Midijos su daržovėmis buvo mano paragautas užkandis kažkada, dabar jau nepamenu kiek metų, nors ne: kai paskaičiuoju 17 metų…oho, kiek jau daug praėjo….man žiauriai nepatiko, atrodė tokia bereikšmė rūgštis užlieja tokias salsvo skonio midijas. Po to praėjo dar keletas metų, gal net ne mažai…užklydome pas baskus į San Sebastian, o ten į midijų barą. Paragavau, tų tobulų šaltų midijų su daržovėmis. Tendencingai diena iš dienos, metai iš metų galvojau….kur čia šuo pakastas, kad taip skanu buvo? Kame čia “fintas” viso šito užkandžio? O gi visai paprastas: šviežumas ir be pridėtinio cukraus 🙂

Puikus šventinis užkandis ? Kodėl? O gi dėl to paties, kad viską galima iš anksto pasiruošti. Galima midijas išsivirti dieną pries. Daržoves susimarinuoti tap pat. Svarbiausia jų nesumaišyti. O tiesiog laikyti atskirai. Ir tiek tiekiant į stalą užpilti visu šių marinuotų daržovių reikalu. Na, sakykit, patogu gi? Ypač kai arėja šventės, kad nereikėtų prie viryklės kiauras dienas stovėti.

Midijos su daržovėmis mano buvo gamintos tikrai ne kartą, gaminau, bet kaip šaltą užkandį, tai pirmą syk. Tačiau vėl už jį esu dėkinga savo draugei Mariai Jose, su kuria draugaujame jau keleri metai ir kasdien vis atrandame naujų įdomių patirčių. Pvz. kai atvežiau mano mamos keptų grybukų, tų saldžių pyragėlinių, ji visas savo kaimo drauges apvaišino ir dabar PortBou moterys, Marios Jose draugės laukia nesulaukia kada gaus kepimo formą ir receptą su paslaptimis kokie jie skaniausi 🙂 

Todėl man labai džiaugsminga, kai Maria Jose dalinasi su manimi savo receptų paslaptimis, o gal tiesiog patirtimis, kad būtų skanu ir gundu valgyti ar tiesiog užkandžiauti. Labai gaivus ir puikus midijų užkandis šventiniam stalui. Aš jį gaminčiau net be švenčių, tiesiog, kai užsinori gaivos ir šviežumo.

Kodėl Midijos su daržovėmis – puikus šventinis užkandis ? Tiesiog, kad galima pasigaminti iš anksto, kad gaivus ir gražiai žiūrisi. O SKONIS….SPALVOS!!!

 

Midijos su daržovėmis - puikus šventinis užkandis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1kg midijų kuo didesnių
 2. 2 parikos žalios
 3. 1 paprika raudona
 4. 2 pomidorai
 5. 1 didelis baltas svogūnas ( saldus)
 6. 1/2 citrina
 7. aliejus
 8. druska
Paruošimo būdas
 1. Išvalykite midijas, išplaukite. Į sausą gilią keptuvę suberkite geldeles. Uždenkite ir kai jos atsidaro išjunkite kaitrą. Leiskite midijoms avėsti. Išrinkite, kad būtų graži midija vienoje pusėje. Sudedate į lėkštes ir leiskite atvėsti.
 2. Nulupkite paprikas ir pomidorą. Iš pomidoro išimkite sėklas ir skystį.Susmulkinkinkite. Supjaustykite svogūną. Viską sumaišykite. Palaistykite 1/2 citrinos sultimis, jeigu citrina mažai sultinga, paimkite ir kitos. Pašlakstykite alyvuogių aliejumi, GAUSIAI. Išmaišykite.
 3. Prieš tiekiant į stalą, išdėliokite midijas lėkštėje ir gausiai apdėkite pasimarinavusiomis daržovėmis.
Pastabos
 1. Tipiškas Andalūzijos krašto, Ispanijoje, patieklas.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą