Meldžiuosi meldžiuosi šiam užkandžiui: Baklažanų suktinukams su faršu pomidorų padaže. Šiame užkandyje nekeisčiau nė vienos sudedamosios dalies. Tai tikriausiai pats tobuliausiais baklažanų užkandis su pomidorų padažu. Kada pomidorų gausa švelniai nuslopina kepto baklažano riebumą ir maloniai sudrėkina jautienos faršą. 

Kaip gimė mintis pasigaminti šį užkandį? Turėjau vieną pradėjusį vystį baklažaną, užsilikusių vasarinių pomidorų, bei jautienos faršo, kurio liko nesunaudoto nuo įprastų kotletukų gamybos. Ir tiesiog, pasitelkusi savo skaitytų knygų, “blogų”, žurnalų fantaziją, išbandžiau ir dabar galiu drąsiai pasakyti, kad šis Baklažanų suktinukų su faršu pomidorų padaže variantas , toks labai be jokio įsipareigojimo užkandis, tačiau su visu šimtu procentu malonumo. Šventė gomuriui.

Baklažanų suktinukus pomidorų padaže esu gaminusi su fetos sūrio, mocarelos, pievagrybių, ryžių įdarais. Drąsiai galiu pasakyti, kad su visais įdarais tikrai smagus skonis gaunasi. Gal tik su fetos sūriu darant reiktų nepamiršti, mažiau druskos berti ar iš viso be jos gaminti. Kartais net nebūtina daryti kaip suktinukus, galima baklažanus pateikti susluoksniavus, ar tiesiog kaip kokią užkepėlę pateikti. Svarbiausia nepamiršti pasidaryti TO pomidorų padažo.

Baklažanų suktinukai su faršu pomidorų padaže
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 didelis baklažanas
 2. 300g jautienos faršo
 3. 8 prinokę pomidorai
 4. 2 svogūnai
 5. 2 skiltelės česnako
 6. 1/4 arb.š. pankolio sėklų
 7. 1/2 arb.š. raudonėlio
 8. 2 lauro lapai
 9. malti juodi pipirai
 10. aliejus
 11. druska
 12. petražolių lapeliai
Paruošimo būdas
 1. Jautienos faršą sumaišykite su druska, maltais juodais pipirais ir 1 smulkintu svogūnu. Išminkykite.
 2. Pomidorus nulupkite ir supjaustykite ketviršiais ar į aštuonias dalis, priklausomai kokio jie dydžio. Jeigu pomidorai labai vandeningi ir juose labai gausu sėklų, geriau jas išimkite, kad padažas būtų gražesnis ir tolygesnis. Svogūną susmulkinkite. Česnako skilteles itin smulkiai sukapokite.
 3. Gylioje keptuvėje arba puode, įpilkite lašą aliejaus. Suberkite pankolio sėklas. Apkepkite svogūnus, bet tik tiek, kad jie suminkštėtų ir pasidarytų skaidrūs. Supilkite pomidorus. Suberkite drsuką, maltus juodus pipirus, raudonėlį, lauro lapus. Virkite ant labai mažos ugnies, nuolat pamaišydami apie 25 min. Išimkite lauro lapus. Sutrinkite smulkintuvu iki vientisos masės ir vėl grąžinkite ant kaitros keletai minučių. Pabaigoje, kai jau nebevirs padažas, suberkite česnaką, išmaišykite.
 4. Baklažaną supjaustykite išilgai riekelėmis. Apkepkite keptuvėje su šlakeliu aliejaus iš abiejų pusių, kol pagels. Nusausinkite ant popierinio rankšluosčio. Atvėsinkite. Susukite jautienos faršą į baklažą ir išdėliokite kepimo inde. Užpilkite atvėsusiu pomidorų padažu. Kepkite iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15-20 minučių. Prieš tiekiant, pabarstykite šviežiomis smulkintomis petražolėmis ar baziliko lapeliais.
Pastabos
 1. Baklažanų suktinukų įdarus galima gaminti įvairius: sūrio, grybų, ryžių ir t.t.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą