Pyragas su džiovintais grybais , man gavosi labai netikėtai. Tiesiog, užminkiau tešlą pyragėliams/ bandelėms, bet vakarėjant atėjo ir tingulys. Žiaurus tingulys. tiesiog nei rankos, nei kojos nenorėjo lipdyti tų gražučių ir mažutėlių pyragėlių su džiovintų grybų įdaru. Bet vis tiek gaila pasidarė, kad niekais nueis tiek tešla, tiek paruoštas įdaras.

Šis pyragas labai tinka valgyti su barščiais ar raugintų kopūstų sriuba. Kadangi saldumo nedaug, tai galima pjautis riekelėmis ir valgyti tiesiog kaip bandeles, tik pjaustytas arba tepti sviestą, dėti ant viršaus dešros ploną riekelę ir turėsite puikiausią sumuštinį, kvepiantį džiovintais grybais. Taip, kad pilnai pavyko tas mano tingėjimas ir pyragas/ riestė dingo nuo stalo kaip mat, kitos dienos net nesulaukė 🙂

Pasirodo, kad tingėjimas kartais atneša visai neblogų vaisių. Ir atrodo, kad jis specialiai keptas buvo ir visai šventiškai atrodė, kai pateikiau šventiniams pietums prie sriubos. Taip, kad ir toliau karts nuo karto stropiai nesurinkinėsiu pyragėlių, bet iškepsiu riestę.

Pyragas su džiovintais grybais
Spausdinti
Tešla
 1. 1 stiklinė kefyro
 2. 0,5 stiklinės aliejaus
 3. 1 šaukšto cukraus
 4. 1 šaukštelio druskos
 5. 1 pakelio sausų mielių (7 gr.)
 6. 3 stiklinių miltų
Įdarui
 1. 300g džiovintų baravykų
 2. 2 dideli svogūnai
 3. sviestas
 4. aliejus kepimui
 5. druska
 6. juodi pipirai
aptepimui
 1. Kiaušinis
 2. 1 valg.š. pieno
Paruošimo būdas
 1. Sumaišykite mieles su miltais, druska, cukrumi. Kefyra pašildykite ir kartu su aliejumi supilkite į miltus. Išminkykite tešlą iki vistisumo. Padėkite šiltai apie vieną valandą, kol tešla padvigubės.
 2. Kol tešla kyla. Apvirkite džiovintus grybus , kol pastarieji suminkštės. Atvėsinkite, susmulkinkite arba sumalkite ( aš kapojau peiliu).
 3. Susmulkinkite svogūnus mažais kubeliais, apkepkite keptuvėje su aliejaus ir sviesto mišiniu. Suminkštėjus svogūnams, suberkite džiovintus grybus. Suberkite druską, pipirus. Išmaišykite ir atvėsinkite.
 4. Tešlai pakilus, švelniai ją iškočiokite į stačiakampio formą. Sudėkite džiovintų grybų įdarą, susukite į vazdžio formą ir gražiai sujunkite į ratą/žiedą.
 5. Aptepkite kiaušinio su pienu plakiniu.
 6. Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 25minutes, arba kol pyragas gražiai paruduos.
Pastabos
 1. Puiki bandelių interpretacija 🙂
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą