Burokėliai viena mėgstamiausių mano daržovių, nesvarbu, kad jie saldūs ir turi savyje daug cukraus. Bet man vis tiek, visi patiekalai iš burokėlių, nesvarbu ar virti ar žali ar šaldyti – tobuli. Vien pagalvojus apie barščius ar tiesiog sriubą tįsta seilė, o silkė pataluose? O burokėlių carpaccio? O kugelis su burokėliais dingsta nuo stalo net nefotografuotas 🙂 Dabar, kai atradau kaip skaniai ir greitai paruošti šviežius burokėlius – nenustoju gaminti visus vaišinti jais. Jaunų burokėlių salotos su aštriais pipirais  – paskutinis mano benefisas. Kai pabandžiau suderinti saldžius burokėlius su marinuotais kaparėliais ir aštriais pipirais ir žinoma žiupsneliu druskytės. Kai skoniai susipina, gomurį užlieja pasitenkinimo bomba!

Jaunų burokėlių salotos su aštriais pipirais – užgimė Ispanijoje, kai stovyklavome kartu su aštuoniomis šauniomis moterimis mano viloje AIRES , kur sėmėmės ne tik nuostabaus kalnų ir jūros oro, meldėmės, turistavome po įspūdingus miestelius tiek Ispanijoje, tiek Prancūzijoje bei ragavome skirtingų kultūrų patiekalus, nes vila įsikūrusi pačioje šių šalių sandūroje. Dabar organizuojame naują šaunių moterų grupę į stovyklą, kur melsimės, keliausime, ragausime, kalbėsime ir visaip kitaip švesime Moterų laimę. Stovykla vyks nuo rugsėjo 29 – spalio 6 dienomis.

Grįžtant prie Jaunų burokėlių salotų su aštriais pipirais svarbu nebijoti improvizuoti. Aštrius pipirus, galima keisti jelapenais, o kaparėlius marinuotais karnišonais. 

Jaunų burokėlių salotos su aštriais pipirais
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 vidutinio dydžio burokėliai
 2. 1 baltas svonūnas
 3. 1valg.š. marinuotų kaparėlių
 4. 2 aštrūs pipirai su sėklomis (naudojau marinuotus)
 5. žiupsnelis šviežių petražolių
 6. 1/2 citrinos sulčių
 7. druska
 8. ypač tyras alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
 1. Burokėlius nulupkite ir sutarkuokite kuo smulkiau. Palaistykite citrinos sultimis. Išmaišykite ir palikite apie 15-30min. marinuotis. Rankomis nuspauskite susidariusias sultis.
 2. Supjaustykite pipirus, suberkite kartu su kaparėliais į burkėlius. pabarstykite druska. Išmaišykite. Palaistykite ypač tyru alyvuogių aliejumi ir vėl išmaišykite. Paserviruokite į lėkštę.
 3. Svogūną supjaustykite kuo plonesnėmis riekelėmis ir šiek tiek patirinkite tarp delnų kartu su susmulkintais petražolių lapeliais. Suberkite ant burokėlių.
 4. Palikte nusistovėti skoniams kokioms 15min.
Pastabos
 1. Aštrius pipirus galima keisti jelapenais, o kaparėlius karnišonais.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 4

  • Odeta
   Odeta

   Taip marinuotus. Galima juos keisti jelapenais ar kitais marinuotais. Bandžiau su šviežiais, bet trūko tokio cinkelio, ką suteikė marinuoti.

 1. Miela Odeta,
  Labai mėgstu skaityti Jūsų receptus ir ne tik. Kaip sakoma, gerai valdote plunksną.
  Bet paskutiniu metu labai daug paliekate klaidelių, kurios nors ir nežymios, bet šiek tiek sumenkina Jūsų elegantiškus tekstus. D.

  • Odeta
   Odeta

   Ačiū, Dalia, už pastabas. Nors ir negaliu pasigirti ypatingu plunksnos valdymu, bet pabandysiu palikti mažiau klaidų.

Parašykite komentarą