Noriu pasidalinti savo naujuoju atradimu. Kokiu? Ogi, kad galima nusipirkti karpio file be kaulų! Aš nesu ta iš baikščiųjų, kuri nepirksiu žuvies, jeigu ji yra tikras kaulų rinkinys. Bet ta žuvis turi būti tikrai verta savo skoniu, kad galėčiau kantriai rinkti kaulus ir gaminti. Viena iš tų baisiai kaulinių žuvų yra Žiobrys, tačiau, dėl jo tartaro sutelkiu visą savo kantrybę ir išrakinėju po kaulelį. Nes dieviškesnės lietuviškos žuvies tobulai tinkančios valgyti žalią nesu sutikusi. O Karpis tikrai tarp tų žuvų kategorijos netilpo ir netelpa, kuriai galėčiau tiek daug skirti savo kantrybės ir laiko. Žinoma, karts nuo karto iškepu pagal savo draugės receptą su morkomis, bet tai ir tiek. Bet dabar, kai atradau, kad galima karpį nusipirkti jau nukaulėtą, negaliu atsidžiaugti ir perku jį vis dažniau.

Karpis drebučiuose – sveika ir šventiška , dėl kelių priežaščių: žuvis verdama, o ne kepama ir be jokių pridėtinių miltų ar riebalų, o kaip žinia drebučiai arba kitaip sakant želatinas yra absoliučiai reikalingas mūsų sanariams. O šventiška, nes šį patiekalą galite pateikti įvairioms šventėms, mažomis porcijomis arba kaip didelį pyragą, su įvairiausiai papuošimais ir įdarais. 

Aš kuo toliau tuo labiau pastebiu, kad man patinka atėjus į svečius ragauti kuo sveikesnių patiekalų, kuo mažiau sumakaluotų, kuo mažiau keptų riebaluose ar apvoliotų miltuose, o jeigu jie dar iškepti gausoje riebalų, tai iš viso negaliu prie lėkštės, net dėl mandagumo, prisiartinti.

Tad karpis drebučiuose, absoliuti priešingybė karpiui apvoliotam miltuose ir iškeptam riebalų gausybėje, rūkytam ar apvoliotam majoneziniame padaže ir iškeptame ant laužo. Žinoma, aš pati karpį ir ant laužo kepu, ir rūkau, ir volioju miltuose, bei kepu gausiame aliejuje. Bet visada džiugu atrasti ką nors labai paprasto, bet labai skanaus ir sveiko, ir dar atrodančio šventiškai.

Karpis drebučiuose - sveika ir šventiška
Galima naudoti kitą žuvį
Spausdinti
Ingredientai
 1. 1 nukaulėto karpio file ( apie 400g)
 2. 1 svogūnas
 3. 1 morka
 4. 1/2 arb.š. garstyčių grūdelių
 5. 2 svogūnų laiškai
 6. krapai
 7. 4 citrinos riekelės
 8. 2 kietai virti kiaušiniai
 9. 1 litras vandens
 10. 2 lauro lapai
 11. 5 grūdeliai kvepiančiųjų pipirų
 12. 5 grūdeliai juodųjų pipirų
 13. druska
 14. 15g želatinos lapelių
Paruošimo būdas
 1. Į didelį puodą, ant dugno suberkite lauro lapus, pipirus, garstyčias 1/2 svogūno supjaustytą riekelėmis. Ant viršau tvarkingai išdėliokite supjautytus karpio gabalėlius. Užpilkite vandeniu ir virkite ant itin mažos ugnies apie 20 minučių. Labai atsargiai nurinkite susidariusias putas, kad sultinys išliktu ypatingai skaidrus.
 2. Morkas smulkiai supjaustykite kubeliais, likusią pusę svogūno supjaustykite riekelėmis.
 3. Atsargiai išimkite karpio gabalėlius. Sudėkite juos į serviravimo indą.
 4. Karpio sultinį nukoškite per kuo tankesnį tinklelį. Vos vos užvirkite, suberkite svogūnus su morkomis. Iš karto išjunkite kaitrą. Suberkite druską. Sudėkite želatiną, ištirpinkite. Užpilkite ant žuvies.
 5. Kietai virtus kiaušinius supjaustykite riekelėmis. Svogūnų laiškus susmulkinkite. Sudėkite ant žuvies. Pabaigoje papuoškite krapų šakelėmis ir citrinos riekelėmis.
 6. Padėkite atšalti ir sustingti želatinai.
Pastabos
 1. Man skaniau, kai karpis būna pilnai apsemtas ir drebučiai suteikia žuviai šlapumą ( padažiškumą)
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą