Nuostabios atostogos baigėsi. Dabar vėl tenka įsikinkyti į darbus ir toliau arti savo vagą. Ir kodėl dažniausiai, kai grįžti po atostogų tie darbai patys nebūna pasidarę, kodėl popierių krūva padidėjusi ant stalo, o telefonas nenustojamai skamba????? O taip norėtųsi sugrįžti ir dar lengvai mėgaujantis atostogų prisiminimais patavaruoti kojomis beįsijaučiant į darbo ritmą. O jeigu dar būtų galima po valandėlę kiekvieną dieną vis didinti krūvį? Argi ne svajonė turėti tokį darbą būtų? Deja, realybė visai kitokia. Bet atostogos vis tiek labai geras dalykas. Ypač kai telefono ryšys neveikia, baseine vanduo šiltas, vandenyne gaivinantis, maistas fantastiškas, o vynas gardus. Tada atsiranda pagundos įvariausioms nuodėmėms: sočiai pavalgyti, vyno dažniau pagurkšnoti, persikepinti saulėje ar neperskaityti nė vienos knygos. Bet šiai paskutinei nuodėmei aš turiu pasiteisinimą. Užgriuvo draugai, o tada ilgiausi bendravimai iki išnaktų, keliavimai po naujas ir šimtą kartų matytas apylinkes, nes draugams reikėjo viską aprodyti, sočiausi kepsniai ir t.t. Po tokių atostogų atsiranda begalinis laukimas namų, kad pailsėti po atostogų:))) Gerai, kad buvo dar likęs savaitgalis ir galėjome sodyboje sau ramiai, beržų pavėsyje tįsoti vieni patys su knyga rankose ir vandens ąsočiu troškuliui numalšinti.
Va tokios buvo mano atostogos, gaila, kad labai trumpos, bet su daug šurmulio, linksmybių, keliavimo, mėgavimosi maistu ir vynu, naktinėjimo ir dar daug daug visko.
Taigi, grįžau su nemažu kiekiu papildomų kilogramų, todėl stoju į nuožmią kovą su jais. Tačiau, skaniai valgyti negaliu sustoti. Ypač kai užtinku pirkti nuostabaus šviežio tuno:)2-3 procijos

300g šviežio tuno
2 balti saldieji svogūnai
3 laimo vaisiai
1 citrina
1 čili pipiras
druska
balti grūsti pipirai
šlakelis alyvuogių aliejaus

 

Tuną supjaustykite plonomis riekelėmis, bet ne per plonomis kaip, kad pjaustydami carpaccio.
Laimo, citrinos sultis išspauskite. Šiek tiek patarkuokite laimo vaisiaus žievelės. Čili pipirą ir svogūną supjaustykite riekelėmis. Viską sumaišykite su druska, baltaisiais pipirais. Užpilkite ant tuno ir po 20-30minučių mėgaukitės nerealiu skoniu.
Šiandien vėl mielai pakartočiau:) Jau laaabai laaabai geras užkandis!

Odeta
Autorius

Komentarų: 4

 1. Odeta, kaip smagu kad jau grįžai, o tai visos išsilakstę kažkaip buvo. Aš atostogavau namuose. Buvau sumąsčiusi paatostogauti be jokio plano, be terminų, bėgimo, bet gavosi viskas kitaip. Atostogų pradžioje puoliau gaminti, nes jau buvau pasiilgusi virtuvės, bet taip nesisekė, kad baisu apsakyti. Tai mėsa kažkokia nesukramtama gaunasi, tai kažko padauginau, tai kažko pamažinau. Pastresavau kokią savaitę, o kitą jau beveik nieko negaminau;-) Be to ir taip karšta buvo, kad bijojau viryklę jungti, nes nuo elektrinės dar labiau namai prikaista. Bet kg ir aš priaugau. Gal nuo vyno vakarais? 😉

  • Odeta

   Dovile, o aš jau nepamenu kada atostogavau namie, o orams sušilus savaitgalius leidau Vilniuje. Visada kažkur duodamės:)
   Dėl maisto, tai Tu nusiramink. Galvoji man čia viskas tobulai gaunasi???? Visko būna, o dar kai sugalvoju mandriau, tai dar didesnę nesąmonė pasitaiko:) Nuvažiuoju į lankas:) Bet tada aš palieku virtuvę ir leidžiu sau tiesiog joje būti kam nors kitam, kol vėl ateina įkvėpimas;) O ypač dabar, kai dukra pas močiutę, karšta ir norisi tik šalto vyno ar prosecco, po kibiro vandens per dieną;)

 2. Anonimiškas Atsakyti

  Odeta, tikrai kad jau pasigedom 🙂 Sveika sugrizusi! Bent vienas geras dalykas – grizai po siu atostogu i siluma, o ne salti :))))) (bandau matai paguosti kazkaip). Ir kiaulystes desnis man tas pats buna – pries atostogas milijonas darbu, po ju – dar daugiau "atarti" reikia… Bet jau aprasytos Tavosios atostogos tai vaje kaip smagiai 🙂
  O kaip tokios vakarienes noreciau! Kur nukovei tuna? As kazkada irgi netycia prekybcentry uztikau, tai iskart du nerealaus grozio gabalelius stveriau. Viena dariau su sezamais pagal tave, trumpai apkepta, dievu maistas, ne kitaip 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Skaitytoja, aš tuną perku dažniausiai Rimi, bet irgi tik kada matau, kad tikrai geras, o toks kaip žinia būna ne dažnai. Labai smagu, kad išbandei tą su sezamais, man jis pačiai nerealiai skanus:)

Parašykite komentarą