Mums taip patiko Srovės pasiūlyti ir mano išbandyti pyragėliai su įdaru https://cocinarendezvous.com/2012/02/10/minkstuteliai-pyrageliai-su-idaru/ , kad kuo greičiau skubėjau pakartoti:) Kad netapčiau nuobodi, nors dar neįsivaizduoju kaip gali tokie pyragėliai atsibosti, šį kartą pasiūliau su džiovintais baravykais.
 

Tešlai reikės:
1 stiklinės kefyro
0,5 stiklinės aliejaus
1 šaukšto
cukraus
1 šaukštelio druskos
1 pakelio sausų mielių (7 gr.)
3
stiklinių miltų

Pyragėlių aptepimui:
1 kiaušinio
1 šaukšto
pieno

Nesikartosiu apie tešlos paruošimą, jos gamybos procesas aprašytas https://cocinarendezvous.com/2012/02/10/minkstuteliai-pyrageliai-su-idaru/ .

Įdarui naudojau:
sauja džiovintų baravykų
1 svogūną
1 morką
aliejaus kepimui
juodų maltų pipirų
druskos

Baravykus užmerkiau iš vakaro, kitą dieną jie jau buvo pasirengę tapti įdaru. Svogūną supjausčiau mažais kubeliais, morką sutarkavau burokine tarka, grybus smulkiai sukapojau. Viską apkepiau su aliejumi keptuvėje. Atvėsus įdarui, o tešlai iškilus dariau pyragėlius, tuos pačius minkštučius tik šį kartą pikantiškesnius.
 
Nenustoju jais žavėtis!
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 7

  1. Odeta Atsakyti

    Reda, neliko pyragaičių į darbą…ir dabar neliko į darbą. Jie per daug skanūs ir neabejotinai tau jie pavyktų daug gražesni:)
    Aguonėle, tu fantastiškai viską kepi, o čia nuostabumas tame, kad labai lengvai paruošiami pyragėliai, net man su tešla tik besipratinančiai pavyko, tai jums neabejotinai pasiseks labai skanūs:)

  2. Anonimiškas Atsakyti

    Kepiau šitas, bandeles, šeima liko sužavėta. Tik man jos vos ne visoms išbėgo skystis iš įdaro. Kaip jas tokias gražias ir sveikas suformuoti? 🙂

Parašykite komentarą