Ir toliau prisiekinėju savo meilę žuviai. Kadangi Lietuvoje doradą visada parduoda tik su galva ir visais kitais organais, tai tampa iššūkiu (kaip dabar madinga sakyti) pasigaminti file. Jeigu restorane pasiūlo dorados file, tai irgi dažniausiai ji būna iškepta kaip vienetas ir tik prie užsakovo akių išfiletuojama, arba atnešama išfiletuota, bet matosi, kad jau buvo pajutusi pečiaus kaitrą:). Kadangi mano brangiausi žmogeliukai mėgsta file, nes joje nebūna kaulų, o tai reiškia, kad nereikia medituoti lėkštėje, kruopščiai išrinkinėjant ašakas, nusprendžiau pasikankinti ir padaryti Dorados file.
O po švenčių užsimesti kilogramai visiškai nenori lengvai kristi, tai nusprendžiau, kad padariau dėl jų file, tai jau jie dėl manęs suvalgys ir dietiškai pagamintą žuvytę. Lygybės, kaip ne kaip turi būti:).
O kai cukinijai panaudojamas Aguonėlės aparatas Daržovių spaghetti su lašiša , tik girti ir belieka (ojoj…bijau prisikalbėti). Su tokiu stipriu nusiteikimu siūlau pas Nidą nusižiūrėtą kepimo būdą Lašiša su porais en papillote kepimo būdą.4 porcijos

2 dorados
1 nedidelė cukinija
1 čili pipiras
1 laimo vaisius
10 juostelių per visą skersmenį imbiero šaknies
druska
sviestas

 

Išfiletuoju doradas. Cukiniją supjaustau su Aguonėlės aparatu. Įdedu po kelias riekeles laimo vaisiaus ir čili pipiro, po 2 riekeles imbiero. Apiberiu druska, uždedu po sviesto gabaliuką apie 5-7 g. ant kiekvienos žuvies. Supakuoju į kepimo maišelius ir pašaunu kepti 180 laipsnių temepratūroje 10minučių.

 

Patikėsite ar nepatikėsite, bet sukirtome viską!.. tik imbierą, laimą išstumdėme į kraštus:) Viskas labai sultinga, cukinijos lengvai ir švelniai traškios. Kepsime kepsime kepsime…o ir šiaip man en papillote visada gerai:)

Odeta
Autorius

Komentarų: 17

 1. Nu pasaka, o ne patiekalas!! Jei dar lašelį vyno balto būtum įpylus, tai dar kitoks skonis būtų gavęsis:) O kas tas Aguonėlės aparatas??? Man irgi reikia tokio, kad taip pjaustytų…

 2. Odeta Atsakyti

  Nida, tikrai pasaka:)) O tą Aguonėlės aparatą, jeigu pas jus Izraeilyje siunčia amazonas nemokamai, būtinai nusipirkite. Nes LT siuntimas kainuoja tiek pat kiek pats aparatas:( Mus tas aparačiukas, kuris dabar turi Aguonėlės vardą yra tiesiog užvaldęs:)))))

 3. Odeta Atsakyti

  Aušra, maišiukai, vos ne šiukšlių ar gali būti kam įdomūs?::))) Bet patikėk, rezultatas iš kojų verčiantis:) Neturin tos Aguonėlės pjaustyklės, galima ir pačiai labai plonai susipjaustyti:)

 4. Apatinėj nuotraukoj taigi ne maišiukai pagrindiniam plane 😀 Ten jau MAISTAS 🙂 O cukinijas rankomis pjaustytis… čia save baudžiant nebent 🙂

 5. Odeta Atsakyti

  SUTINKU:) Aš tiesiog pagalvojau apie mašinėlę:) nes neturiu kitokios patirties:) Kartą bandžiau morkų kimči pasidaryti su rankine tarka….nusitarkavau nagus. Dabar turiu išsigelėbėjimą. Bet manau, kad visokių kitokių variantų yra ne vienas….Aguonėlės aparačiukui:)

 6. Oi, mačiau tokią mašinėlę viename restorane su open kitchen. Reikės paieškoti čia, vietinėse parduotuvėse, arba LT pirkti.

 7. Žinau, kad man niekas jau neleis įsigyti dar vieno rakando, bet aš dar pas Aguonėlę jį pamačiusi užsimaniau 🙂 O paragavusi žaliavalgiškų cukinijų spagečių užsimaniau kvadratu 🙂 Bet vis tiek nebėra kur dėti naujos virtuvinės įrangos 😀

  • Odeta

   Vilma, reiškiasi reikia keisti būstą;))))) Kad visi esami ir būsimi virtuviniai rakandai tilptų:))))) (juokauju)
   Mane irgi tie spagečiai tiesiog užvaldė, dabar iš visko suku ką tik randu tinkamo:)

 8. Anonimiškas Atsakyti

  Oho! Va cia tai patiekalas! Valgyt uzsimaniau :))) Jau isivaizduoju skoni…. Labai labai liux, reikia nepamirsti sios idejos 🙂
  Skaitytoja

 9. Odeta Atsakyti

  Skaitytoja,dar svečiams pateikiau žemoje temperatūroje keptą lašišą su tais pačiais cukinijų spagečiais sumaišytais su špinatais, tačiau šį kartą spagečius palaisčiau citrinos sultimis ir vos minutę kartu špinatais pašildžiau keptuvėje. Buvo traškūs, šilti sultingi. Dar geriau nei vokelyje:) išbandyk, manau tikrai liksi patenkinta rezultatu:)

  • Anonimiškas

   O, cia irgi gerai skamba! Traskios salotikes irgi geris 🙂
   Skaitytoja

Parašykite komentarą