Įdaryti pipirai Serano kumpio marškinėliuose receptas užkliuvo viename ispaniškame vakarėlyje, kuriame išragavau ne vieną įdomų užkandį ir pasižadėjau būtinai išbandyti namuose. Beja, ispanai tiesiog priklausomi nuo mažų užkandėlių. Pas juos nė viena šventė nepraeina be vadinamų “pica pica” užkandžių arba “pinxtos” ( maži sumuštinukai ar vėrinukai) . Kuriuos galima valgyti pirštais užgeriant taure vyno. Tokiam maistui dirba daugybė kavinių ir restoranėlių ir plūsta žmonės užkandžiauti ir tiesiog pasimėgauti skirtingais užkandžiais.

Įdaryti pipirai turi būti nedideli, bet nebūtinai tokie kaip aš naudojau Padrones, šie pipirai mano mėgiamiausi, bet galima naudoti ir Jelapenus, paprikėles ar net gi švelnius Čili. Įdarui vėl gi galima improvizuoti pagal šaldytuvo turinį. Kadangi iš vakaro gaminau virtinukus, šaldytuve turėjau likusio jautienos faršo. Tai nesukdama sau galvos įdariau juo pipirus, paskanindama brandintu avių sūriu ir žinoma apvilkdama Serano kumpio marškinėliais, nors čia puikiausiai tiktų ir itališkoji pancheta ar mūsų lietuviški lašinukai, svarbiausia atpjauti itin plonai, kad neužgožtų pipirų skonio. 

Žinoma pipirus galima įdaryti ne tik mėsa, juos nebūtina apsukti į marškinėlius, bet tada jau gaunasi kitas patiekalas ar užkandis. Nors dabar aš esu “priklausoma” nuo pipirų įsuktų į Serano kumpio marškinėlius, nes ne tik skaniai kvepia, bet jaučiasi švelnus pipiro aštrumėlis, bet sūrio branda.

Priliaupsinau aš šį užkandį, bet labai rekomenduoju išbandyti. O tada pasakykit ar tikrai nenusivylėte?

Įdaryti pipirai Serano kumpio marškinėliuose
Spausdinti
Ingredientai
  1. 6 žali Padrones pipiriukai
  2. 6 arb.š. jautienos faršo
  3. 6 gabalėliai brandinto avių sūrio ( galima keisti kitu, mėgiamu sūriu)
  4. 6 Serano kumpio juostelės
Paruošimo būdas
  1. Padrones pipirus įpjaukite išilgai, išimkite dalį sėklų arba palikite, priklausomai kaip norite užkandyje jausti aštrumo. Įdėkite po vieną arbatinį šaukštelį jautienos faršo ir brandinto sūrio. Pipirą apsukite Serano kumpiu.
  2. Įkaitinkite orkaitę iki 200 laipsnių. Orkaitėje pipirus pepkite 10min. Išjunkite kaitrą ir palikite pipirus dar 5 minutes.
Pastabos
  1. Vietoj jautienos faršo galima įdaryti ir šviežiu ožkų sūriu ar konservuotu tunu.
Cocina Rendez-Vous https://cocinarendezvous.com/
Odeta
Autorius

Parašykite komentarą