Apie sepijas esu girdėjusi tikrai nemažai, dar vaikystėje, gal iš geografijos pamokų. Nežinau,  bet atklysdavo nuogirdos ar prisiminimai, kad yra toks sepijų rašalas, kuris viską nudažo juodai, tada kad sepijos būna milžiniško dydžio ir t.t. ir p.p. Tačiau pradėjus keliauti po pasaulį: matyti ir ragauti visokio “velnio” teko ne kartą susidurti tai pealla su sepijų rašalu, tai fidue, tai tos pačios sepijos savame rašale. Ir kažkodėl aš jas ragaudavau tik restoranuose ar užeigose. Net nežinau kodėl. Gal dėl to rašalo, gal dėl to, kad jos šviežios dažniausiai parduodamos nevalytos ir yra apsitraukusios juoda plėve. Nežinau. Kalmarus drąsiai pirkdavau ir nesukdavau per daug galvos ar juos čia sudėtinga ar lengva paruošti. Tep lep ant keptuvės ar ant griliaus ir patieklas puikiausias ant stalo.

Kartą su Maria Jose išsikalbėjome apie sepijas. Ir tiek pradėjo iš manęs juoktis, kad aš tokia visokia drąsi eksperimentuotoja ndrįstu imtis sepijų reikalo. Kad ja pagamintis dar lengviau už kalmarus, nors ir su tais nėra jokio vargo. Svarbu neužsisvajoti.

Maria Jose ne tik yra mano dešinioji ranka tvarkant savo ispanaiškai prancūzišką projektą www.visitportbou.com ranka, bet ir didžiulė ispaniškos klasikinės virtuvės žinovė ir mano mokytoja.

Taigi, atėjusios į Portbou turgelį nusipirkome sepijų, krevečių ir visokių gėrybių reikalingų mano vakarienės vaišių stalui. Grįžus Maria Jose parodė kaip išdoroti sepijas. Ogi labai viskas kaip valant kalmarus: nulupti viršutinę plėvelę, tada išspausti tarp čiuptuvų esančią “akį”, iš vidinės dalies iškrapštyti visus drebučius/riebaliukus. Labai gerai išplauti. 

Sepijų užkandį galima daryti keliais būdais: galima apkepti visą sepiją keptuvėje arba ant griliaus, galima supjaustyti ir lygiai taip pat kepti, galima troškinti su mėsa ir savo pačių rašale. Aš pasirinkau supjaustytą variantą ir patį paprasčiausią variantą, nes ragautojų buvo nemaža kompanija ir kad visiems užtektų po gabalėlį. O visa ko pagrindas buvo padažas.

4-6 porcijos

4 sepijos

3 česnako skiltelės

3 petražolių šakelės

aliejus

druska

Sepijas išvalykite nulupant viršutines plėveles, išimkite iš vidaus visus “riebalus” ir “akį” iš čiuptuvų. Gerai išplaukite. Nusausinkite.

Supjaustykite sepiją norimo dydžio juostelėmis. Atskirkite čiuptuvus.

Česnakus sutrinkite iki vientisos masės su petražolėmis, druska ir aliejumi.

Įkaitinkite keptuvę su šlakeliu aliejaus. Dėkite sepijos gabalėlius į keptuvę, kad nesiliestų vienas prie kito. Kepkite ant vienos pusės apie 0,5min. kai sepija pradės baltuoti, verskite ant kitos pusės. Kepkite vėl apie 0,5min arba kol sepija pasidarys balta, bet su dar vos matomu skaidrumu.. Išimkite iš keptuvės.

Užliekite iškeptus sepijos gabalėlius česnakų/petražolių padažu. Išmaišykite.

 

 

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą