žuvį, o ne file, nepamirškite šiek tiek įpjauti įkišus peilį tarp kaulų įdėti česnako ir sviesto, prieskoninių žolelių. Iškepus turėsite ne tik sultingą, bet ir aromatingą žuvį.

Otas tobulasis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2kg otas arba plekšnės vienetais
 2. 2 česnako galvutės
 3. 50g sviesto
 4. 1 citrina
 5. druska
 6. pipirai
 7. bulvės
 8. levandų šakelė
Paruošimo būdas
 1. Išimkite oto vidurius ( išdorokite žuvį). Išplaukite. Česnako galvutes sutraiškykite. Žuvyje, per pilvą įkiškite peilį ir įpjaukite palei stuburą. Ten sudėkite sviestą, levandų šakelę ir keletą česnako skiltelių.
 2. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Įdėkite žuvį, traiškytas česnako skilteles, bulvytes, citrinos skilteles. Pabarstykite druska, pipirais. Kepkite niekuo neuždengus.
 3. Tiekiant į lėkštes užpilkite ir susidariusį sultinį.
 4. Kepkite 30 minučių. Jokiais būdais ne ilgiau. Jeigu žuvis bus maženė, kepkite trumpiau.
Pastabos
 1. Pastaba: jeigu kepsite pelkšnes, kepkite ne ilgiau 20 minučių. jeigu atrodys, kad neiškepę, geriau palikite orkaitėje išjungus karštį papildomai 5 min., bet tikrai ne ilgiau.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Odeta, fantastiškai atrodo tavasis otas! Niekada nekepiau tokios žuvies, bet būtinai kada nors iškepsiu. O kol kas iš visos širdies sveikinu su įkurtuvėmis 🙂 Su virtualiomis irgi – naujo dizaino Cocina rendez-vous atrodo ypač jaukiai ir dailiai.

  • Odeta
   Odeta

   Kristina, būtinai būtinai. Man ji tobuliausia žuvis 🙂

Parašykite komentarą