Vis dažniau, pavartydama savo blogo užrašus , tiksliau jo istoriją, atrandu, kad pastaruoju metu mano virtuvėje atsiranda vis daugiau šviežių daržovių ar tiesiog vegetarinių patiekalų. Gal net galėčiau būti vegetare, nes valgyti mėsą poreikio didžiulio neturiu, sūriai taip pat ne priekinėje šaldytuvo lentynoje guli, tačiau su žuvimi ir jūros gėrybėmis, čia jau visai kita kalba. Tiesiog maniakiškai priklausoma nuo pastarųjų. Silkę galiu valgyti vietoj deserto, midijas apsilaižydama pirštus, o žuvį kepti/ virti visomis progomis. Tad ir seviche ant mūsų stalo gan dažnas svečias, ypač kai nusiperku šviežutėlės žuvies. Tuno seviche – vienas iš mūsų šeimos mėgstamiausių užkandžių. 

Tuno seviche šį kartą gaminau šiek tiek kitaip nei įprastai, nes kam tada rašyti apie jau įprastas seviche? Kurias esu gaminusi ir aprašiusi savo bloge… nors kodėl gi nepakartoti, neatnaujinti recepto, šiek tiek jį pakeičiant ar paįvairinant vienu ar kitu ingredientu?

Seviche, tai iš Peru kilęs patiekalas/ užkandis, kuriame gausu laimo rūgšties, čili aštrumo ir žinoma svogūnų saldumo. Seviche tinka neriebi žuvis ar jūros gėrybės, būtinai turi būti žalia, t.y. termiškai neapdorota ir būtiniausiai, šviežia. Jau esu ne kartą gaminusi Tuno seviche , jūros šukučių , krevečių su doradomis ir t.t. Tačiau kaskart pakeisdama vieną ar kitą ingredientą (išskyrus privalomuosius) ar žuvies rūšį nustembu, kad skoniai tampa skirtingi, kad jūros produktai skirtingai priima rūgštį ir paleidžia savo aromatus.

Tuno seviche šiandien įdėjau šiek tiek džiovinto česnako skiltelių, kurių turėjau, nuo rudens, kai vyko daržovių, vaisių džiovinimo darbai 🙂 Likau labai maloniai nustebinta, kad česnako skiltelės labai pagyvino užkandį.

Tuno seviche
Gali būti kita žuvis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 200g šviežio tuno
 2. 1 raudonas svogūnas
 3. 1 valg.š. džiovinto pjaustyto česnako
 4. 3 laimo vaisiai
 5. 1 citrina
 6. 1 čili pipiras
 7. šviežios kalendros lapeliai
 8. druska
 9. balti grūsti pipirai
 10. ypač tyras alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
 1. Tuną supjaustykite maždaug 3cm kubeliais, nereikia susmulkiti kaip tartarui.
 2. Supjaustykite svogūną riekelėmis, čili griežinėliais, šiek tiek patarkuokite laimo bei citrinos žievelės. Kalendros lapelius atskirkite nuo kotelių ir susmulkinkite.
 3. Išspauskite laimo ir citrinos sultis. Užliekite jomis tuną, padėkite 40min. ar 1val. marinuotis. Kai tunas išsimarinuos, švelniai nusausinkite ir sumaišykite su: čili, druską, pipirus, svogūnus, kalendrą, žieveles. Pašlakstykite aliejumi ir viską sumaišykite. Ant viršaus pabarstykite džiovinto česnako skiltelėmis. Palikte dar 15-20 min. skoniams susistovėti, bei česnako skiltelėms suminkštėti. Prieš pateikiant dar kartą paskaninkite šlakelių aliejaus.
Pastabos
 1. Galima gaminti ir su kita žuvimi, ypač tinka balta: menkė, dorada ar kardžuvė ir t.t.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą