DĖMESIO DĖMESIO! Į MANO BLOGĄ ĮSIBROVĖ PLASTIKINIAI LANGAI, DURYS, LIMUZINAI, KVEPALAI IR KITI NEAIŠKŪS REKLAMUOTOJAI. TAI ĮMONĖS KURIOS NESKAITO MANO BLOGO, NEMYLI MANO PATIEKALŲ, BET PALEIDŽIA PER MINUTĘ VIENODŲ KOMENTARŲ IR KAD JŪS/MES KOMENTUOTUME JUOS PIRKTUMĖTE/ME.
PRAŠAU JŪSŲ NESKAITYKITE, NEPIRKITE TŲ BESIREKLAMUOJANČIŲ KOMENTARŲ ĮSIBROVIMO BŪDU. TAI NEPAGARBA NEI JUMS, MANO SKAITYTOJAI, NEI MAN ŠITO BLOGO RAŠYTOJAI.
AŠ JUS, TIKRIEJI MANO BLOGO SKAITYTOJAI LABAI MYLIU, GERBIU, VERTINU IR ESU LAIMINGA, KAD JŪS SKAITOTE, DALINATĖS, KOMENTUOJATE!O, kad nebaigti ta bloga nata, toliau siūlau jums pasismaginti su silkute:)

Silkė ir vėl silkė. Skelbiausi, kad esu paieškose Vilniuje pardavėjo, kuris pasiūlytų nuostabią silkę. Radau Palangoje, bet gi neprivažinėsi 300 km dėl silkės prie jūros ir atgal, tikra nesąmonė. Todėl, kai vaikščiodama po Kalvarijų turgų užmačiau pirkti šaldytos nesūdytos silkės, nusipirkau 10 vnt. Susitariau su draugais, kad jie būtinai išdegustuos ir pasakys atvirą nuomonę, ar verta ta silkė dėmesio, ar dar norės  kitą kartą, o gal man tiesiog uždaryti šį draugams fabrikėlį ir toliau blaškytis, ieškant fantastiškos silkės.

10 silkių
3 l vandens
15 valg.š. su dideliu kaupu druskos
5 valg.š. cukraus
6 gvazdikėliai
6 lauro lapai
1 valg.š. kvapniųjų pipirų
1 valg.š. baltųjų pipirų
3 valg.š. kalendros grūdelių
1 valg.š. aliejaus  

Silkę lėtai atšildykite šaldytuve.
Užvirkite vandenį, suberkite druską, cukrų, prieskonius. Pavirkite dar 3-5 minutes. Leiskite visiškai atvėsti sūrymui, įpilkite aliejų. Išmaišykite. JOKIAIS BŪDAIS NEGALI BŪTI ŠILTAS MARINATAS!
Silkę nuplaukite, užpilkite pasiruoštu marinatu. Paslėkite ir padėkite 24 val. šaltai.
O dabar jau išdorokite ir gaminkite sau mielus silkinius patiekalus, pvz.:
Silkė su pomidorais
Kepta silkė
Silkės tartaras su žalėsiais
Silkė su ricotta ir pesto su pienių lapeliais

Odeta
Autorius

Komentarų: 23

 1. Anonimiškas Atsakyti

  trinkite tuos komentarus. arba pažymėkite kaip spamą kad daugiau nelystų į "eterį". ne pas vieną mačiau jau irgi tų mikroautobusų visokių…

  • Odeta

   Trinu, neskaitydama, bet kiek tai užima brangaus laiko?:( Teko uždėti sudėtingesnį komentavimo kodą ir kai pagalvoji, dėl tokių "šmikių" kenčia normalūs žmonės?!
   Gal po šito parašymo turės sąžinės ir nebesiuntinės?

  • Odeta

   Egidija, čia ne marinavimas, o sūdymas. Tinka tik su nesūdytai silkei, skumbrei. Būtinai turi būti neišdorota su oda, žvynais. Jeigu nepjaustite galvas ar išdorosite, tada druskos proporcijos turi labai sumažėti.

  • sudziau silkutes sviezias, isdorotas. Sumazinau druskos kieki iki nubrauktu valgomu saukstu. Norejau siek tiek rugsteles – ipyliau 70 ml balto vyno acto. Gavosi SUPER!!! 🙂 Aciu uz ideja ir receptuka! 🙂 🙂 🙂

 2. Priminei laikus, kai tėvas maišais tempdavo sužvejotas strimėles ir šaldytuvas neužsidarydavo nuo kibirėlių su mamos užsūdytom žuvim 🙂
  O plastikiniams langams parašiau šiandien draugišką laišką 😉 Tiems, kurie kartu su kvepalais draugauja 🙂 Atsiprašė, sakė, daugiau taip nedarys 🙂 Tikėkimės…
  Ir vargsta žmonės nesuprasdami, kad pelės niekingu spustelėjimu per akimirką viską galima ištrinti…

  • Odeta

   Aušra, tikiuosi ir aš, kad jau nebesibraus…nes tai kaip jie daro savo reklamas, visai nedaro garbės:)
   Strimėlės irgi skanu sūdytos, tik manau, kad druskos proporcijos turi sumažėti?:)

 3. Anonimiškas Atsakyti

  Geras, Odeta, kazkaip net nebuvau pagalvojus pirkti saldyta silke ir sudyti… Gyveni ir mokaisi 🙂 O Tu kadangi meistriskai moki elgtis su silke tai rezultatu net neabejoju.
  O del tu spameriu – tai tikrai trink ir zymek kaip spama, gal apsiramins.
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, ačiū:) Kai sūdysiu, būtinai ir tau kokią silkutę įsuksiu?:)

  • Anonimiškas

   Aciu, uz tai net nezinau ka mainais duociau 🙂 Pastaruoju metu silke man niam niam labai 🙂
   Skaitytoja

 4. Atsirado vilties apsirūpinti teisinga silke pas prancūzus! O kaži šviežios vaikiškos silkės (tokios iki trečdalio tikros silkės apimčių) irgi teisingai susisūdytų?

  • Odeta

   Reda, Bordeaux žinau tikrai yra pirkti sūdytos silkės:) O daugiau jokiose formose (neskaitant rūkytų, stiklainukuose rolmopsų) nesu mačiusi, bet aš ten perku sardines ir jas sūdau.

 5. Anonimiškas Atsakyti

  aciu uz recepta,kartais taip norisi silkes,tokios lietuviskos:))kazi kiek ilgai ja galima po to laikyt

  • Odeta

   Aš specialiai palikau vieną silkę savaitei. Tai kai tik savaitė sueis, būtinai paragausiu ir parašysiu.

  • Anonimiškas

   tai kiek galima butu laikyti, taip pasudyta silke?

  • Odeta

   Po dviejų parų tokia silkė būna tobula, padariau eksperimentą ir palaikiau silkę sūryme penkias paras, silkė tapo žiauriai sūri, tada jau ją reikia mirkyti vandenyje. Manau, kad ištraukus iš sūrymo silkę po 2 max 3 parų galima šaldytuve dar palaikyti kelias paras, o po to jau į patiekalą arba išdoroti ir gausiai aplieti aliejumi.

  • Anonimiškas

   Aciu! Labai skaniai gavosi silkutes 🙂

 6. Anonimiškas Atsakyti

  Vilniuje Šiaujės jūroj yra šviežios silkės 🙂 Kaip tik sūdau pagal jūsų receptą 🙂

  • Ojoj, jeigu silke skrosta ir mazute, nesudykite pagal mano recepta. Sis receptas tinka tai tradicinei lietuviskai silkei. Is Siaures juros geriau darykite kaip stinta ar apkepkite ir tada marinuokite. Odeta

 7. O kas jei turiu ne visas žuvis, o tik silkių filė? Vis tiek taip pat daryti? Gal mažiau laiko mirkyti?

  • Odeta
   Odeta

   Jeigu turite silkių file, sūdykite sausai, t.y. pabarstykite druska, vos vos cukraus, pipirais ir kalendros grūdeliais, lauro lapą įdėkite. Sudėkite file viena ant kitos. Kitą dieną, jeigu file nedidukės jau galite ir valgyti. Jeigu didesnės, apverskite ir palaikykite keletą valandų. Bus tikrai ne mažiau skanu 🙂

  • Odeta
   Odeta

   Būtent, silkė ir turi būti nišdorota, su galvomis, oda ir viduriais.

Parašykite komentarą