Portbou miestelis mane žavi savo gyvenimo gyvenimu. Nepriklausomai nuo išorinio gyvenimo, kai kiekvieną savaitgalį užplūsta prancūzai, besimėgaujantys vaikščiojimu kalnais, dviračiais mynimu ar motociklais pralėkimo kalnų serpentinais, o vasaros metu jautiesi tarsi prancūzijos kurorte, kur kavinės užplūdusios ispaniško maisto ir vyno ragautojų. Tas lėtai ramus oras, tikriau atmosfera užburia ir rodos vietiniai gyventojai tarsi išnyksta tame kalnų serpentinų ir jūros apsuptame miestelyje. Bet tikrai ne, ir tai mane žavi, kad jie gyvena pasinėrę į kasdienius rūpesčius, juk ten taip pat vyksta rinkimai, savyvaldybės, regioniniai ir visos šalies. Šiuo metu ypač opus klausimas dėl Katalonijos nepriklausomybės, nors dar svarbesnis vietinis miestelio mero rinkimai. Man labai patinka dalyvauti tame procese, nors ir neturiu teisės balsuoti ar visaip kaip prisidėti, prie rinkimų kampanijos, bet labai malonu būti pilnaverčiu gyventoju, kur vietiniai dalijasi savo nuomone ir rekomendacijomis, bei atstovavimais vienai ar kitai vos 1000 gyventojų sudarančiai visuomenei.

Man smagu, kai jie mus kviečia dalyvauti šiuose gyvenimiškuose procesuose. Labai džiaugiuosi ir labai tikiu, kad miestelio meru taps žmogus, kuris yra moderniai mąstantis, bendraujantis su visais vienu įkvėpimu, t.y. jam nesvarbu ar tu visai vietinis ar ne, ar tu darbininkas ar tarnautojas, o gal tiesiog kaip aš, meilės prispaniškam gyvenimui turistė/imigrantė. Mes su juo, bevaikštinėjančiu su savo šunimis susėdame vienai ar kitai taurei vyno, jis be jokių skrupulų pasivaišina pasiūlyta taure, bei būtinai pats pavaišina. Pasiūlo savo valtį pasilaukiojimui jūroje, nes žino, kad jos neturime. Būtinai aptaria kaip mums atrodo viena ar kita miestelio sugalvota idėja. Ir tai jis daro su visais gyventojais, o gyventojai džiaugiasi dalyvaujantys miestelio gyvenime ir jaučiasi svarbūs. Balsavimas vyksta labai aktyviai, nes tai yra garbė išsakyti savo nuomonę. 

Taigi, jeigu apsilankysite Portbou miestelyje, kuriame galite jaukiai apsistoti mūsų šeimos viloje Aires , kur galėsite ne tik pasimėgauti vilos teikiamais malonumais: teniso kortas, baseinas, terasa, užburiantis vaizdas ir t.t. Jeigu užsimanysite paragauti tipinio ispaniško naminio maisto, būtinai pakalbinkite Maria Jose, kuri su malonumu paruoš paella ar kitą tipinį užkandį. Jeigu nuspręsite patys pasigaminti, galėsite nusipirkti šviežiausių jūros gėrybių ar kumpių, miestelio centre esančiame turgelyje. Taip mes ir padarėme. Vieną penktadienį iš turgaus grįžome su maišeliu šviežutėlių langustinų ir kelių rūšių kumpių. Puikiausia degustacinė- šventinė vakarienė.

Portbou miestelis ir langustinai
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1kg šviežių langustinų
  2. 3 didelės skiltelės česnako
  3. 5 šakelės plokščialapių petražolių
  4. alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
  1. Įkaitinkite didelę keptuvę, įpilkite lašelį alyvuogių aliejaus, sudėkite dalį langustinų, kad jie nepersidengtų. Kepkite ant vienos pusės apie 1,5-2min. Apverskite. Suberkite susmulkintus česnakus. Kepkite dar apie 1-1,5min. Lanugustinus suberkite į dubenį, pabarstykite petražolėmis. Kepkite taip, kol iškepsite visus langustinus.
Pastabos
  1. Jeigu mėgstate rūgščiau, galite palaistyti citrinos sultimis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą