Pastaruoju metu manyje prasidėjo kažkoks virsmas. Kuo toliau tuo dažniau užsimanau kruopų ir daržovių, ko negalėčiau pasakyti apie mėsą. Žuvies, be abejo, niekaip negaliu atsisakyti. Neišsivaizduoju savęs, neįsikandusios žuvies ar kitų jūros gėrybių, bet be mėsos tikrai galiu save matyti ramiai vaikštinėjančią. Iš tiesų, ir be daugelio įvairiausių kruopų galiu sau ramiai gyventi, ypač be avižų, manų ar sorų. Yra ir kitų, ne tokių mėgiamų, bet pakenčiamų, arba kitaip sakomai “valgomų” kruopų: miežinės, perlinės ar kokios pupelės. Tačiau grikių kruopos, tai tikrai netelpa nei į vieną nei į kitą kitą nemėgiamųjų klasifikaciją. Grikių salotos arba garnyras su daržovėmis, na čia jau kaip nori taip ir vadini, man yra vienos iš puikiausių. Jas dažniausiai gaminu paprastuoju būdu, tiesiog užmerkiu karštu vandeniu ir palaikau, kol šios išbrinksta ir tampa maloniai kramtomos. Tada apkepu kubeliais supjaustytas daržoves ir viską sumaišau. Jeigu trūksta rūgšies, įdedu citrinos sulčių, obuolių ar vyno acto arba tiesiog mėgaujausiu natūraliu skoniu.

Grikių salotos arba garnyras su daržovėmis, puikiai tinka su visomis kepamomis ar tiesiog šviežiomis daržovėmis. Tiesiog priklauso nuo tos dienos nuotaikos. Jau esu gaminusi ir aprašiusi su šviežiomis pavasarinėmis salotomis, bei kaip plovą. Bet galima improvizuoti ir improvizuoti. Ką gamini su kitomis kruopomis, manau puikiai tiks ir su grikiais.

Grikių salotos ar garnyras su daržovėmis
Galima ir su kitomis kruopomis
Spausdinti
Ingredientai
 1. 200g grikių kruopų
 2. 1 raudonas svogūnas
 3. 1 morka
 4. 1 geltona cukinija
 5. 1 saliero stiebas
 6. 1 žalia paprika
 7. 1 čili pipiras
 8. 1 nedidelė česnako skiltelė
 9. 3 valg.š. alyvuogių aliejaus
 10. 1/2 citrinos sulčių
 11. druska
 12. malti juodi pipirai
 13. smulkinta šviežia petražolė
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro arba ryte, priklausomai kada valgysite, užmerkite grikių kruopas. Jeigu norite greičiau užpilkite verdančiu vandeniu, jeigu be streso, šaltu.
 2. Svogūną susmulkinkite. Cukiniją, papriką, čili, morką, saliero stiebą susmulkinkite kubeliais. Viską, išskyrus saliero stiebą, apkepkite su mažiausiu lašeliu aliejaus. Kol daržovės šiek tiek apkeps, bet liks traškios. Pabaigoje, kai bus daržovės apkepusios, sumaišykite su sutraiškyta česnako skiltele. Viską išmaišykite su grikiais ir suraikytu salierų stiebu. Pabarstykite druska, juodaisiais mailtais pipirais. Aliejų iišplakite su citrinos sultimis ir sumaišykite su grikių-daržovių mišiniu.
Pastabos
 1. Grikius galima pakeisti lęšiais, avinžirniais, perlinėmis kruopomis ar kuskusu....
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą