Krevečių užkandis – kai reikia greitai, skaniai ir gražiai pasitikti svečius ar padaryti romantišką vakarienę savo artimam žmogui. Tereikia šaldiklyje turėti krevečių, o virtuvės spintelėje maišelį ruginės duonos krepšelių, žinoma šiokio tokio šaldytuvo turinio ir galvoje trupinėlį fantazijos. 

Dažniausiai krevečių užkandžius darau šiltus, tai a la gaspacho, tai ceviche arba su ryžiais. Kartais krevetes pakepu tiesiog su česnakais ir čili ( kaip ispanų užkandis gambas al ajillo), šis užkandis šiuo metu man yra topiškiausias, bet apie jį parašysiu kitą kartą. Dar krevetes man patinka dėti į įvairias jūros gėrybių sriubas. Apskritai: krevetės yra gėrių gėris, net ir šaldytos. Aišku, jas nevalgome kasdien, tai daugiau šventinis patiekalas visuomet papuošiantis, pagyvinantis stalą ir ragaujančių gomurį.

Šį krevečių užkandį sugalvojau spontaniškai, šaldiklyje aptikusi krevečių maišelį, kurį kažkada buvau nusipirkusi “Šiaurės jūra” parduotuvėje. O čia užsukusi, aš niekada tuščia neišeinu 🙂 Dar šalia krevečių gulėjo maišelis su šaldytomis sojos pupelėmis, tad krepšelių spalvingumas užtikrintai gražus ir gaivus.

Krevečių užkandis - kai reikia greitai, skaniai ir gražiai
Spausdinti
Ingredientai
 1. 15 šaldytų nevirtų krevečių su kiautais ( tipo tigrinių)
 2. 30 ruginė duonos krepšelių
 3. šaldytų sojos pupelių
 4. 1 skiltelė česnako
 5. 2 valg.š. majonezo
 6. 2 valg.š. graikiško jogurto
 7. 30 g kieto sūrio džiugas
 8. 1 arb.š. citrinos sulčių
 9. 3 lapeliai šviežio baziliko
 10. druska
 11. tyras alyvuogių aliejus
 12. rūkytos paprikos milteliai
Paruošimo būdas
 1. Šaldytas krevetes lėtai atšildykite šaldytuve. Užvirkite vandenį, sumeskite krevetes. Užvirus vandeniui iš karto nuimkite nuo kaitros ir palikite krevetes karštame vandenyje 2-3 minutes. Atvėsinkite. Nuimkite kiautus, išpjaukite žarną. Perjaukite krevetes išigai, pusiau.
 2. Kitame puode užvirkite vandenį, įdėkite druskos, suberkite šaldytas sojos pupeles. Virkite 4 minutes. Nukoškite ir pupeles suberkite į ledinį vandenį, kad pupelės neprarastų žalios spalvos.
 3. Sumaišykite majonezą, jogurtą, citrinos sultis, smulkiai sutarkuotą sūrį, sutraiškytą česnako skiltelę ir susmulkitą baziliką. Palikite 10-15min skoniams susigerti.
 4. Į ruginės duonos krepšelius dėkite po nedelį šaukštelį padažo, pusę krevetės ir kelias sojos pupeles.
 5. Palaistykite šlakeliu alyvuogių aliejaus ir pabarstykite rūkytos paprikos milteliais.
Pastabos
 1. Dieviškas skonis!
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą