Kaip visuomet, artėjant vienokioms ar kitokioms šventėms vis daugiau susimąstome ką padėti ant vaišių stalo. Žinoma, tradicinių mūsų šeimos patiekalų jokiais būdais neišbrauksi. Kaip mes be kučiukų ar spanguolių kisieliaus, silkės ar virtinukų su džiovintais grybais? Bet išaušta Šv. Kalėdų rytas ir pietų stalui galime reikštis kaip tik išmanome. Mes dažniausiai iškepame žąsį, mama būtinai kokį šmotą mėsos, brolienė pyragą ar tortą, tačiau būtinai pasivaišiname ir kuo nors tokiu neįprastu, nauju, kad liktų prisiminimai patiekalu ar užkandžiu:- o mes dar ragavome kažkokios “nesąmonės”, kuri buvo nerealiai skani ir gal įtraukime į sekančių švenčių vaišių stalą. Todėl labai tikiu, kad aštuonkojo salotos su bulvių koše , puikiai tiks.

Mano gyvenimas taip susiklostė, kad vis daugiau ir daugiau laiko praleidžiu Ispanijos šiaurėje, kur ispaniška virtuvė susimaišiusi su prancūziškąja. Nes vila Aires ( beja, aš greitai jus visus pakviesiu čia paviešėti) yra tiesiog pačiame šių dviejų valstybių susiėjime, tad kasdien galime ragauti vienos ar kitos šalies virtuvės patiekalų, arba jų abiejų mikso. Belieka persiristi per kalną, ką galima padaryti ir pėsčiomis su kuprine ant pečių, o jeigu tingite, galite tiesiog pervažiuoti 2km serpentinais ir vaišintis prancūziškame restoranėlyje. Bet dabar ne apie tai, nes puikiai viską galima pasigaminti ir pačiam ir sumiksuoti kaip pats nori.

Beja, aštuonkojo salotos su bulvių koše  yra Maria Jose pagaminta, mūsų šventės proga. Salotos man taip patiko, kad dabar gaminu pati ir gan dažnai. Nes paprasčiau ir skaniau nebūna, ypač tokiems kaip aš, kurie mėgsta bulves ir jūros gėrybes. O aštuonkojis tam puikiai tinka. Aštuonkojį esu gaminusi jau ne kartą, tai aštriau, tai švelniau, o tai ir visai gaiviai, bet šį kartą porcijomis. Tačiau, artėjant šventėms : aštuonkojo salotos su bulvių koše puikiai tiks kaip užkandis, ypač jeigu susirinks daugiau svečių.

Artėjant šventėms : aštuonkojo salotos su bulvių koše
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2kg aštuonkojo ( šviežio arba šaldyto)
 2. 1kg bulvių
 3. 200ml pieno
 4. 100g sviesto
 5. druska
 6. pipirai grūdeliais
 7. 2 lauro lapai
 8. 100ml alyvuogių aliejaus
 9. 1arb.š. rūkytos aštrios paprikos miltelių
Paruošimo būdas
 1. Pirmiausia išvirkite aštuonkojį. Į verdantį vandenį su lauro lapais, druska ir pipirų grūdeliais įmerkite aštuonkojį. Palaikykite 1-ą minutę ir vėl ištraukite. Vandeniui antrą kartą užvirus, sugrąžinkite aštuonkojį atgal į puodą ir mažos ugnies virkite. Priklausomai nuo jo svorio, apie 1-o kilogramo aštuonkojis verda 45 minutes. Įbeskite šakute į storiausią vietą, turite pajausti, kad bedasi kaip į išvirtą bulvę, minkštai. Išimkite aštuonkojį iš puodo.
 2. Išsivirkite bulves su druska. Labai gerai sutrinkite su karštu pienu ir sviestu. Pieno pilkite tiek, kad košė pasidarytų grietinės konsistencijos, tokia skystesnė.
 3. Pakaitinkite aliejų, bet jokiais būdais neužvirkite, tiesiog kad būtų šiek tiek karštas. Suberkite rūkytos paprikos miltelius ir pamaišykite, kad paprika kuo greičiau atiduotų savo skonį ir aromatą.
 4. Sudėkite į norimo dydžio indelius bulvių košę, ant jų suberkite pjaustytą aštuonkojį ( aš sunaudojau ne visą, bet tiek kiek reikia į porcijas) ir pabaigoje užliekite aliejaus padažu.
Pastabos
 1. Kaip jau minėjau, bulvių košė turi būti kuo skystesnė, bet ne per skysta, kad aštuonkojo gabalėliai neskęstų. Aštuonkojį nebūtina sudėti visą, tiesiog kaip jums atrodo gražiau. Kitą dalį galite padėti į šaldytuvą ir sunaudoti kitiems patiekalams, užkandžiams ar salotoms.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 4

 1. Ar čia salotos? Čia gal tiesiog normalus antrasis patiekals – kalmarai su bulvių koše? Kam čia išsidirbinėt su pavadinimais?

  • Odeta
   Odeta

   Miela Salota, nebūtinai salotos lapai yra salotos, o aštuonkojis nebūtinai kalmaras. Jūs galite vadinti kaip tik norite, o jeigu pateikiu ne kaip pagrindinį, o kaip “starterį”, tai nebūtinai turiu vadinti buvių koše.

 2. Salota matyt pikta yra vien nuo salotu lapu kokiu, uztat siaurai taip ir ziuri 😀 Pvz., garsusis kreveciu “kokteilis” kaip starteris – irgi nera kokteilis :))
  Odeta, sis uzkandis atrodo nerealiai, tikiu kad pilvukam fiesta tikra, mielai imciau starteriui tokias salotas 😉

  • Odeta
   Odeta

   Skaitytoja, faktas!
   Šio bulviško švelnumo ir kremiškumo konsistencijos masėje, aštuonkojis tobulai dera….nežinau ar tai būtų skanu didelėje bulvių masėje 🙂

Parašykite komentarą