Kažkada, kai buvau jauna ir praeidavau pro Zepter parduotuvę, žiūrėdama į vitrinoje išdėliotus blizgančius puodus, keptuves galvojau, kad tai mano svajonių puodai…tokie puodų puodai…ir kai vieną dieną, užsidirbusi savo svajonei užsukau į šią parduotuvę. Nusipirkau. Puoliau kepti, virti, kaitinti, garinti….Po to atsirado kitų puodų, kitų svajonių. Bet vienas receptas užstrigo LABAI. Kurį kartoju jau nežinia kiek metų ir kas kart vis džiaugiuosi ragaudama.

Vištienos kulšelės keptos keptuvėje, tai net ne receptas, o tiesiog gaminimo būdas. Vištienos kulšeles galima kepti ne tik Zepter, bet ir kitoje jums įprastoje keptuvėje. Svarbu uždengti. Jeigu nėra dangčio, tai puikiausiai tiks ir folija. Keptuvėje tokiu būdu galima kepti ne tik vištienos kulšeles, bet ir antienos žąsies ar kalakutienos. Keptos keptuvėje kulšelės būna maloniai paskrudusios, o mėsa išlieka sultinga.

Dar vienas smagus keptuvėje keptų kulšelių momentas, kad taip kepant nereikia riebalų ar vos vieną arbatinį šaukštelį aliejaus ar ghee sviesto, skrudimui tolygiau pasiskirstyti.

Dar labai mėgstu į tą pačią keptuvę įdėti keletą česnakų galvučių su visa odele. Jie suteikia papildomo aromato vištienos kulšelėms,o tuo pačiu pats įgeria jų…įvyksta labai kokybiški skonio mainai 🙂

Vištienos kulšeles kartais marinuoju, kartais tiesiog pabarstau pipirais, druska ir viena kita žolele. Tiesiog priklauso kokia tuo metu mano nuotaika. Šį kartą kepiau natūraliai, nemarinavau.

Tikrai, kartais paprasčiausi patiekalai yra visai neprasti.

Vištienos kulšelės keptos keptuvėje
Spausdinti
Ingredientai
 1. 2 vištienos kulšelės su oda
 2. 2 česnako galvutės
 3. 3 lauro lapai
 4. džiovintas raudonėlis
 5. malti juodi pipirai
 6. maltas cinamonas
 7. druska
 8. aliejus
Garnyrui
 1. 1 saliero galva
 2. 1 svogūnas
 3. 1/2 arb.š. garstyčių grūdelių
 4. 1/4 citrinos sulčių
 5. 2 valg.š. alyvuogių aliejaus
Paruošimo būdas
 1. Įkaitinkite keptuvę, įpilkite 1 šaukštą aliejaus, įdėkite višienos šlauneles, česnako galvutes, pabarstykite prieskoniais, druska. Uždenkite keptuvę dangčiu arba folija. Kepkite ant nedidelės ugnies 20 minučių. Apverskite ant kitos pusės ir toliau kepkite dar 20 minučių uždengę. Pabadykite šakute, jeigu reikalinga dar kartą apverskite, uždengus dangtį kepkite dar 10 minučių. Nudenkite dangtį, padidinkite kaitrą ir kepkite kol šiek tiek nugaruos.
 2. Saliero galvą suvyniokite į foliją ir kepkite orkaitėje apie vieną valandą.
 3. Svogūną su visais lukštais suvyniokite į foliją. Kepkite apie 30 minučių.
 4. Iškepusius salierą ir svogūną sutrinkite blenderiu. Užspauskite citrinos sultimis, palaistykite aliejumi, pabarstykite garstyčių grūdeliais, druska. Išmaišykite.
Pastabos
 1. Pagardinkite salotų lapais.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/

 

Odeta
Autorius

Parašykite komentarą