Valdorfo salotos man visais laikais asocijavosi su sausa vištiena ir perdžiuvusiais graikiniais riešutais ar sūdytais iš indelio žemės riešutais gausiai apvoliotais majonezu ir sudėtus su kitais ingredientais į stiklinį ledų indelį. Čia man tokios asociacijos kildavo prieš 20 metų, kai pirmieji/ naujieji restoranai ar kavinės bandydavo visaip kaip pateikti negirdėtais neregėtais pavadinimais salotas ar kitus patiekalus. Kai užsisakydavai ir nelabai žinodavai ką gausi. Kadangi aš buvau tokia užmarši, tai mane lengvai apgaudavo, nes vis tas pačias salotas sugebėdavau užsisakyti ir vis atrasti tuos pačius ingredientus. 

Pavasario belaukiant vis dažniau norisi įvairiausių šviežių ir gaivių salotų. Kaip rudenėjant gomurys vis pagalvoja, kaip čia suvalgiu raugintų kopūstų ar agurkėlių, arba vasaros link braškių ilgesys užvaldo mintis. Smagus tas sezoniškumas, ilgesys ir atrandami alternatyvūs skoniai.

Valdorfo salotose obuolys ir salieras suteikia gaivumo ir šviežumo jausmą. Kol dar žiema už lango ir salotų lapeliai gležni, o ir ridikėliai dar labai brangūs. Šios salotos puikiai atgaivina. Jas galima valgyti vienas arba tinka kaip puikus garnyras prie žuvies ar mėsos. Jeigu nedidėti vištienos į pačias salotas,  kaip priklauso pagal tradicinį receptą, tai puikiai tiks ir prie lašišos ar menkės arba prie tos pačios vištienos, kalakuto, anties, veršienos ar kitos mėsos kepsnių kaip garnyras. 

Tikras atradimas prisimenant senas geras Valdorfo salotas, šiandien 🙂

Valdorfo salotos - pavasario belaukiant
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 rūgštesni obuoliai
 2. 1 nedidelė romaninė salota
 3. nedideli
 4. 3 salierų stiebai
 5. 1/2 raudono svogūno
 6. 2 valg. šaukštai razinų
 7. 2 valg. šaukštai kedrų riešutai
 8. 1 valg. šaukštas majonezo
 9. druska
 10. pipirai
Paruošimo būdas
 1. Obuolius, salierą ir svogūną supjaustykite riekelėmis. Razinas užmerkite į šaltą vandenį, pamirkykite. Gerai nusausinkite. Kedrų riešutus apkepinkite, kol šie švelniai paruduos. Salotas supjaustykite smulkiau.
 2. Viską suberkite į dubenį, sumaišykite su majonezu.
Pastabos
 1. Pagal originalų receptą reikėtų dėti virtą vištienos krūtinėlę ir graikiškus riešutus, bet puikiai tinka ir su kedro riešutais ir be vištienos.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą