Trapūs sausainiai Skarelės su ožkos varške man yra tobuliausi sausainiai. Dar būna skanūs sviestiniai ir biskvitiniai. Dar prie skaniųjų sausainių kategorijos priskirčiau pieniškus džiuvėsėlius. Bet kokiu atveju, man skaniausi sausainiai, kai traška, kai be visokiausių įmantrybių ir tiesiog labai tradiciniai. Netgi, kai tingiu pati kepti ir nueinu į vieną ar kitą kepyklėlę arba į savo mėgiamą penktadieninį turgelį prie Rimi Žirmūnuose, pasmalyžiavimui nusiperku ne įmantrių, o šitų, man įprastai tobulų varškinių Skarelių.

Dar trapūs sausainiai Skarelės tobulai tinka, kai reikia sunaudoti perteklinę varškę, kurios valgyti tiesiog su uogiene ar daržovėmis nebesinori, o varškėtukus lygiai taip pat reikės greitai sukirsti. O sausainiai geri dar ir tuo, kad labai skaniai kvepia ir gali pastovėti vazoje ant stalo, smalsiai kviečiant pirštus paimti vieną kitą, einant pro šalį.

Ir taip tobulo skonio Skareles pabandžiau pakeisti, o gal tiesiog nepakeisti, nes šaldytuve turėjau šviežutėlės ožkos varškės, o išbandyti ir pajusti skirtumą kas geriau. Didelio skirtumo žinoma nepajutau: vos juntamą purumas, mažiau poskoninio rūgštumo. Tikrai nėra didelio skirtumo, kad būtinai keisti karvės varškę į ožkos, bet faktas ir tas, kad sausainių skonis tikrai nenukentėjo. Skarelės ir yra skarelės, kad kitaip jas išlankščius, galima ir įdėjus obuolį, bus jau įdarytos ir kitokio skonio skarelės, bet man tikrosios trapiosios Skarelės yra būtent šios: su daug cukraus, kvepiančios cinamonu ir tokios varškinės nuodėmingai gardžios.

Trapūs sausainiai Skarelės su ožkos varške
Spausdinti
Ingredientai
 1. 180 g miltų
 2. 1/2 arb.š. kepimo miltelių
 3. 1/8 arb.š. sodos
 4. 1 arb.š. vanilinio cukraus
 5. žiupsnelis rupios druskos
 6. 100 g šalto sviesto
 7. 200 g ožkos varškės
Pabarstymui
 1. rudasis cukrus sumaišytas su cinamonu
Paruošimo būdas
 1. Sausus ingredientus sumaišykite.
 2. Sviestą sujaustykite kubeliais ir įdėkite į miltus ir trinkite kol susidarys trupininė masė.
 3. Varškę pertrinkite šakute. Sudėkite į trupininę masę. Išminkykite. suvyniokite į plėvelė ir padėkite 1val. į šaldytuvą.
 4. Orkaitę įkaitinkite iki 190 laipsnių.
 5. Tešlą iškočiokite, darykite norimo dydžio apskritimus. Prieš kiekvieną perlenkimą pabarstykite ruduoju cukrumi su cinamonu. Perlenkiate vėl pabarstote.
 6. Kepkite apie 20min., arba kol gražiai parus. Atvėsinkite ant grotelių.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą