Savaitgaliais, kai galima atsikelti vėliau, niekur neskubėti, su chalatu šmirinėti didesnę dalį dienos ir žinoma valgyti lėtai vėlyvus pusryčius. Tokiais rytais mes dažniausiai valgome kiaušinius. Dažniausiai būna minkštai virtas kiaušinis su riekute juodos duonos. Jeigu turiu šaldytuve sūdytos lašišos ar kitos žuvies, tada mėgaujuosi mikštai virtu kiaušiniu su žuvimi. Kartais, jeigu netingiu, išverdu kiaušinių be lukšto arba su įvairiausiais įdarais kaip čia, o dar indeliuose. Bet apie tai esu jau rašiusi savo ankstesniuose įrašuose.

Jeigu būna savaitgalis sodyboje, mes kepame kiaušinienes. Jos būna įvairiausios: su lašinukais, su bulvėmis, su kumpiu, tiesiog su akute ir t.t. Tačiau kai prasideda pomidorų sezonas, būtinai kepu kiaušinienę su pomidorais. Man tai pati skaniausia kiaušinienė pasaulyje 😉
Žydai kiaušinienę su pomidorais vadina Šakšuka, prideda paprikų, sūrio, jos atmainų irgi pridaro įvairiausių. Aš savo kiaušinienę su pomidorais dažnai pavadinu tiesiog mano mylimiausia kiaušiniene.
 
Kiaušinienė su pomidorais
Paprika kiaušinienėje su pomidorais nėra būtina
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 kiaušiniai
 2. 2 pomidorai
 3. 2 svogūnų laiškai
 4. 1 paprika
 5. sviestas ghee
 6. druska
 7. malti juodieji pipirai
Paruošimo būdas
 1. Pomidorus nulupkite, supjaustykite kubeliais. Papriką nulupkite, supjaustykite kubeliais. Svogūnų laiškus smulkiai sukapokite.
 2. Įkaitinkite keptuvę su sviestu. Suberkite svogūnus, šiek tiek apkepkite, bet tik tiek, kad nepakeistų spalvos. Suberkite supjaustytus pomidorus, paprikas ir maišydami kepkite, kol skystis ženkliai nugaruos ir daržovės suminkštės. Pabarstykite druska, pipirais. Išmaišykite.
 3. Įmuškite kiaušinius. Kepkite, kol baltymas pabals, o trynys liks skystas.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Komentarų: 4

  • Odeta

   Skaitytoja, man kietai virti kiausiniai smirda, todel stengiuosi, kad trynys visada butu skystas 🙂

 1. Man šis patiekalas irgi geriausias savaitgaliui, kai yra laiko pasižaisti, ir kai pusryčiai būna vėliau nei darbo dieną:) Mes dažniausiai šakšuką gaminam, bet čia beveik tas pats – pomidorai ir kiaušiniai sudaro pagrindą:)

  • Odeta

   Nida, tikrai labai panašu į šakšuką, tik prieskonių mažiau 😉

Parašykite komentarą