Saldūs pyragėliai su slyvų įdaru – galvoje gimė vos pamačius pas Nidą receptą jos bloge. Tą dieną norėjosi kažko saldaus ir nesaldaus, trapaus ir netrapaus…kažko tokio. Žinote patys, kaip būna, kai nežinai ko pats nori iš tiesų, tik pasąmonė kalba į dešinę ir kairę, kviečia nuodėmiauti. 

Nors nesu didelė saldumynų mėgėja, tačiau užpuolus tam nežinojimui, ko noriu ir ko nenoriu: mėsos ar žuvies, silkės ar torto, vyno taurės ar likeriuko taurelės….lieku ištikima žuviai, silkei, vynui. Tačiau karts nuo karto, o tai būna ypač retai, nusižengiu savo prigimčiai ar savo įpročiams…. renkuosi atvirkščiai. Kaip ir pastarąjį kartą, vos pamačius, supratau, kad tikrai vieną sukirsiu dar karštą. 

Kodėl saldūs pyragėliai su slyvų įdaru? Todėl, kad beprotiškai užsinorėjau saldaus ir dar dėl to, kad jau ruduo ir dabar pats slyvų sezonų sezonas, o aš jas tiesiog dievinu. VISADOS!!! Slyvos mano valgomos gali būti tiek geltonos, tiek raudonos ar mėlynos,….. o džiovintos!!! Tai dar tobulesnis jų pažinimas, o kai atradau slyvų marinavimą su pusiau džiovinimu….jos tiesiog užpildė mane visą savo skonine slyvinių skonių skale.

Saldūs pyragėliai su slyvų įdaru
Spausdinti
Tešlai
 1. 300 g miltų
 2. 2 arb.š. kepimo miltelių
 3. 60 g cukraus
 4. druska
 5. 1 arb.š. vanilinio cukraus
 6. 125 g varškės ( 9% procentų)
 7. 1/2 stiklinės pieno
 8. 1/2 stiklinės beskonio aliejaus
Įdarui
 1. 300g slyvų
 2. 50g cukraus
 3. 1/4 arb.š. cinamono miltelių
 4. 3valg.š. vandens
 5. 1valg.š. kukurūzųkrakmolo
Aptepimui
 1. 1 kiaušinis
 2. 1 valg.š. vandens
Paruošimo būdas
 1. Iš slyvų išimkite kauliukus, padalinkite pastarąsias į keturias dalis. Įkaitinkite nedidelį prikaistuvį, įpilkite vandens, sudėkite slyvas, cukrų, cinamoną. Nuolat maišant, troškinkite apie 25 minutes. pabaigoje suberkite krakmolą. Išmaišykite. Atvėsinkite.
 2. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais, cukrumi, druska ir vaniliniu cukrumi. Sudėkite pertrintą varškę, supilkite aliejų, pieną. Padarykite minkštą tešlą. Neminkykite pernelyg ilgai, kad tešla netaptų lipni.
 3. Iškočiokite kvadratą. Supjaustykite norimo dydžio kvadratėliais. Dėkite įdarą į vidurį, perlenkite tešlą pusiau, užspauskite kraštelius.
 4. Orkaitę įkaitinkite iki 190 laipsnių. Skardą išklokite kepimo popieriumi. sudėkite pyragėlius. Aptepkite kiaušinio ir vandens plakiniu.
 5. Kepkite 15-18min arba kol pyragėliai švelniai paruduos.
Pastabos
 1. Įdarus galite keisti savo mėgstamiausiais.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą