Šias nuostabiai skanias Trumpai keptų daržovių salotos su ožkos sūriu pirmą kartą paragavau pas savo kaimynę ir draugę, nuostabią moterį, kuri žavi ne tik tobulos šeimos puoselėjimu, vaikų auklėjimu, bet ir gebėjimu visur aplink save sukurti grožį, skonį ir estetiką. Dar galėčiau labai daug gražaus apie Ją pasakyti ir parašyti,  bet čia kulinarinis blogas…Milžiniškas ačiū, Justina, už sveikų, įdomių, o kartu ir nesudėtingų patieklų suradimą, parodymą ir įkvėpimą juos gaminti! 

Trumpai keptų daržovių salotos su ožkos sūriu – svarbiausia neperkepti daržovių ir žinoma kokybiškas sūris. Pastaruoju metu, o gal net jau visą dešimtmetį praktiškai nevalgau karvės pieno sūrių, tai negaliu pasakyti ar tiktų su mozzarela ar burrata, nes aš tiesiog jų nevalgau. Nors man atrodo, bet tai tik mano subjektyvi nuomonė, kad norint šiose salotose naudoti šviežio karvės pieno sūrį, geriau rinktis varškiškenės konsistencijos, kaip tipo ricotta, bet ne mūsų lietuviška varškė, nes pastaroji per rūgšti. O rūgštis užgoš daržovių švelnumą, be to pomidorai ir taip jo bus suteikę.

Trumpai keptų daržovių salotos su ožkos sūriu
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 svogūnas
  2. 1 cukinija
  3. 1 didelis pomidoras arba 10 mažų
  4. šviežias ožkos sūris arba ožkų varškė
  5. ypatingai tyras alyvuogių aliejus
  6. 1arb.š. citrinos sulčių
  7. druska
Paruošimo būdas
  1. Cukinijas ir jeigu turite didelį pomidorą sujaustyti storesnėmis riekelėmis. Svogūną pusžiedžiais. Kepimo skardą iškloti popieriumi ir ant jos išdėlioti daržoves po vieną. Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių, daržoves kepti apie 5min. Tik tiek, kad pastarosios šiek tiek suminkštėtų, bet dar neprarastų traškumo.
  2. Išimti daržoves ir sudėti ant lėkštės pamaišant ar pasluoksniojant, kad kol dar šiltos apsikeistų savo skoniais. Palaistyti citrinos sultimis. Sudėti sūrio ar varškės gabalėlius, pašlakstyti alyvuogių aliejumi.
Pastabos
  1. Šias salotas labai tiktų pabarstyti šviežiu raudonėliu ar baziliku. O citrinos sulčių galima iš viso nespasuti, taip skonis išliks dar natūralesnis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą