Sumuštinis su artišokais mano lėkštėje atsirado su labai jaukia ir skania istorija. Artišokas man kaip gėlė pumpurinė. Pamačiusi tą žalią arba violetinį pumpurinį artišoko žiedą, neatsilaikau. Su džiausmu įsidedu į krepšį ir tempiu namo. Tada apsikaustau kantrybe ir darinėju darinėju….ir tada jų jau nebenoriu.

Kartais artišokus perku jau stiklainukuose, keptus, marinuotus ar smulkintus ir sumaišytus su kitomis daržovėmis. Tokiais atvejais labai patogu ir greita, kai netikėtai užklumpa draugai, tada sumuštiniai su artiškais pasidaro laaaabai greitai. Tiesiog dedi ant ciabatos ar kito prancūziško batono ir turi prabangiausią užkandį. Bet vis tiek, tai nėra tas skonis, kai jie švieži, ką tik išvirti, iškepti ar gruzdinti.

Artišokai ne tik graži gėlė, bet ir su nauda sveikatai. Jie gerina virškinimą, gausūs vitaminų ABC, sergant ateroskleroze, gerina kepenų ir tulžies veiklą. O kai skanu ir sveika, vienas malonumas valgyti.

Šį kartą man labai pasisekė su artišokais. Kaip daugelis lietuvių nuskubėjome į kalnus, paslidinėti, pakvėpuoti erdviu oru, pasimėgauti saule ir žinoma paragauti štrudelio ar guliašo sriubos ir t.t. Šiais metais slidinėjome Italijoje, tad slidinėjimo malonumus derinome su itališkų miestelių pažinimu. Šį kartą aplankėme Padują. Su jos nuostabiu didžiuliu senamiesčiu ir žinoma turgumi. Turgus viliojo taip, kad net pagalvojau, jog būtų man čia labai sunku gyventi, nes labai norėtųsi viską suvalgyti….baisiai sustorėčiau, ten viskas taip gražu, skanu ir šviežia. Ir dar mums pasisekė, kad buvo šeštadienis ir šalia turgaus pastato įsikūrė ūkininkai/prekeiviai su tobulomis daržovėmis. Tad pamačiusi jau išdarinėtus artišokus, net nesuabejojau ar juos pirkti ar nepirkti. Žinoma, jie atsidūrė mano krepšyje.

Sumuštiniai su artišokais buvo puikus užkandis grįžus po kelionės, besidalinant įspūdžiais su draugais.

Sumuštinis su artišokais
Spausdinti
Ingredientai
 1. 4 artišoko pumpurai
 2. 1 svogūnas baltas
 3. 1/2 raudono svogūno
 4. 10 alyvuogių
 5. 3 vag.š. trintų pomidorų
 6. alyvuogių aliejus
 7. druska
 8. baltos forminės duonos riekelės
Paruošimo būdas
 1. Išdorokite artišokus. Naudokite išgramdytus artišoko "dubenėlius". Supjaustykite artišoką riekelėmis. Svogūną - pusžiedžiais.
 2. Į keptuvę įpilkite šlakelį alyvuogių aliejaus, suberkite svogūnus, šiems apkepus, suberkite artišokų riekeles. Maišydami apkepkite, kol artišokai švelniai pagels. Suberkite supjaustytas alyvuoges. Pabarstykite druska. Išmaišykite.
 3. Pomidorus nulupkite, sutrinkite trintuve iki tyrės konsistencijos.
 4. Sumuštinių ar kitą duoną paskrudinkite, aptepkite pomidorų tyre. Sudėkite artišokus ant duonos. Pabarstykite susmulkintais raudonais svogūnais.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą