Esatę kada ragavę Šparagų šaltsriubę ? Tai labai pavasariška,su tik ką surinktais ir jaunučiais šparagais, kurių net nereikia laužyti, skusti ir blanširuoti. Šią idėją man pasufleravo Rūta, landšafto architektė, užsiimanti įvairiausių skaniausių žolelių ir kitų ekologiškų skonių augintoja. Man tai buvo nuostabus ir įdomus atradimas ir susižavėjimas, kaip žavingai ir su didžiausia meile Rūta pasakoja apie augalus, jų sveikatines savybes ir valgymo ypatybes. O svarbiausia, kad visa tai man tiesiog įkrenta į rankas pakeliui į mūsų šeimos sodybą. Kur važiuodama į ar iš jos galiu užsisakyti įvariausių žolelių ir daržovių krepšelį. Kaip malonu, kai atvykusi randu šį krepšelį suruoštą su pavasarinėmis gėrybėmis, dailiai supakuotomis į baltus popieriaus lapelius, kad skoniai ir aromatai nesusipeštų, dar atskiras sąrašas kokios tos gėrybės, kad neduok Die nesusimaišyčiau. Man tai labai didelis malonumas ir džiugesys!

Šparagų šaltsriubė – labai pavasariška .Jauni ir traškūs jaunučiai šparagai su laiškiniais česnakėliais, bei kitomis, kokias tik randate pievoje, žolelėmis, tikra vitaminų bomba išsękusiam po žiemos žmogaus organizmui. Esu gaminusi ir rašiusi apie pavasarines sriubas: dilgėlių, pavasarinių gėrybių su krevetėmis. Bet ši dar viena, dar įdomesnė ir prieinamesnė mums šaltų sriubų mėgėjams. Juk galima ją gaminti ne tik su burokais ar rūgštynėmis, bet ir su ridikėliais, šparagais ar tiesiog pavasarinių žolelių pesto.

O jeigu Šparagų šaltsriubėje kefyrą pakeičiu Airanu arba išrūgomis, skonis nustebina dar LABIAU. Žinote, pagalvojus, svarbu netingėti ragauti, improvizuoti ir skoniniai atradimai tiesiog įkrenta į Tavo rankas ir tada prasideda įsibėgėjimas mėgavimosi visais skoniais, paprastais, bet tokiais neprastais! Kuo toliau tuo labiau žaviuosi pavasariu ir visomis jo teikiamomis gėrybėmis ir atradimais. Kaip smagu, tiesiog pasisukioti aplinkui ir sutikti daug nuostabių atradimų 🙂

Šparagų šaltsriubė - labai pavasariška sriuba
Spausdinti
Ingredientai
  1. 200g ypatingai šviežių ir jaunų žalių šparagų
  2. 500ml Airano ( galima keisti kefyru ar išrūgomis)
  3. 20g laiškinio česnako
  4. 10g kiaulpienių lapelių
  5. 1 šviežias nedidelis agurkas
  6. druska
Paruošimo būdas
  1. Visas žoleles ir agurką susmulkintikte. Pabarstykite šiek tiek druskos, viską išmaišykite. Palikite 10 min. Užpilkite airanu. Palikite dar 10min. pastovėti.
Pastabos
  1. Airaną galite keisti kefyru, jogurtu ar išrūgomis.
  2. Jeigu gaminsite su Airanu, druskos dėkite vos vos, nes jis turi sūrumo.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą