… o taip, tai mano nauja MEILĖ !!! …grįžtu ir grįžtu aš prie tos savo meilės. Apleidžiu, pamirštu, prisiskaitau kaip nesveika ar riebu, bet praeina tarpas gyvenimo ir vėl aš jo pasiilgstu…t.y. SVIESTAS! Ešerys keptas svieste – tobulas švelnumas : kažkas švelniai erotiško, tarsi prancūziškas bučinys, tavo lėkštėje…saldu…

Sviestas suteikia malonų aromatą, žuvies tekstūrai švelnumą ir kremiškumą. Dar žiupsnelis prieskoninių žolelių ir tobuli pietūs ar vakarienė, garantuoti. Svieste aš kepu ne tik žuvį, bet ir mėsą, daržoves. Sviestas padaro stebuklus. Geriausias prieskonis – padeda kitiems skoniams atsiskleisti. Ir visai be reikalo mes jo bijome, vengiame. Rodos nuo jo sustorėsime, bet tikrai tai nėra tiesa. Tiesiog riebesnio maisto mažiau suvalgysim, greičiau pasotėsim. Juk, geriau mažiau, bet skaniai. Kai pradėjau taip galvoti ir savo kažkurį smegenų pusrutulį perverčiau, kad storėjame nuo netvarkingos, chaotiškos mitybos, porcijų dydžio, bet tikrai ne nuo sviesto. Aš jo atsiprašiau ir pradėjau mėgautis skaniausiais patiekalais su sviestu. Ir jokiais būdais niekada jo nekeisčiau į jokį riebalų mišinį ar juo labiau margariną. 

Man ešerys keptas svieste, tikras įrodymas, kad patieklas tampa tik dar skanesniu. Sviesto saldumas ir aromatas patiekalui suteikia kremiškumą – tobulą švelnumą. Galima kepti ne tik ešerį, bet ir kitą žuvį, ir nebūtinai folijoje, bet galima ir maišelyje arba tiesiog keptuvėje. Esu jau išbandžiusi ne kartą kepdama doradą, upėtakį, lydeką, menkę…Svarbiausia ant mažos ugnies ar kaitros, nes kitu atveju sudengsite sviestą, apkartinsite savo patiekalą. 

Ešerys keptas svieste – tobulas švelnumas

2 porcijos

Ingredientai

2 ešerio file

2 česnako skiltelės

50g sviesto

raudonėlis

druska

pipirai

“citrinos riekelės

Paruošimas

Orkaitę įkaitinkite iki 150 laipsnių.
Česnako skilteles gerai sutraiškykite, kad būtų kuo plonesni, kad spėtų atiduoti aromą ir spėtų suminkštėti ir po vieną įdėkite į kiekvieną folijos krepšelį. Tada sudėkite ešerio file, pabarstykite raudonėliu, druska, pipirais, uždėkite citrinos riekeles ir susmulkinto sviesto gabalėlius. Neuždarye krepšelių – palikite atvirus.
Kepkite 15-17 minučių, priklausomai nuo file storumo.

Pastabos

Galima naudoti ir kitą žuvį. 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą