Labai mėgstu burokėlius. Valgau juos žalius, šaldytus, virtus, sriubose, garnyruose ir dar bele kur. Tik ne sultys. Va jų tai tikrai nekenčiu 🙂 Iš burokėlių ne kartą net kugelį esu kepusi. Bet labiausiai man patinka barščiai. Mano draugė, kurios tėvai ukrainiečiai ir ji moka gausybę tos šalies nacionalinių patiekalų, kartą išmokė kaip teisingai išvirti barščius, su vienokiomis ar kitokiomis improvizacijomis, bet visuomet skanius. Dar vienas svarbus priedas prie barščių, yra bandelės, kaip ukrainiečiai vadina pampuškos. Bandelės prie barščių gali būti įdarytos arba aplietos sviestu, žolelėmis ir česnaku. 

Bandelės prie barščių būna tokios purios, minkštutėlės ir žinoma ką tik iškeptos, dar šiltos. O receptas visai nesudėtingas ir nereikalaujantis precizikos, nes dedant į skardą reikia, kad bandelės liestų viena kitą. Ir būtų tokios beveik plėšomos. Tad imant iš skardos ir atskiriant vieną nuo kitos bandeles, jos būna daugiau arba mažiau sulipę ir atplėšus labai skaniai matosi jų purumas ir minkštumas. O, kai paragauji, tai abejonių nebelieka 🙂

Labai linkiu nepatingėti ir išsikepti šių minkštutėlių bandelių prie barščių .

Bandelės prie barščių
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 stiklinė šilto vandens
 2. 3 stiklinės miltų
 3. 7g sausų mielių
 4. 1arb.š. cukraus
 5. 1/4 arb.š. druskos
 6. 1 kiaušinio trynio
 7. 2 valg.š. pieno
 8. 100g. sviesto
 9. 4 česnako skiltelės
 10. 2 petražolių šakelės su stiebeliais
Paruošimo būdas
 1. Pašildykite vandenį iki kokių 30 laipsnių, kad jaustųsi šiluma, bet ne karštis.
 2. Miltus persijokite, suberkite mieles, cukrų, druską. Išmaišykite, tada supilkite šiltą vandenį ir minkykite, kol masė taps vienalytė, minkšta.
 3. Padėkite valandai pailsėti ir pakilti. Maniškė tešla padvigubėjo.
 4. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių.
 5. Bandeles suformuoti ir sudėti, kad jos tarp savęs vos vos glaustųsi. Aptepti kiaušinio trynio ir pieno plakiniu. Kepti 20 minučių.
 6. Česnakus ir petražoles smulkiai sukapoti. Sviestą išlydyti, nuimti nuo kaitros. Į jį suberti česnakus su petražolėmis. Aplieti iškeptas bandeles.
 7. Tiekti dar karštas prie barščių.
Pastabos
 1. Česnakinį užpilą galima daryti kaip įdarą, bet tada sviestą reikia netirpinti, bet sutrinti su česnakais ir petražolėmis.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą