Austrės man patinka šviežios arba kitaip sakant “žalios”, tiesiog arba su šlakeliu citrinos, ar vyno acto su šalotais padažiuku ir juodos duonos kąsniu. Net sakyčiau be nieko, be jokių priedų….tiesiog gurkšnis jūros skonio. Svarbiausia, kad dydis būtų ne daugiau Nr.3. Na, aš niekaip nesuprantu tų kurie gali susigrūsti į burną Nr.1 dydžio austrę, o po to grumulodami tarp dantų, nes tiesiog dailiai ji nebesikramto, aiškinti koks skonis pasakiškas jūros burnoje. Tikrai, ką ten begali jausti….tik galvoju, kaip kuris nors vienas gabalas neiškristų iš burnos. Fu….Nr.3 austrė puikiausiai įsitaiso  burnoje, tiesiog belieka mėgautis kiekvienu jos kąsniu ir poskoniu, kiekvienu gurkšniu jūros.

Keptos austrės. Tai dar vienas iš didžiųjų malonumu. Ypač jos tinka pradedantiems ir bijantiems praryti, o juo labiau kramtyti ją termiškai neapdorotą.  Apie keptas austres esu jau rašiusi čia

Dabar austrių kepimo įvairovė prasiplėtė. O nusipirkus visą dėžę austrių vos už 25 eurus, eksperimentuoti galima į valias, juk suvalgius visas žalias, tikrai galėtų ištinkti baltyminis šokas ar tiesiog kaip viskas kas per daug, tampa tiesiog nebeskanu. Nors dabar žinau vieną naują, na net nebe naują, tiesiog mano pačios nedarytą šviežių austrių receptą, išmoktą pas Liutaurą Čepracką kursuose…ojoj, kokių mes ten tik austrių negaminome, neragavome: ir su šampanu, ir su bešamelio padažu, ir a la “kruvinoji merė” ir dar visokių….Man labai patiko tuose kursuose…

Taigi, įkvėpta Liutauro, nutariau būrį draugų nevalgančių šviežių austrių, pavaišinti keptomis. 

Keptos austrės
Spausdinti
Ingredientai
 1. 36 austrės
 2. 1 variantas
 3. 30g Gorgonzola sūrio
 4. 30g Džiugas sūrio
 5. 2 variantas
 6. 1 svogūnas
 7. 50g chorizo dešros
 8. 1 paprika
 9. 1 nedidelis pomidoras
Paruošimo būdas
 1. Atidarykite austres, nupilkite jose susidariusi skystį. išdėliokite skardoje, užpildytoje druska ar kitais biriais produktais, kad austrės gulėtų stabiliai.
 2. Gorgonzolos sūrį sutrinkite, Džiugo sūrį sutarkuokite smulkia tarka. Sumaišykite.
 3. Nulupkite svogūną ir ypatingai smulkiai sukapokite. Papriką nulupkite ir itin smulkiai sukapokite ir padėkite į atskirą indą. Pomidorą nulupkite taip pat, išimkite visas sėklas, nupilkite skystį ir smulkiai sukapokite. Padėkite į atskirą indą. Chorizo dešra sukapokite labai smulkiai.
 4. Keptuvėje įkaitinkite, suberkite eilės tvarka: svogūnus ir šiek tiek apkepkite, kol šie vos pagels, tada chorizo dešrą, vėl apkepkite, tada papriką, o galiausiai pomidorus. Nuolat maišydami, kepkite kol nugaruos skystis. Atvėsinkite.
 5. Po arbatinį šaukštelį kiekvieno padažo dėkite ant austrių. Kepkite iki 230 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 5-7 minutes, priklausomai nuo austrių dydžio.
Pastabos
 1. Puikus užkandis pradedantiems austrių mėgėjams ir ne tik 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą