Žiobrio tartaras su šviežiomis daržovėmis – gaivus, lengvas, lietuviškas, įsimenantis, toks kokį mielai kartočiau ir kartočiau. Kartojuosi, nes jau esu gaminusi Žiobrio tartarą ir žinau, kad kartosiu dar ne kartą. Svarbiausia turėti kantrybės išrinkinėjant kaulus iš žuvies, o visa kita tik skonio ir fantazijos reikalas. Šį kartą norėjau pavasariškai gaiviai, su lietuviškomis šviežiomis pavasarinėmis daržovėmis: agurkėliai, ridikėliai, laiškinio česnako lapeliai. Žiobrio tartaras puikiai derėtų ir su kalendra, čili, avokadu ar net mangu. Tiesiog, šis skonis būtų labiau azijietiškas, nei lietuviškas, o jeigu norėtumėte tokio itališkai europietiško skonio – įdėkite baziliko lapelių, citrinos ir alyvuogių aliejaus, iš karto gausite kitą natą.

Tartaras gali būti gaminamas tiek iš žuvies, tiek iš mėsos ar jūros gėrybių. Tačiau tikrai ne iš bet kokios mėsos ar žuvies.  Tartarui puikiai tinka, gaminant iš itin šviežios žuvies: tunas, lašiša, silkė, žiobris, sykas, skumbrė. Gaminant iš šviežutėlės, aukščiausios rūšies mėsos: jautiena, elniena, antiena. 

Dar labai svarbu atkreipti dėmesį, kokia žuvis ar mėsa puikiai tinka tartarui, nebūtinai tiks carpaccio. O seviche iš viso atskira tema, kuri gaminama išskirtinai iš žuvies ir jūros gėrybių. Nors ką gali žinoti, kai dabar virtuvės miksuojasi, vieną dieną bus galima paragauti ir jautienos ar kitos mėsos seviche. Savo pastarųjų metų bandynėjimų ir eksperimentavimo dėka, kad Tartarui puikiausiai tinka kuo riebesnė žuvis. O valgykite su balta arba juoda duona. Priklausomai kaip labiau mėgstate: rūgščiau ar saldžiau. Tinka bu variantai.

Žiobrio tartaras su šviežiomis daržovėmis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 žiobriai
 2. 1 nedidelis saldus svogūnas
 3. 3 ridikėliai
 4. 1 agurkas ( nedidelis)
 5. 5 laiškinio česnako laiškai
 6. druska
 7. malti juodi pipirai
 8. 1valg.š. obuolių acto
 9. šalto spaudimo saulėgrąžų aliejus
Paruošimo būdas
 1. Kruopščiai išrinkite visus žiobrio žuvies kaulus. Susmulkinkite.
 2. Ridikėlius, agurką, česnako laiškus ir svogūną itin smulkiai sukapokite.
 3. Sumaišykite daržovės su žuvimi. Pabarstykite druska, pipirais. Palaistykite saulėgrąžų aliejumi ir obuolių actu, išmaišykite.
 4. Palikite 10-15 min. skoniams susistovėti.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą