Dar viena ispaniškoji užkandėlė. Ją nusižiūrėjau anksteniųjų ir pastarųjų kelionių metu. Dažniausiai Ispanijoje aštuonkojis valgomas su virtomis bulvėmis ir rūkytomis paprikomis,  troškintas raudoname vyne arba kaip salotos su balto vyno actu, svogūnais bei gausybe įvairių paprikų ar pipirų. Ir daug rečiau Ispanai valgo grilintą aštuonkojį, ko negalėčiau pasakyti apie graikus, kurie gamina minkštutėlį, pūkinį grilintą “žvėrį”. Todėl labai smagu, kad galima keliauti po skirtingas šalis ir vis pajusti to paties jūros gyvūno skirtingus skonius.
Labai lengvos ir gaivios baltyminės salotos. Ypač smagios karštomis vasaros dienomis ar prie vyno.

 

Gaivios aštuonkojo salotos
Spausdinti
Ingredientai
 1. 4 aštuonkojo kojos
 2. 1 svogūnas
 3. 5 kvapnieji pipirai
 4. 2 lauro lapai
 5. vanduo
 6. druska
 7. 1 raudonas svogūnas
 8. 1/2 raudonosios paprikos
 9. 1/2 žaliosios paprikos
 10. 8 slyviniai pomidoriukai
 11. 1 valg.š. balto vyno actas
 12. ypač tyras alyvuogių aliejus
 13. druska
 14. smulkintos petražolės
Paruošimo būdas
 1. Pirmiausia išvirkite aštuonkojį. Į puodą įpilkite gausiai vandens. Užvirus vandeniui, minutei įmerkite visą aštuonkojį ir vėl ištraukite. Vėl užvirus vandeniui sugrąžinkite aštuonkojį į puodą. Sudėkite prieskonius: svogūno galvą, pipirus, lauro lapus, druską. Virkite 40-60 minučių, priklausomai nuo dydžio. Patikrindami aštuonkojo minkštumą, bęskite šakute: turi jaustis lyg į minkštą bulvę durtumėte. Atvėsinkite. Nupjaukite 4 kojas, supjaustykite riekelėmis.
 2. Paprikas sukapokite apie 1cm dydžio gabalėliais, pomidoriukus perpjaukite pusiau ( jeigu naudosite didelius, tai išimkite sėklas, jos suteikia bereikalingos drėgmės), o svogūnus riekelėmis.
 3. Atskirame indelyje sumaišykite balto vyno actą, mažą žiupsnelį druskos ir aliejų. Užpilkite ant daržovių ir aštuonkojo. Viską išmaišykite. Padėkite į šaldytuvą pusvalandžiui pasimarinuoti. Karts nuo karto pamaišykite.
 4. Prieš tiekiant pabarstykite smulkintomis petražolėmis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 2

 1. Anonimiškas Atsakyti

  Nezinau kad uz tokia vakariene dabar atiduociau! Jau isivaizduoju nerealu skoni. Reikia ieskoti astuonkojo, ne kitaip 🙂
  Skaitytoja

  • Odeta

   Kai rasi, tai butinai pasidaryk ir sias salotas, tikrai vertos demesio.

Parašykite komentarą