Kalmarai mano gyvenime atsirado žiauriai senai, kai dar mokykloje mokiausi. Kaip šiandien atsimenu, besimokydama mokykloje, nusipirkau kažkokius nematytus konservus, atsidariau ir galvojau, kad dabar tai super papietausiu….ir še tau į veidą smūgis! Smarvė tokia!!!!!!!….kad bėgte išverčiau viską į unitazą, atidariau visus langus ir kvėpavau iškišusi galvą pro vieną jų, kad ne duok die neapsivemti. Tada pasakiau, kad jau šito “š” niekada gyvenime neragausiu. Bet, kaip sakoma, niekada nesakyk niekada.

Praėjus kažkuriam laikui, patobulėjus gyvenimui, pradėjau pirkti šaldytus kalmarus. Pradžioje tie kalmarai gaudavosi guminiai, bet laikui bėgant patobulėjau ir juos sugebėdavau išvirti ar ištroškinti netgi visai minkštus. Ypač skanūs gaudavosi troškinti grietinėlėje su morkomis. Bet juos ilgiau patroškinsi, vietoj guminukų galima bus valgyti. Kalmarai atvirkščiai nei aštuonkojai, nemėgsta ilgo kepimo/virimo. 

Didieji kalmarai dar būna pirkti jau supjaustyti žiedais, juos galima ne tik troškinti, bet ir grilinti pabarsčius miltais ar išmirkytus tešloje.

O dabar, kalmarai, tikras džiaugsmas. Ypač tie mažiukai. Jų neįmanoma perkepti, padaryti guminukų. Jie tobulo dydžio porcijoms, lengvai išdorojami, dar lengviau pagaminami. Tereikia pasigaminti česnakinį padažą su petražolėmis ir daugiau nieko netruks. 

Kalmarai puikiai tinka ir salotoms, užkandžiams esu gaminusi kalmarus su svogūnais, gaminau dar kalmarus įdarytus su chorizo dešra, šis receptas nerealaus, bet reikalaujantis pasisukioti virtuvėje. O kalmarai su česnakiniu padažu yra ir greita ir ypatingai skanu.

Kalmarai su česnakiniu padažu
tinka ir sepijos
Spausdinti
Ingredientai
 1. 8 kalmarai
 2. aliejus
 3. druska
Padažui
 1. sauja šviežių petražolių
 2. 3 česnako skiltelės
 3. 1/4 citrinos sulčių
 4. alyvuogių aliejus
Paruošimo būdas
 1. Kalmarus išvalykite po tekančiu šaltu vandeniu. Išimkite stuburą, išplaukite vidų, nulupkite plonąją odelę. Iš čiuptuvėlių išpjaukite akį. Nusausinkite kalmarus.
 2. Keptuvę su aliejumi įkaitinkite. Sudėkite kalmarus. Kepkite ant kiekvienos pusės po 3 minutes.
 3. Petražoles padažui ypač susmulkinkite. Česnakus sutrinkite. Sumaišykite su petražolėmis, švelniai minkykite/trinkite, kad skoniai susigertų. Pašlakstykite citrinos sultimis, aliejumi. Viską išmaišykite.
 4. Pagamintą padažą užpilkite ant iškeptų kalmarų.
Pastabos
 1. Pastaba: Kalmarus keptuvėje kepkite mažomis porcijomis ( po kelis vienetus), nepridėkite per daug. Jie išleis savo sultis ir išvirs, o ne iškeps. Šiuo atveju reikalingi kepti kalmarai.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą