Lęšių salotos su burokėliais ir lašiša – tobuliausios salotos su nedidele improvizacija. Kai rodos jau įprastos šeimai salotos, staiga atsiveria kitomis spalvomis, tiesiogine prasme ir žinoma skoniais nustebina ne ką mažiau, nei šimtą kartų ragautos ir šeimoje liaupsinamos lęšių salotos su lašiša

Yra tam tikros daržovės, kurioms turiu atskirą meilę ir begalinį pasimėgavimą gaminant, bei ragaujant. Esu begalinė agurkėlių visomis formomis ragautoja, bulvėms taip pat esu neabeinga, nors stengiuosi jas valgyti kuo rečiau, nes tas begalinis figūros prisižiūrėjimas neleidžia jų valgyti tiek dažnai, kiek norėtųsi. Ir žinoma, burokėliai! Galiu juos valgyti žalius, keptus, virtus, marinuotus, raugintus! Ir dar galiu juos valgyti sriubose, salotose, užkandžiuose ir tiesiog riekelėmis. Bet ko jau ko, į burokėlių sultis net negaliu žiurėti, nors išpažįstu savo meilę burokėliams 🙂 Tiek jau to, juk mes žmonės, ir aš lygiai taip pat turiu teisę kažko nemėgti valgyti, kaip ir kažką dievinti ir kaifuoti ties kiekvienu kąsniu.

Todėl siūlau paragauti ir šias Lęšių salotos su burokėliais ir lašiša, nes man jos labai skanios, vyliuosi, kad ir jums patiks 🙂

Lęšių salotos su burokėliais ir lašiša
Spausdinti
Ingredientai
 1. 200g juodieji lęšių
 2. 200g sūdytos lašišos
 3. 2 burokėliai
 4. 1/4 salieras
 5. 1 svogūnas
 6. druska
 7. malti juodi pipirai
 8. 3 baziliko šakalės
 9. 1 šakelė krapų
 10. tyro alyvuogių aliejaus
 11. 1/2 citrinos sulčių
 12. 1valg.š. vorčesterio padažo
 13. 1 valg.š. sojos
 14. 1arb.š. balzamiko padažo
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro užmerkite lęšius. Ryte suberkite į šaltą vandenį, užvirkite ir po 5min. išjunkite kaitrą. Perliekite šaltu vandeniu. Atvėsinkite.
 2. Burokėlius ir salierą iškepkite orkaitėje. Iškepkite tiek, kad dar būtų traškūs. Aš kepiau apie 40min. Atvėsinkite.
 3. Lašišą iš vakaro pasūdykite.
 4. Supjaustykite nedideliais kubeliais: lašišą, salierą, burokėlius, svogūną. Sumaišykite su atvėsusiais lęšiais.
 5. Svogūną smulkiai sukapokite ir sumaišykite su lęšiais.
 6. Atskirame inde sumaišykite druską, pipirus, aliejų, balzamiką, vorčesterį, citrinų sultis ir soją. Pasigamintą padažą užpilkite ant lęšių. Viską išmaišykite.
 7. Suberkite smulkintą baziliką ir krapus.
 8. Dar kartą išmaišykite ir palikite mažiausiai 20min. skoniams susigerti.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą