Senokai senokai, net nepamenu kada esu nusipirkusi šviežią žiobrį. Pirmą kartą jį išmečiau nesugebėjusi išdarinėti, nes ten buvo vieni kaulai ir daugiau nieko. Po kažkiek metų, šeimos draugas Vytautas parodė, kad galima valgyti “voblą”, kuri gali būti pagaminta iš to paties žiobrio. Jis išmokė mane kaip reikia išdoroti džiovintą žuvį, kad joje nebūtų jaučiami kaulai. Dabar, vos atvykusi į pajūrį ieškau ne rūkytos žuvies, bet būtent sūtytos ir džiovintos. Kas nebandėte, paragaukite, “žiauriai” skanu. Šiuo metu esu pamišusi dėl Žiobrio tartaro, gal ir ne veltui. Nes kai pirmą kartą buvau su šeima nuvykusi į “Šturmų švyturys” restoraną pamaryje, paragavau Žiobrio carpaccio “alpau” iš susižavėjimo dėl skonio balanso ir žuvies struktūros, sekantis kartas buvo Žiobrio tartaras (kapotinis) restorane Vilniuje “Džiaugsmas” ir supratau, kad noriu noriu noriu…praėjo keli mėnesiai, o nuo pirmos pažinties su šia žuvimi, metų metai, kol pasirįžau išbandymui…pasikeitė LABAI daug, bet noras išbandyti ŽIOBRĮ išliko 😉

Sukaupiau visą savo kantrybę ir meditaciją žiobrio kaulų išrankiojimui. Patikėkite, kantrybė įvertinta su didžiausiu kaupu. Tas kas ragavo….RAGAVO…sakė, kad geriau nėra nieko lietę savo visais skonio receptoriais, kaip šį žiobrio tartarą.
Jei nusiteikę pamaloninti visus savo skonio receptorius ir KANTRYBĘ, išbandykite, nuoširdžiai, tai yra geriausia kas gali būti žuvyje.
Žiobrio tartaras
Žuvies Žiobrio tartaras (kapotinis)
Spausdinti
Ingredientai
 1. Žiobriai
 2. 1 nedidelis saldus/raudonas svogūnas
 3. 1 krapų šakelė
 4. 1 valg.š. kaparėlių
 5. 2 valg.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
 6. įvairių salotų
Paruošimo būdas
 1. Kruopščiai išdorokite Žiobrius. Išimkite visus kaulus ir smulkiai sukapokite. Šalia susmulkinkite saldžius raudonuosius svogūnus, krapus. Sumaišykite su druska, pipirais, svogūnais, krapais ir aliejumi. Palikite mažiausiai 20 min. pasimarinuoti.
Pastabos
 1. Patiekite su salotomis pašlakstytomis citrinos sultimis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
 
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Anonimiškas Atsakyti

  Kokia foto grazi! Smagu skaityti vel atsirandancius receptus 😉 Del skonio net neabejoju kad super skanu, tik kad pati turesiu tiek kantrybes – sansu nera :))), bet kazkur uzmaciusi restoranuose – butinai paragausiu.
  Skaitytoja

 2. Odeta Atsakyti

  Skaitytoja, ačiū už palaikymą. Po visų gyvenimiškų vingių vėl ateina noras rašyti, kepti/virti 🙂 Todėl pažadu, kad receptų atsiras vėl ir vėl 🙂 O kantrybės čia, tai jau tikrai reikia 🙂

Parašykite komentarą