Lęšių ir paprikų kario užkandėlė labai patiko tiek užkietėjusiems mėsavalgiams, tiek ir prisiekusiems veganams. Toks buvo vienas vakarėlis mūsų namuose, kur reikėjo įtikti dviems labai skirtingoms svečių grupėms. Kadangi pati labai mėgstu įvairias daržoves, pagaminti veganiškų užkandžių buvo tikrai nesunku, bet, kad paragavę mėsėdžiai buvo patenkinti tiek pat kiek ir veganai, kuriems buvo pagamintas šis užkandis. Mane tikrai nustebino toks įvykių srautas, kai “mėsavalgiai” sukirto beveik visus veganams skirtus užkandžius. Teko gaminti net antrą “užėjimą”.

Šiam lęšių ir paprikų kario užkandėlės šventiškumui puikiai tiko duonelės “dubenėliai/krepšeliai”. Absoliučiai vieno kąsnio dydžio ir tobulo juodos duonos skonio. Būna pirkti beveik visuose prekybos centruose ir su įvairiais skoniais, bet tikrai neverta švaistyti laiko. Reikia išsirinkti pačių paprasčiausių, be jokių priedų. Nupirkus duodnelės “dubenėlius/krepšelius” su prieskoniais, nebesijaus tikro, sugalvoto užkandžio skonio.

Žinoma, galima šią užkandėlę dėti ant paprastos juodos duonos arba ant prancūziško batono ar ciabatos. Bet skaniausia ir gražiausia aprašytuose duonos “dubenėliuose/krepšeliuose”. Galima ir lęšių su lašiša salotas ar silkę pateikti taip pat. Man tai puiki idėja, kai norisi juodos duonos, bet nedaug. Rašant šovė mintis, kad jeigu neturite tų mažų duoniukų,  galite dėti ant kietesnių mažų salotų lapelių arba paprastuoju būdu, dėti šaukštu į lėkštę ir ragauti. 

Puikus lęšių ir paprikų kario užkandis ne tik užkvepins virtuvę, bet jūsų gomurį apgaubs švelniai šildančių aštrumėliu. Ypač, kai norisi šilumos grįžus iš rudeninio kiemo.

Lęšių ir paprikų kario užkandėlė
Spausdinti
Ingredientai
 1. 200g juodųjų lęšių
 2. 1 svogūnas
 3. 2 paprikos
 4. 1 nedidelė cukinija
 5. 1 pomidoras
 6. 1 čili pipiras
 7. 1 česnako skiltelė
 8. aliejus
 9. 3 gvazdikėliai
 10. 1/2 arb.š. malto kumino
 11. 1 arb.š. maltos kurkumos
 12. 5 kardamono sėklos
 13. 1 žvaigzdinis anyžis
 14. žiupsnelis šviežios kalendros
Paruošimo būdas
 1. Iš vakaro, vandenyje užmerkite lęšius.
 2. Kitą dieną. Sukapokite svogūną, česnaką, čili. Pomidorą ir paprikas nulupkite ir supjaustykite smulkiais gabalėliais kartu su cukiniją.
 3. Įkaitinkite keptuvę. Suberkite sausus prieskonius: kuminą, kurkumą, gvazdikėlius, žvaigždinį anyžių. Maišydami apkepkite.
 4. Supilkite į keptuvę su prieskoniais, aliejų. Suberkite svogūną su čili. Kai pastarieji švelniai pagels, suberkite išmirkusius lešius. Kepkite maišydami apie 5-7 minutes. Suberkite paprikas su pomidorais. Vėl kepkite maišydami apie 5-7 minutes. Kol daržovės suminkštės. Pabaigoje sudėkite česnakus su cukinijomis. Išmaišykite ir po 1 minutės nuimkite nuo kaitros. Pabarstykite smulkinta kalendra. Išmaišykite.
 5. Sudėkite į duonos "dubenėlius/krepšelius"
Pastabos
 1. Galima tiesiog dėti ant salotos lapo ar duonos riekelės. Priklausomai, kaip sočiai tikitės užkąsti.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą